Villit, rahakkaat ja titteleillä mässäilevät vuosiravit 29.09.2018!!!

TERVETULOA!
Ja taas mennään! Radical Trottersin vuosiravit!!
Raveissa tullaan mässäilemään niin palkintosummilla kun ns. epävirallisilla titteleillä (joilla voi ihan varsin hyvin keulia sitten hevosensa sivuilla!) Lähtöjä on runsaasti kaiken rotuisille ja tasoisille, peitsarit ainut ryhmä mitä syrjitään ja niille ei vuosiraveissa lähtöjä järjestetä. Lämpimästi kaikille tervetuloa ja oikein hyvää ravipäivää!

Säännöt, ohjeet ja rajoitukset

+ Ikärajat; lämminveriset 2-12 vuotta, kylmäveriset 3-15 vuotta ja ponit 3-18 vuotta.
+ 2- ja 3-vuotiaat lämminveriset omiin lähtöihinsä (+avoimeen), 3- ja 4-vuotiaat kylmäveriset omiin lähtöihinsä (+avoimeen) sekä 3-vuotiaat ponit omiin lähtöihinsä (+avoimeen).
+ Tasoitusajot voltista, 16 osallistujaa. Ryhmäajot auton takaa, 12 osallistujaa.
+ Lähtöjä jaetaan tarpeen mukaan sekä mahdollisesti järjestetään karsinnat ja finaalilähdöt. Myös ryh -> tas tai tas -> ryh mahdollisia.
+ Enintään neljä(4) hevosta/ponia omistajalta per. tittelilähtö. Avoimiin lähtöihin (lähdöt 26-29) rajattomasti per omistaja.
+ Yksi hevonen vain yhteen lähtöön.
+ Jos lähdössä on alle 4 hevosta, se juostaan rutiinina (mutta rahat ja tittelit jaetaan siitä huolimatta). Mikäli hevosia on kaksi tai vähemmän, lähtö perutaan.
+ Hevosen voi ilmoittaa mukaan, vaikka sillä ei olisi ennätystä, mutta se on ilmoitettu koelähtöön.
+ Tulokset arvotaan arvontakoneella.

Osallistuminen

Lähtö (rivinvaihto)
Ikä sukupuoli Hevosen nimi / Ohjastaja (seura/talli) hevosen ennätys (montelähtöön m-enn) -- <*br>

Tulisi siis näyttää tältä;
Lähtö 1
11v t Perfect Risk / Spookiness (RDT) 11,2aly (18,4maly) -- <*br>

+ Osallistumiset sähköpostiin; radicaltrotters@gmail.com
+ Otsikko: Vuosiravit 29.09.2018
+ Muista ottaa tähti(*) pois!!
+ Samaan lähtöön osallistuvat, saman lähtöotsikon alle!
+ Järjestä hevoset hitaimmasta nopeimpaan!
+ Osallistumisen on oltava perillä viimeistään 28.09.17 klo 23 mennessä
+ En vastaa osallistumismaileihin, mutta pyrin lisäämään ilmoittautumiset mahdollisimman nopeasti.

Lähdöt

Lämminveriset
Lähtö 1. "Promise Quality Foal 2018" Ryhmäajo lämminverisille 2100m, 2-vuotiaat.
Lähtö 2. "Star Quality Youngster 2018" Ryhmäajo lämminverisille 2100m, 3-vuotiaat.
Lähtö 3. "Future Hope 2018" Ryhmäajo lämminverisille 3100m 18,0aik. ja hitaammat.
Lähtö 4. "Basic Runner 2018" Ryhmäajo lämminverisille 3100m, 15,0-17,9 aikaiset.
Lähtö 5. "Quality Runner 2018 Ryhmäajo lämminverisille 3100m, 13,0-14,9 aikaiset.
Lähtö 6. "All Time Runner 2018 Ryhmäajo lämminverisille 3100m, 12,9aik. ja nopeammat.
Lähtö 7. "Perfect Risk Memorial 2018" Ryhmäajo lämminveritammoille 1609m, 13,9aik. ja nopeammat.
Lähtö 8. "Monté Fast'n'Furious 2018 Tasoitusajo lämminverisille 2100m, 4+ avoin monté-ennätyksellisille.
Kylmäveriset
Lähtö 9. "Varsalupaus 2018" Ryhmäajo kylmäverisille 2100m, 3-vuotiaat.
Lähtö 10. "Tähtinuorukainen 2018" Ryhmäajo kylmäverisille 2100m, 4-vuotiaat.
Lähtö 11. "Tulevaisuuden Toivo 2018" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m, 29,0 aik. ja hitaammat
Lähtö 12. "Tavantallaaja 2018" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m, 26,0-28,9 aikaiset.
Lähtö 13. "Laatujuoksija 2018" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m. 23,0-25,9 aikaiset.
Lähtö 14. "All Time Juoksija 2018" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m. 22,9 aik. ja nopeammat.
Lähtö 15. "Montén Hurjapää 2018" Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, 5+ avoin monté-ennätyksellisille.
A-ponit
Lähtö 16. "A-Pony Promise 2018" Tasoitusajo A-ponit 1100m, 3-vuotiaat.
Lähtö 17. "A-Pony Upcoming Racer 2018" Ryhmäajo A-ponit 1100m, yli 2.46,0 aikaiset.
Lähtö 18. "A-Pony Standard Racer 2018" Ryhmäajo A-ponit 1100m, 2.34,0-2.45,9
Lähtö 19. "A-Pony Talent Racer 2018" Ryhmäajo A-ponit 1100m, 2.20,0-2.33,9 aikaiset.
Lähtö 20. "A-Pony Quality Racer 2018" Ryhmäajo A-ponit 1100m. 2.19,9 aik. ja nopeammat.
B-ponit
Lähtö 21. "B-Pony Promise 2018" Tasoitusajo B-ponit 1600m, 3-vuotiaat.
Lähtö 22. "B-Pony Upcoming Racer 2018" Ryhmäajo B-ponit 1600m, yli 2.10,0 aikaiset.
Lähtö 23. "B-Pony Standard Racer 2018" Ryhmäajo B-ponit 1600m. 2.00,0-2.09,9 aikaiset.
Lähtö 24. "B-Pony Talent Racer 2018" Ryhmäajo B-ponit 1600m, 1.51,0-1.59,9 aikaiset.
Lähtö 25. "B-Pony Quality Racer 2018" Ryhmäajo B-ponit 1600m, 1.50,9 aik. ja nopeammat.
Avoimet lähdöt
Lähtö 26. Ryhmäajo lämminveriset 2100m, avoin.
Lähtö 27. Ryhmäajo kylmäveriset 2100m, avoin.
Lähtö 28. Ryhmäajo A-ponit 1100m, avoin.
Lähtö 29. Ryhmäajo B-ponit 1600m, avoin.

Tulokset

Päivitetty 4.10. klo 21.43. Tlokset

Lähtö 1. "Promise Quality Foal 2018" Ryhmäajo lämminverisille 2100m, 2-vuotiaat.
8 000v€ - 6 000v€ - 3 000v€ - 1 500v€ - 800v€ - 400v€

Karsinta1
1. 2v o Saturnus Snilli / (SnRa) 24,0 -- 01.20,3ake, 4 000v€ -> Finaaliin!
2. 2v t Rjazán Penelope / (Koivula) ei enn. -- 01.21,3ake, 2 000v€ -> Finaaliin!
3. 2v o Varlaam Duán (DS) ei enn -- 01.21,4ake, 1 00v€ -> Finaaliin!
4. 2v t Wild Candy Princess / (Team Lily) ei enn. -- 01.22,3ake, 500v€ -> Finaaliin!
5. 2v o Spacemaster Snilli / (SnRa) 23,9 -- 01.22,4ake, 250v€

6. 2v o Jorah Duán / (ARO) ilm kl -- 01.22,4ake
7. 2v t Adieu Duán (DS) ei enn -- 01.22,4ake
8. 2v t Dazzling Lady / (Team Lily) ei enn. -- 01.23,5ake xx
Hylätty
2v o Midnight Brave / Leo (Team Lily) ei enn. -- hyl
2v o Demonite RC / (ARO) ilm kl -- hpl

Karsinta2
1. 2v t Homecoming Queen Snilli / (SnRa) 21,5 -- 01.19,3ake, 4 000v€ -> Finaaliin!
2. 2v t Tarasque de Fey / Jose (RDT) 22,2ke -- 01.19,4ake, 2 000v€ -> Finaaliin!
3. 2v t Friday Princess / Laura (RDT) 22,1ke -- 01.19,4ake, 1 000v€ -> Finaaliin!
4. 2v o Nothing To You Gue / (TeKo) 22,6ake -- 01.19,6ake x, 500v€ -> Finaaliin!
5. 2v t Rjazán Love You / (RuKo) 22,2ke -- 01.20,3ake, 250v€
6. 2v o Born To Impress RC (DS) 23,6ke -- 01.20,3ake, 125v€

7. 2v t Radical In Your Mind / (PoRa) 21,8ke -- 01.20,6ake
8. 2v o Spicy Husband Gue / Tino (LCT) 21,2ly -- 01.21,2ake
9. 2v o Rjazán Shere Khan / (RuKo) 22,5ke -- 01.21,3ake
10. 2v t Rjazán Snežana / (RuKo) 23,3aly -- 01.21,3ake xx
Hylätty
2v t Primus Cherry / (PoRa) 21,5ke -- hll

Karsinta3
1. 2v t Wildwind Aida / (Kestrel) 18,2aly -- 01.18,3ake x, 4 000v€ -> Finaaliin!
2. 2v t Charming Joy Of Kill BRE / Teppo (LCT) 19,5ly -- 01.18,3ake, 2 000v€ -> Finaaliin
3. 2v o Chispa / (Kestrel) 18,5aly -- 01.18,5ake, 1 000v€ -> Finaaliin!
4. 2v o Quoucing RC (DS) 18,4ke -- 01.18,5ake, 500v€ -> Finaaliin!
5. 2v o Lawbreaker Gue / Kirsi (LCT) 20,3ly -- 01.19,3ake x, 250v€

6. 2v o Gargouille de Fey / Noora (RDT) 17,1aly -- 01.19,4ake
7. 2v o Pretty Boy Swagger / Anna (RDT) 17,3aly -- 01.19,5ake x
8. 2v t No Man No Cry / (Jemma) 01.18,2ake -- 01.20,2ake
9. 2v o Nightprowler RC / (Koivula) 01.18,1aly -- 01.20,3ake x
Hylätty
2v o Blizzard / Aksoni (YLLI) 19,2aly -- hll

FINAALI
1. 2v o Quoucing RC (DS) 18,4ke -- 01.18,2ake, 8 000v€ + loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 2v t Tarasque de Fey / Jose (RDT) 22,2ke -- 01.18,4ake, 6 000v€ + ruusuke, kukkia
3. 2v o Saturnus Snilli / (SnRa) 24,0 -- 01.18,6ake x, 3 000v€ + ruusuke, kukkia
4. 2v t Wild Candy Princess / (Team Lily) ei enn. -- 01.19,2ake x, 1 500v€
5. 2v t Rjazán Penelope / (Koivula) ei enn. -- 01.19,3ake, 800v€
6. 2v t Homecoming Queen Snilli / (SnRa) 21,5 -- 01.19,5ake, 400v€

7. 2v t Wildwind Aida / (Kestrel) 18,2aly -- 01.19,5ake x
8. 2v t Friday Princess / Laura (RDT) 22,1ke -- 01.19,6ake xx
9. 2v o Chispa / (Kestrel) 18,5aly -- 01.20,2ake
10. 2v t Charming Joy Of Kill BRE / Teppo (LCT) 19,5ly -- 01.21,4ake
Hylätty 2v o Varlaam Duán (DS) ei enn -- - hml 2v o Nothing To You Gue / (TeKo) 22,6ake -- - hll


Lähtö 2. "Star Quality Youngster 2018" Ryhmäajo lämminverisille 2100m, 3-vuotiaat.
9 000v€ - 7 000v€ - 3 500v€ - 2 200v€ - 1 500v€ - 800v€

Karsinta1
1. 3v o Tip Toeing to Success / (Anti) 01.19,4ake -- 01.19,1ake x, 4 500v€ -> Finaaliin!
2. 3v o Sorryforthelies / (RuKo) 18,5aly -- 01.19,2ake, 2 250v€ -> Finaaliin!
3. 3v t Sinful Riddler / (Anti) 19,3ke -- 01.19,2ake x, 1 125v€ -> Finaaliin!
4. 3v t Golden April Jewel / (Team Lily) 21,3 -- 01.19,3ake, 550v€ -> Finaaliin!
5. 3v t Meadowmiss / Juha (Team Lily) 22,3 -- 01.19,5ake, 250v€
6. 3v o Smoky Shav / Ellu (Salta) 19,3aly -- 01.20,3ake, 125v€

7. 3v t Passion Fly / (RuKo) 20,1aly -- 01.20,3ake
8. 3v t Smashing MacLily / (Team Lily) 22,4 -- 01.20,4ake
9. 3v o Feu D’artifice / (RuKo) 18,5aly -- 01.21,2ake
10. 3v o Dawn of Sorrow / (Anti) 01.19,3ake -- 01.21,3ake
Hylätty
3v t Humble Dewdrop / (Anti) 19,1ake -- hll

Karsinta2
1. 3v o Blackfyre Ach / (ARO) 18,1a -- 01.17,2ake x, 4 500v€ -> Finaaliin!
2. 3v o Vsevolod Duán (DS) 18,2aly -- 01.17,4ake xx, 2 250v€ -> Finaaliin!
3. 3v t Pillow Talk RC / Bertel (Team Ninitra) 18,2a -- 01.17,5ake, 1 125v€ -> Finaaliin!
4. 3v t Silver Coin Shav / Amelie (Salta) 18,2aly -- 01.18,2ake, 550v€ -> Finaaliin!
5. 3v t Problematic Shav / (RuKo) 18,4aly -- 01.18,4ake, 250v€
6. 3v o Leslie Cliff / (PoRa) 17,2ake -- 01.19,1ake, 125v€

7. 3v t Cobra Lily Ach / (ARO) 17,3 -- 01.19,2ake
8. 3v t Zurié Duán (DS) 18,4aly -- 01.19,3ake
9. 3v t Me Or You Gue / (SnRa) 17,5a -- 01.19,4ake xx
10. 3v t Amureux RC (DS) 18,2aly -- 01.19,5ake
Hylätty
3v Conqueror Duán (DS) 18,2aly -- hpl

Karsinta3
1. 3v o Impala Ach / (ARO) 17,2a -- 01.16,2ake x, 4 500v€ -> Finaaliin!
2. 3v t Radical Zinzinzin / Laura (RDT) 16,1ake -- 01.16,4ake, 2 250v€ -> Finaaliin!
3. 3v o Radical Freakshow / Jose (RDT) 16,3ake -- 01.16,5ake, 1 125v€ -> Finaaliin!
4. 3v t Cherie Rus / (PoRa) 16,5aly -- 01.16,6ake, 550v€ -> FinaaliiN!
5. 3v o Impasse Pomp / (TeKo) 17,2ke -- 01.17,1ake 250v€

6. 3v t Golden Silhouette Pomp / (PoRa) 16,5ake -- 01.17,2ake
7. 3v t Sølv's Talkin' Sweetly / Viveka (Team Lily) 16,2a -- 01.17,4ake
8. 3v t In Your Dreams RC / Anna (RDT) 16,1ke -- 01.17,4ake x
9. 3v t Dramatic RC / Noora (RDT) 15,5ake -- 01.18,3ake x
Hylätty
3v o Rjazán Blackmail / (PoRa) 16,6aly -- hyl

FINAALI
1. 3v o Radical Freakshow / Jose (RDT) 16,3ake -- 01.17,1ake, 9 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 3v t Pillow Talk RC / Bertel (Team Ninitra) 18,2a -- 01.17,2ake, 7 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 3v o Blackfyre Ach / (ARO) 18,1a -- 01.17,3ake x, 3 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 3v t Cherie Rus / (PoRa) 16,5aly -- 01.17,3ake xx, 2 200v€
5. 3v o Tip Toeing to Success / (Anti) 01.19,4ake -- 01.17,6ake xx, 1 500v€
6. 3v t Silver Coin Shav / Amelie (Salta) 18,2aly -- 01.18,3ake, 800v€

7. 3v o Vsevolod Duán (DS) 18,2aly -- 01.18,5ake
8. 3v t Radical Zinzinzin / Laura (RDT) 16,1ake -- 01.19,2ake
9. 3v o Sorryforthelies / (RuKo) 18,5aly -- 01.19,3ake
10. 3v o Impala Ach / (ARO) 17,2a -- 01.19,5ake
11. 3v t Golden April Jewel / (Team Lily) 21,3 -- 01.19,5ake
Hylätty
3v t Sinful Riddler / (Anti) 19,3ke -- hyl


Lähtö 3. "Future Hope 2018" Ryhmäajo lämminverisille 3100m 18,0aik. ja hitaammat.
7 000v€ - 4 000v€ - 2 000v€ - 1 500v€ - 900v€ - 450v€

PERUTTU vähäisen osallistujamäärän takia. Osallistuja siirretty avoimeen lähtöön!


Lähtö 4. "Basic Runner 2018" Ryhmäajo lämminverisille 3100m, 15,0-17,9 aikaiset.
9 000v€ - 7 000v€ - 3 500v€ - 2 200v€ - 1 500v€ - 800v€

Karsinta1 HUOM. Ajettu tasoitusajona!
1. 4v o Prince Carpenter / (PoRa) 15,6aly -- 01.19,3pi, 4 500v€ -> Finaaliin!
2. 4v t Adelaida Smoke (DS) 15,9ake -- 01.19,4pi, 2 250v€ -> Finaaliin!
3. 5v o Radical Alter Ego / (RuKo) 16,2ly -- 01.19,6pi, 1 125v€ -> Finaaliin!
4. 5v t Smoochum / Miina (PII) 15,6aly -- 01.19,6pi x, 550v€ -> Finaaliin!
5. 4v o Star Of Fate / Jose (RDT) 16,4aly -- 01.21,2pi, 250v€ -> Finaaliin!
6. 5v t My Winter of Love / Leo (Team Lily) 16,2a -- 01.21,3pi, 125v€ -> Finaaliin!
7. 4v t Rjazán Excuse Me! / (RuKo) 16,4aly -- 01.21,4pi, 50v€

8. 4v o Red Jack / (ARO) 17,3a -- 01.21,4pi xx
9. 4v o Brother Sam / Eugenia (Team Ninitra) 16,4 -- 01.21,5pi
10. 4v t Blanchefleur Smoke (DS) 16,3aly -- 01.22,3pi
11. 5v t Blackbird Speed / (RuKo) 16,1ke -- 01.22,5pi
12. 4v t Rhiannon Duán (DS) 17,1aly -- 01.22,6pi
Hylätty
4v t Calypso Pomp / (RuKo) 16,2ke -- hll
5v o Fireborn Duán / (ARO) 16,1a -- hll

Karsinta2 HUOM. Ajettu tasoitusajona!
1. 4v t Dragonlily Speed / (SnRa) 15,2a -- 01.17,2pi 4 500v€ -> Finaaliin!
2. 6v t Electra Snilli / Tuukka (Team Lily) 15,2a -- 01.17,2pi, 2 250v€ -> Finaaliin!
3. 5v o Not Coming Home / Jasmin (PII) 15,5aly x -- 01.17,3pi x, 1 125v€ -> Finaaliin!
4. 4v t Little Risky Pomp / (PoRa) 15,4aly -- 01.18,2pi, 550v€ -> Finaaliin!
5. 4v t Ramona Snilli / (SnRa) 15,3 -- 01.18,3pi xx, 250v€ -> Finaaliin!
6. 3v o Hawkeye JN / (PoRa) 15,0ake -- 01.18,3pi, 125v€ -> Finaaliin!
7. 4v o Flash Warning / (PoRa) 15,3aly -- 01.18,3pi xx, 50v€

8. 7v t Destroyer / Laura (RDT) 15,1aly -- 01.19,2pi
9. 6v t Honey Money / Johanna (PII) 15,3 -- 01.19,3pi
10. 4v t Goldendest Duán (DS) 15,4aly -- 01.19,4pi
11. 6v t Sweetie Fruit / Kaisa (PII) 15,5aly x -- 01.19,4pi
12. 4v o Chesapeake Keepsake / Birger (Team Ninitra) 15,2 -- 01.20,1pi xx
Hylätty
4v o Gladiator Snilli / (SnRa) 15,3a -- hll
FINAALI
1. 4v o Prince Carpenter / (PoRa) 15,6aly -- 01.17,1api, 9 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 5v t Smoochum / Miina (PII) 15,6aly -- 01.17,2api, 7 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 5v o Radical Alter Ego / (RuKo) 16,2ly -- 01.17,3api, 3 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 4v t Dragonlily Speed / (SnRa) 15,2a -- 01.17,3api, 2 200v€
5. 4v t Little Risky Pomp / (PoRa) 15,4aly -- 01.17,4api xx, 1 500v€
6. 3v o Hawkeye JN / (PoRa) 15,0ake -- 01.17,4api x, 800v€

7. 5v t My Winter of Love / Leo (Team Lily) 16,2a -- 01.17,6api
8. 4v o Star Of Fate / Jose (RDT) 16,4aly -- 01.18,2api x
9. 4v t Adelaida Smoke (DS) 15,9ake -- 01.18,2api x
10. 6v t Electra Snilli / Tuukka (Team Lily) 15,2a -- 01.19,2api
11. 5v o Not Coming Home / Jasmin (PII) 15,5aly x -- 01.19,2api
12. 4v t Ramona Snilli / (SnRa) 15,3 -- 01.19,4api


Lähtö 5. "Quality Runner 2018" Ryhmäajo lämminverisille 3100m, 13,0-14,9 aikaiset.
10 000v€ - 8 000v€ - 4 500v€ - 3 200v€ - 2 500v€ - 1 000v€

Karsinta1 HUOM. Ajettu tasoitusajona!
1. 5v o Yasyamon / Sami (PII) 14,1aly -- 01.17,1pi, 5 000v€ -> Finaaliin!
2. 7v o Labyrinthian Lies / Niklas (Team Ninitra) 13,5a -- 01.17,1pi, 2 500v€ -> Finaaliin!
3. 5v o Rjazán Afinogen / Raissa H. (DS) 14,2aly -- 01.17,1pi, 1 250v€ -> Finaaliin!
4. 7v t Rjazán Morana / (ARO) 14,1a -- 01.17,2pi x, 550v€ -> Finaaliin!
5. 6v t Goldenness Duán / Enni (DS) 14,1ake -- 01.17,2pi x, 250v€ -> Finaaliin!
6. 8v o Rjazán Trífon / Ellu (Salta) 14,2aly -- 01.17,2pi 125v€ -> Finaaliin!
7. 9v t White Witch Ach / (DS) 13,9ake -- 01.17,2pi, 50v€
8. 6v o OR'Ambitious Wolfdog / Jasmin (PII) 14,1aly -- 01.17,4pi 25v€

9. 7v t Jingjang RC / Magnhild (Team Ninitra) 14,8a -- 01.17,4pi x
10. 4v o Valery Pomp / (PoRa) 13,5aly -- 01.18,1pi
11. 7v t Prestige Elite / (SnRa) 13,4a -- 01.18,2pi x
12. 5v o Radical Adrenaline / Jose (RDT) 14,2aly -- 01.18,2pi
13. 7v o Kapiton Duán / (RuKo) 13,4aly -- 01.18,4pi
14. 4v t Shakethatbrass / (ARO) 14,4a -- 01.18,4pi
15. 5v t Sentret / Rufus (PII) 14,3aly -- 01.18,6pi x

Karsinta2 HUOM. Ajettu tasoitusajona!
1. 4v o Ultimate Snilli / (PoRa) 13,0aly -- 01.16,2pi, 5 000v€ -> Finaaliin!
2. 5v o Habitude Pomp / Anna (RDT) 13,3aly -- 01.16,3pi, 2 500v€ -> Finaaliin!
3. 7v o Radical Riddler / (ARO) 13,3a -- 01.17,3pi, 1 250v€ -> Finaaliin!
4. 7v o Bluestar Icaros / (SnRa) 13,2a -- 01.17,4pi xx, 550v€ -> Finaaliin!
5. 6v o Firefox Impreza / (RuKo) 13,1aly -- 01.17,5pi, 250v€ -> Finaaliin!
6. 5v t Lady Robinia / (PoRa) 13,1aly -- 01.17,5pi, 125v€ -> Finaaliin!
7. 5v o Rjazán Igor / Igor (DS) 13,2aly -- 01.17,6pi, 50v€
8. 5v o Crimescene Unia / (SnRa) 13,1a -- 01.17,6pi, 25v€

9. 4v t Sweet Little Sin / Laura (RDT) 13,4aly -- 01.18,2pi
10. 5v t OR'Blended Grace / (PoRa) 13,4ly -- 01.18,4pi
11. 5v r Vom-Ber Duán / Ellu (Toinen) 13,2aly -- 01.18,5pi
12. 9v o Keeping The Dead / Ireth (Tampio) 13,2ake -- 01.18,6pi
Hylätty
10v o Ivan Iostream / (RuKo) 13,3aly - hll
6v t Imperial Elite / (SnRa) 13,2a -- hml
6v o Ratchet Rus / (RuKo) 13,2aly -- k

FINAALI
1. 7v o Radical Riddler / (ARO) 13,3a -- 01.16,1api, 10 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 6v t Goldenness Duán / Enni (DS) 14,1ake -- 01.16,2api xx, 8 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 7v t Rjazán Morana / (ARO) 14,1a -- 01.16,2api x, 4 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 7v o Labyrinthian Lies / Niklas (Team Ninitra) 13,5a -- 01.16,2api, 3 200v€
5. 8v o Rjazán Trífon / Ellu (Salta) 14,2aly -- 01.16,4api, 2 500v€
6. 6v o Firefox Impreza / (RuKo) 13,1aly -- 01.16,4api, 1 000v€

7. 7v o Bluestar Icaros / (SnRa) 13,2a -- 01.16,5api
8. 5v o Habitude Pomp / Anna (RDT) 13,3aly -- 01.16,5api
9. 5v t Lady Robinia / (PoRa) 13,1aly -- 01.17,4api x
10. 4v o Ultimate Snilli / (PoRa) 13,0aly -- 01.17,5api
Hylätty
5v o Yasyamon / Sami (PII) 14,1aly -- - hll
5v o Rjazán Afinogen / Raissa H. (DS) 14,2aly -- - hpl


Lähtö 6. "All Time Runner 2018" Ryhmäajo lämminverisille 3100m, 12,9aik. ja nopeammat.
12 000v€ - 9 000v€ - 5 500v€ - 4 200v€ - 3 500v€ - 2 000v€

Karsinta1 HUOM. Ajettu tasoitusajona!
1. 5v t Serendipity Duán / Serena (DS) 12,4aly -- 01.15,1pi, 6 000v€ -> Finaaliin!
2. 5v o Cyborg Snilli / (SnRa) 12,7a -- 01.15,2pi, 3 000v€ -> Finaaliin!
3. 10v o Oxford Rus / (RuKo) 12,0ly -- 01.15,2pi, 1 500v€ -> Finaaliin!
4. 10v o Sir Boléro / Ellu (Salta) 12,0aly -- 01.15,3pi, 750v€ -> Finaaliin!
5. 5v t Radical Jillabran / Jose (RDT) 12,4aly -- 01.15,4pi x, 350v€ -> Finaaliin!
6. 5v o Power Snilli / (SnRa) 12,3a -- 01.16,2pi, 150v€ -> Finaaliin!
7. 6v t Ivonne Snilli / (SnRa) 12,3a -- 01.16,3pi, 80v€

8. 6v o Kickman Snilli / (SnRa) 12,4a -- 01.16,4pi
9. 11v t Demonitas Ach / (ARO) 12,1a -- 01.17,3pi
10. 8v t Chocoholic Cram! / Laura (RDT) 12,1aly -- 01.17,3pi x
11. 7v o Jevdokim Duán / Haamu (DS) 12,1ake -- 01.17,5pi x
12. 7v t Roxanne Duán / Reino U. (DS) 12,2aly -- 01.17,5pi
Hylätty
8v o Extreme Blue / (RuKo) 12,0ly -- hyl

Karsinta2 HUOM. Ajettu tasoitusajona!
1. 7v o Less Is More RC / Anna (RDT) 10,8aly -- 01.15,1pi, 6 000v€ -> Finaaliin!
2. 11v o Experimental Duán / (PoRa) 10,6aly -- 01.15,2pi, 3 000v€ -> Finaaliin!
3. 10v o Brandon Snilli / (ARO) 11,5a -- 01.15,2pi, 1 500v€ -> Finaaliin!
4. 10v o Constantine Ach / (ARO) 11,6a -- 01.15,3pi, 750v€ -> Finaaliin!
5. 10v o Varfolomei / (PoRa) 10,2aly -- 01.15,3pi, 350v€ -> Finaaliin!
6. 12v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 11,3a -- 01.15,3pi, 150v€ -> Finaaliin!
7. 10v o Radical Wailord / Noora (RDT) 11,1ly -- 01.15,4pi, 80v€

8. 10v o Deadlock V.R. / (PoRa) 10,7aly -- 01.16,3pi
9. 8v o Legend of Shining Son / Tuukka (Team Lily) 11,1a -- 01.16,3pi xx
10. 6v o Jungleroar Pomp / (PoRa) 10,8aly -- 01.16,4pi
11. 9v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) 11,3a -- 01.16,4pi
12. 7v t Jekaterína BUG / Heli A. (DS) 11,9aly -- 01.16,6pi
Hylätty
10v o Theotitus / (ARO) 11,8a -- hyl

FINAALI
1. 10v o Sir Boléro / Ellu (Salta) 12,0aly -- 01.14,6api, 12 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 10v o Oxford Rus / (RuKo) 12,0ly -- 01.14,6api x, 9 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 10v o Constantine Ach / (ARO) 11,6a -- 01.14,8api, 5 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 11v o Experimental Duán / (PoRa) 10,6aly -- 01.14,9api x, 4 200v€
5. 5v t Serendipity Duán / Serena (DS) 12,4aly -- 01.14,9api xx, 3 500v€
6. 10v o Varfolomei / (PoRa) 10,2aly -- 01.15,6api, 2 000v€

7. 5v t Radical Jillabran / Jose (RDT) 12,4aly -- 01.16,2api x
8. 5v o Power Snilli / (SnRa) 12,3a -- 01.16,5api
9. 7v o Less Is More RC / Anna (RDT) 10,8aly -- 01.16,5api
10. 5v o Cyborg Snilli / (SnRa) 12,7a -- 01.17,3api x
11. 10v o Brandon Snilli / (ARO) 11,5a -- 01.17,3api
12. 12v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 11,3a -- 01.17,3api x


Lähtö 7. "Perfect Risk Memorial 2018" Ryhmäajo lämminveritammoille 1609m, 13,9aik. ja nopeammat.
16 000v€ - 12 000v€ - 8 500v€ - 5 500v€ - 4 200v€ - 3 500v€

Karsinta1 HUOM. Ajettu tasoitusajona!
1. 6v t Radical Perfectly Random / (PoRa) 12,9aly -- 01.13,1ly, 8 000v€ -> Finaaliin!
2. 5v t Horror Pomp / (ARO) 13,2a -- 01.13,2ly, 4 000v€ -> Finaaliin!
3. 8v t Extreme Soupir / (RuKo) 12,3ake -- 01.13,2ly, 2 000v€ -> Finaaliin!
4. 7v t Ventura Win / Gunvor (Team Ninitra) 13,4a -- 01.13,3ly xx, 1 000v€ -> Finaaliin!
5. 7v t OR'Evil Heroine / Lola (DS) 12,3aly -- 01.13,4ly, 500v€ -> Finaaliin!
6. 7v t Grusha / Ruusa H (DS) 12,7aly -- 01.13,4ly, 250v€ -> Finaaliin!

7. 11v t Cherryblossom Rus / (ARO) 12,7 -- 01.13,5ly
8. 6v t Polaris Ach / (PoRa) 13,1aly -- 01.14,1ly x
9. 6v t Alevtina / Ria (DS) 13,1aly -- 01.14,3ly
10. 9v t Happily Ever After / Niko (Tampio) 13,1ake -- 01.14,4ly
11. 5v t Shakira Z / (PoRa) 12,7aly -- 01.14,4ly
Hylätty
6v t Sándrine / Vilma K. (DS) 12,5aly -- hml

Karsinta2 HUOM. Ajettu tasoitusajona!
1. 8v t Désirée Snilli / (SnRa) 11,1a -- 01.12,2ly, 8 000v€ -> Finaaliin!
2. 9v t Amelia Ach / (ARO) 11,6a -- 01.12,3ly, 4 000v€ -> Finaaliin!
3. 8v t Pretty Sweet RC / Anna (RDT) 11,4aly -- 01.12,4ly, 2 000v€ -> Finaaliin!
4. 7v t Cinderella Snilli / (SnRa) 10,5a -- 01.12,5ly xx, 1 000v€ -> Finaaliin!
5. 7v t Lily Perfect Rus / (RuKo) 12,2ake -- 01.13,3ly, 500v€ -> Finaaliin!
6. 9v t Tik Tik Boom RC / Noora (RDT) 12,1aly -- 01.13,3ly xx, 250v€ -> Finaaliin!
7. 7v t OR'Britannic Desire / (PoRa) 12,1aly -- 01.13,3ly xx, 125v€

8. 7v t Rosamund Snilli / (SnRa) 11,3a -- 01.13,3ly x
9. 6v t Cascadas Mermeid / (SnRa) 10,2a -- 01.14,1ly x
10. 7v t Radical Like No Other / Jose (RDT) 12,0aly -- 01.14,2ly
11. 8v t Rjazán Seléna / Ellu (Salta) 11,7aly -- 01.14,3ly
12. 6v t Veilfire Ach / (ARO) 12,2a -- 01.14,4ly x
13. 8v t Imperial Ach / Laura (RDT) 11,6aly -- 01.14,6ly

FINAALI
1. 5v t Horror Pomp / (ARO) 13,2a -- 01.12,5aly, 16 000v€ +loimi, pokaali, kiertopalkintolaatta, ruusuke, kukkia
2. 8v t Désirée Snilli / (SnRa) 11,1a -- 01.12,5aly, 12 000v€ +ruusuke, laatta, kukkia
3. 7v t Cinderella Snilli / (SnRa) 10,5a -- 01.12,8aly, 8 500v€ +ruusuke, laatta, kukkia
4. 7v t Ventura Win / Gunvor (Team Ninitra) 13,4a -- 01.12,9aly, 5 500v€
5. 9v t Tik Tik Boom RC / Noora (RDT) 12,1aly -- 01.13,0aly, 4 200v€
6. 8v t Extreme Soupir / (RuKo) 12,3ake -- 01.13,3aly, 3 500v€

7. 7v t Lily Perfect Rus / (RuKo) 12,2ake -- 01.13,3aly
8. 6v t Radical Perfectly Random / (PoRa) 12,9aly -- 01.13,6aly
Hylätty
7v t OR'Evil Heroine / Lola (DS) 12,3aly -- - hml
7v t Grusha / Ruusa H (DS) 12,7aly -- - hyl
9v t Amelia Ach / (ARO) 11,6a -- - hll
8v t Pretty Sweet RC / Anna (RDT) 11,4aly -- - hyl


Lähtö 8. "Monté Fast'n'Furious 2018" Tasoitusajo lämminverisille 2100m, 4+ avoin monté-ennätyksellisille.
8 500v€ - 6 000v€ - 3 500v€ - 2 000v€ - 1 000v€ - 500v€

Karsinta1
1. 7v o Akawain Duán / Billie (DS) 12,2aly (m18,3ke) -- 01.16,2mke x, 4 250v€ -> Finaaliin!
2. 8v o Sacré Yezekael / Ria R. (DS) 13,1aly (m18,3ke) -- 01.16,2mke xx, 2 125v€ -> Finaaliin!
3. 10v o Foxpress Snilli / Laura (RDT) 12,4aly (16,0make) -- 01.16,2mke, 1 000v€ -> Finaaliin!
4. 8v o Hawke Ach / (ARO) 14,1a (17,1ma) -- 01.16,4mke, 500v€ -> Finaaliin!
5. 10v o Radical Razorblade / Anna (RDT) 12,0ake (14,0make) -- 01.17,5mke x, 250v€ -> Finaaliin!

6. 6v o Black Fox Ach / (ARO) 13,5a (20,3m) -- 01.18,1mke -> Finaaliin!
7. 12v o Crownless Ach / (ARO) 12,1a (15,3m) -- 01.18,4mke -> Finaaliin!
8. 6v o Northern Sunrise / Henri (Team Lily) 01.14,4a (m01.15,4a) -- 01.18,4mke -> Finaaliin!
9. 6v o Prince of North / Viveka (Team Lily) 01.14,2a (m01.15,2a) -- 01.18,5mke
10. 10v o OR'Aspirin Damage / Jose (RDT) 12,9ake (15,4make) -- 01.18,6mke

Karsinta2
1. 10v o Éclair Rus / (SnRa) 11,0a (m16,6a) -- 01.16,5mke, 4 250v€ -> Finaaliin!
2. 9v o Lee Péché / (SnRa) 11,2a (m17,2a) -- 01.17,4mke x, 2 125v€ -> Finaaliin!
3. 8v t Caribbean Cocoon / (RuKo) 11,6aly (15,6maly) -- 01.17,5mke, 1 000v€ -> Finaaliin!
4. 11v o I'm Perfect Rus / Ellu (Salta) 10,4aly (15,2maly) -- 01.17,6mke, 500v€ ->Finaaliin!
5. 7v o Cisco Cellini / Kaisa T. (DS) 11,2aly (m16,4aly) -- 01.18,2mke, 250v€ -> Finaaliin!

6. 6v o Lord Wallenburg / (SnRa) 11,9a (m17,3a) -- 01.18,3mke -> Finaaliin!
7. 7v o Antonio De Valerie / Geronimo (DS) 12,0aly (m17,2ake) -- 01.18,3mke ->Finaaliin!
8. 8v o Battlemage Ach / (ARO) 11,4a (17,3ma) -- 01.18,4mke -> Finaaliin!
9. 10v o Vagabondo Snilli / (SnRa) 10,1a (m14,5a) -- 01.18,5mke x
Hylätty
10v o Radical Insomnia / Noora (RDT) 11,2aly (15,3make) -- hml

FINAALI
1. 9v o Lee Péché / (SnRa) 11,2a (m17,2a) -- 01.15,9mke, 8 500v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 6v o Black Fox Ach / (ARO) 13,5a (20,3m) -- 01.15,9mke xx, 6 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 8v o Sacré Yezekael / Ria R. (DS) 13,1aly (m18,3ke) -- 01.16,0mke, 3 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 10v o Radical Razorblade / Anna (RDT) 12,0ake (14,0make) -- 01.16,3mke x, 2 000v€
5. 8v o Hawke Ach / (ARO) 14,1a (17,1ma) -- 01.16,3mke, 1 000v€
6. 10v o Foxpress Snilli / Laura (RDT) 12,4aly (16,0make) -- 01.16,6mke, 500v€
7. 12v o Crownless Ach / (ARO) 12,1a (15,3m) -- 01.16,6mke, 250v€
8. 6v o Northern Sunrise / Henri (Team Lily) 01.14,4a (m01.15,4a) -- 01.17,2mke, 125v€

9. 7v o Antonio De Valerie / Geronimo (DS) 12,0aly (m17,2ake) -- 01.17,3mke xx
10. 8v o Battlemage Ach / (ARO) 11,4a (17,3ma) -- 01.17,3mke
11. 6v o Lord Wallenburg / (SnRa) 11,9a (m17,3a) -- 01.17,5mke
12. 7v o Cisco Cellini / Kaisa T. (DS) 11,2aly (m16,4aly) -- 01.17,6mke
13. 11v o I'm Perfect Rus / Ellu (Salta) 10,4aly (15,2maly) -- 01.17,6mke
14. 8v t Caribbean Cocoon / (RuKo) 11,6aly (15,6maly) -- 01.17,6mke
Hylätty
7v o Akawain Duán / Billie (DS) 12,2aly (m18,3ke) -- - hll
10v o Éclair Rus / (SnRa) 11,0a (m16,6a) -- - hll


Lähtö 9. "Varsalupaus 2018" Ryhmäajo kylmäverisille 2100m, 3-vuotiaat.
8 000v€ - 6 000v€ - 3 000v€ - 1 500v€ - 800v€ - 400v€

Karsinta1
1. 3v o Guen Korpraali / (Koivula) ei enn. -- 01.43,3ake, 4 000v€ -> Finaaliin!
2. 3v t AH Kalmakuu (DS) ei enn -- 01.43,4ake, 2 000v€ -> Finaaliin!
3. 3v o Saltan Kylmän Kankea / Ellu (Salta) ilm.kl. -- 01.43,5ake, 1 000v€ -> Finaaliin!
4. 3v t Saltan Utuharso / Eve (Salta) ilm.kl. -- 01.44,3ake, 500v€
5. 3v o Hurjaharja I.F. / (Koivula) ei enn. -- 01.44,4ake, 250v€
6. 3v o AH Lumikiri / (ARO) ilm kl -- 01.44,6ake xx, 125v€

7. 3v o Nattåska / (ARO) ilm kl -- 01.45,4ake x
8. 3v t AH Hallausva / (ARO) ilm kl -- 01.45,5ake
9. 3v t Saltan Humpsahdus / Amelie (Salta) ilm.kl. -- 01.45,6ake
Hylätty
3v o AH Cahuilla (DS) ei enn -- hll
3v t. K.R. Hurme/ J. Vuorenmaa (KiRi) Ei enn-- hyl

Karsinta2
1. 3v o Ruskon Vauhti-Hirmu / (TeKo) 39,3ake -- 01.40,1ake, 4 000v€ -> Finaaliin!
2. 3v o Jojon Nova / (PoRa) 42,8ke -- 01.40,4ake xx, 2 000v€ -> Finaaliin!
3. 3v t Ajattara RC / Veikka (KADO) 1.46,2ke -- 01.40,5ake x, 1 000v€ -> Finaaliin!
4. 3v o Duanin Eemeli / (TeKo) 41,6ake -- 01.41,3ake x, 500v€
5. 3v t Yöperhonen / Laura (RDT) 47,2ke -- 01.42,2ake, 250v€

6. 3v t Ilanne / (Kestrel) 39,2aly -- 01.42,3ake x
7. 3v o Vilosofi / (Kestrel) 39,4aly -- 01.42,4ake
8. 3v t Luukkaan Esteri / (Jemma) 01.45,2ake -- 01.42,4ake x
9. 3v o Stjerneflaks / (TeKo) 41,4ake -- 01.43,3ake

Karsinta3
1. 3v t Alwilda R. / (RuKo) 38,3aly -- 01.38,2ake, 4 000v€ -> Finaaliin!
2. 3v t Duanin Markiisitar (DS) 38,3ly -- 01.38,3ake xx, 2 000v€ -> Finaaliin!
3. 3v t Ruskon Jafarina / (RuKo) 38,5aly -- 01.38,4ake, 1 000v€ -> Finaaliin!
4. 3v t AH Tulisylvia / (Koivula) 01.37,3aly -- 01.38,5ake, 500v€
5. 3v o Sijur R. / (RuKo) 37,2aly -- 01.38,5ake, 250v€

6. 3v t Hrefna R. / (RuKo) 38,6aly -- 01.38,5ake xx
7. 3v o Snillin Monsteri Hippa / Teppo (LCT) 38,4ake -- 01.39,2ake x
8. 3v t Ruskon Fihutar / Maisa (LCT) 39,1ake -- 01.39,5ake
Hylätty
3v o Snillin Viimeinen Talismaani / Kirsi (LCT) 37,5ake -- hml

Karsinta4
1. 3v t Guen Tuulen Tanssi / Reima (LCT) 37,2ake -- 01.34,1ake xx, 4 000v€ -> Finaaliin!
2. 3v o Snillin Keessar / (SnRa) 36,2a -- 01.34,2ake, 2 000v€ -> Finaaliin!
3. 3v t Sinikki KAS / Rasmus (KADO) 1.32,3ly -- 01.34,4ake, 1 000v€ -> Finaaliin!
4. 3v t Taivaanvalkea / Jose (RDT) 32,3aly -- 01.35,2ake, 500v€
5. 3v o Lemmetyinen / Anna (RDT) 34,3aly -- 01.35,4ake x, 250v€

6. 3v t Guen Tikkunekku / (Koivula) 01.31,5ake -- 01.35,5ake
7. 3v o Radikaali Wekkuli / (PoRa) 36,5ake -- 01.35,6ake x
8. 3v o Radikaali Epidempia (DS) 37,2ly -- 01.36,2ake
Hylätty
3v o Ruskon Farssi / Riku (KADO) 1.34,1ke -- hml

FINAALI
1. 3v t Sinikki KAS / Rasmus (KADO) 1.32,3ly -- 01.36,2ake, 8 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 3v o Ruskon Vauhti-Hirmu / (TeKo) 39,3ake -- 01.36,2ake x, 6 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 3v o Snillin Keessar / (SnRa) 36,2a -- 01.36,4ake, 3 000v€ +ruusuke, kukkia
4. 3v t Alwilda R. / (RuKo) 38,3aly -- 01.36,6ake, 1 500v€
5. 3v t Duanin Markiisitar (DS) 38,3ly -- 01.38,2ake, 800v€
6. 3v o Saltan Kylmän Kankea / Ellu (Salta) ilm.kl. -- 01.38,4ake, 400v€

7. 3v t Ajattara RC / Veikka (KADO) 1.46,2ke -- 01.39,5ake
8. 3v o Guen Korpraali / (Koivula) ei enn. -- 01.40,1ake
9. 3v t AH Kalmakuu (DS) ei enn -- 01.40,4ake
10. 3v t Ruskon Jafarina / (RuKo) 38,5aly -- 01.40,5ake
Hylätty
3v o Jojon Nova / (PoRa) 42,8ke -- - hpl
3v t Guen Tuulen Tanssi / Reima (LCT) 37,2ake -- - hpl


Lähtö 10. "Tähtinuorukainen 2018" Ryhmäajo kylmäverisille 2100m, 4-vuotiaat.
9 000v€ - 7 000v€ - 3 500v€ - 2 200v€ - 1 500v€ - 800v€

Karsinta1
1. 4v o Kekolan Sinigekko / (Jemma) 01.39,6aly -- 01.34,1ake x, 4 500v€ -> Finaaliin!
2. 4v o Ylihintainen / Sami (PII) 35,4ake -- 01.34,3ake, 2 250v€ -> Finaaliin!
3. 4v t. Duanin Vilhelmiian / S. Solja (KiRi) 36,5 -- 01.34,3ake, 1 125v€ -> Finaaliin!
4. 4v t Guen Ikiruusu / (Koivula) 01.34,5aly -- 01.34,5ake xx, 550v€ -> Finaaliin!
5. 4v o AH Tuleniskijä / (ARO) 36,3a -- 01.35,2ake, 250v€
6. 4v o Höpöjävä Pääläri / (Anti) 01.34,2ke -- 01.35,5ake, 125v€

7. 4v o Vieterin Väpinä / (Anti) 01.34,2ke -- 01.36,3ake
8. 4v t H. J. Notkelma / (Anti) 38,2ake -- 01.36,3ake
9. 4v t Häljyvä Heitukka / (Anti) 38,5ake -- 01.36,3ake
10. 4v o Saltan Lumikola / Amelie (Salta) 35,3ake -- 01.36,4ake
Hylätty
4v o Punasalama / Niko (Tampio) 38,5ake -- hll
4v t Saltan Pärske / Ellu (Salta) 35,4ake -- hml

Karsinta2
1. 4v o Naurun Tyrskä / (Jemma) 01.33,1ake -- 01.32,1ake x, 4 500v€ -> Finaaliin!
2. 4v t Guen Lumimustikka / (RuKo) 33,3ake -- 01.32,3ake, 2 250v€ -> Finaaliin!
3. 4v t EP Pimuliina (DS) 33,1ake -- 01.32,3ake, 1 125v€ -> Finaaliin!
4. 4v o Velikulta RC / Bertel (Team Ninitra) 32,4a -- 01.32,4ake, 550v€ -> Finaaliin!
5. 4v t AH Hopeahela / (ARO) 33,2a -- 01.32,6ake, 250v€
6. 4v o Guen Harminkappale (DS) 32,5ake -- 01.32,6ake, 125v€

7. 4v o Radikalin Tuliraketti / Jose (RDT) 32,5aly -- 01.32,6ake
8. 4v t Duanin Kultakuume / (PoRa) 33,2ke -- 01.32,6ake
9. 4v t Kelotar / (RuKo) 33,1ake -- 01.33,3ake
10. 4v o Guen Ikikipinä / Ida (KADO) 1.32,5ly -- 01.33,5ake
11. 4v t Saltan Tupsahdus / Eve (Salta) 34,1ke -- 01.33,6ake x
Hylätty
4v o AH Harhatuli / (Koivula) 01.33,1aly -- hpl

Karsinta3
1. 4v o Ruskon Tähtihilu / (PoRa) 30,3aly -- 01.29,2ake, 4 500v€ -> Finaaliin!
2. 4v o AH Zenon / (ARO) 31,2a -- 01.29,3ake, 2 250v€ -> Finaaliin!
3. 4v o Junkkari KAS / Julius (KADO) 1.28,6ke -- 01.29,4ake, 1 125v€ -> Finaaliin!
4. 4v o Sølv’s Murskavoitto / (TeKo) 29,2ke -- 01.29,4ake, 550v€ -> Finaaliin!
5. 4v t. K.R. Suhmuran Santra / M. Laine (KiRi) 30,1 -- 01.30,4ake x, 250v€
6. 4v t Renessanssirinsessa / (ARO) 28,6a -- 01.30,4ake, 125v€

7. 4v t Karelia KAS / Janne (KADO) 1.28,2ke -- 01.31,3ake
8. 4v t Adinan Villiina / (PoRa) 32,3aly -- 01.31,3ake x
9. 4v o Pompeji Sirottava / (PoRa) 30,5ake -- 01.31,3ake
10. 4v t Radikalin Diipadaapa / Laura (RDT) 29,4ake -- 01.31,5ake
11. 4v t PII Neilikka / Julia (PII) 32,2ake -- 01.31,6ake x
Hylätty
4v t Annapurna KAS / Joni (KADO) 1.31,6ly -- hyl

FINAALI
1. 4v o Velikulta RC / Bertel (Team Ninitra) 32,4a -- 01.30,1ake, 9 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 4v o Ylihintainen / Sami (PII) 35,4ake -- 01.30,2ake x, 7 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 4v o Sølv’s Murskavoitto / (TeKo) 29,2ke -- 01.30,3ake, 3 500v€ + ruusuke, kukkia
4. 4v t Guen Lumimustikka / (RuKo) 33,3ake -- 01.30,3ake x, 2 200v€
5. 4v o Naurun Tyrskä / (Jemma) 01.33,1ake -- 01.30,4ake, 1 500v€
6. 4v t Guen Ikiruusu / (Koivula) 01.34,5aly -- 01.30,5ake, 800v€

7. 4v o Kekolan Sinigekko / (Jemma) 01.39,6aly -- 01.31,2ake xx
8. 4v t EP Pimuliina (DS) 33,1ake -- 01.31,4ake
9. 4v o Junkkari KAS / Julius (KADO) 1.28,6ke -- 01.31,4ake
10. 4v o AH Zenon / (ARO) 31,2a -- 01.31,5ake
11. 4v t. Duanin Vilhelmiian / S. Solja (KiRi) 36,5 -- 01.31,6ake
Hylätty
4v o Ruskon Tähtihilu / (PoRa) 30,3aly -- - hpl


Lähtö 11. "Tulevaisuuden Toivo 2018" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m, 29,0 aik. ja hitaammat.
7 000v€ - 4 000v€ - 2 000v€ - 1 500v€ - 900v€ - 450v€

Karsinta1 HUOM. Ajettu tasoitusajona!
1. 4v t. Viiman Noste / A. Mäkimaa (KiRi) 33,4 -- 01.38,5pi, 3 500v€ -> Finaaliin!
2. 5v o Ruskon Tulisker / (RuKo) 30,2ake -- 01.38,6pi xx, 1 700v€ -> Finaaliin!
3. 5v t Liljan Sinilupiini (DS) 32,3aly -- 01.39,4pi, 800v€ -> Finaaliin!
4. 5v t Amaryllis / Jasmin (PII) 31,3ake -- 01.39,6pi, 400v€ -> Finaaliin!
5. 5v t AH Hösthäxa / (ARO) 33,4a -- 01.39,6pi x, 200v€ -> Finaaliin!
6. 5v o R.K. Kerosiini / (Koivula) 01.30,3ake -- 01.40,2pi xx, 100v€ -> Finaaliin!
7. 5v o Ruskon Villitys / (PoRa) 30,2aly -- 01.40,2pi, 50v€

8. 5v t Duanin Emmiina (DS) 34,4ke -- 01.40,5pi
9. 5v t J.S. Malla / (Koivula) 01.31,5ake -- 01.40,5pi
10. 5v o Duanin Leijonakeisari (DS) 33,4aly -- 01.40,5pi
11. 5v t Valtarian Maalinki / Sari J. (DS) 34,2aly -- 01.40,5pi x
Hylätty
5v o Guen Ikiraivo / Jose (RDT) 30,6aly -- hll
5v o Purnin Kiukutelma / (ARO) 30,2a -- hyl

Karsinta2 HUOM. Ajettu tasoitusajona!
1. 5v t Menestystarina /Aino (PII) 29,3 -- 01.37,1pi, 3 500v€ -> Finaaliin!
2. 6v t Loimulehdon Raivotar / (Koivula) 01.30,0ake -- 01.37,2pi, 1 700v€ -> Finaaliin!
3. 5v t Ilomiina / Laura (RDT) 29,1ake -- 01.37,3pi, 800v€ -> Finaaliin!
4. 5v t Ruskon Usva / (RuKo) 30,1aly -- 01.37,4pi, 400v€ -> Finaaliin!
5. 5v t Kimakka KAS / Veikka (KADO) 1.30,1aly -- 01.37,4pi, 200v€ -> Finaaliin!
6. 6v t Saltan Notkahdus / Ellu (Salta) 29,6aly -- 01.37,4pi, 100v€ -> Finaaliin!
7. 5v t Pompeji Villisti / (PoRa) 29,1aly -- 01.37,6pi, 50v€

8. 5v t Karman Arastus / Jooni (KADO) 1.29,2ke -- 01.38,1pi
9. 5v o. Sølv's Mustahuumori / M. Filppula (KiRi) 30,2 -- 01.38,3pi x
10. 5v t Unian Ryövärintytär / (PoRa) 29,3aly -- 01.38,3pi
11. 5v t Duanin Joviaali / Veera (KADO) 1.29,1ke -- 01.38,6pi
12. 5v o Räyhähenki / (RuKo) 30,2ake -- 01.38,6pi x
13. 5v o Ruskon Probleemi / (PoRa) 30,1aly -- 01.38,6pi
Hylätty
6v o Saltan Kelirikko / Amelie (Salta) 29,2ke -- hyl

FINAALI
1. 5v t Ilomiina / Laura (RDT) 29,1ake -- 01.36,2api x, 7 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 5v t Amaryllis / Jasmin (PII) 31,3ake -- 01.36,4api x, 4 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 5v o R.K. Kerosiini / (Koivula) 01.30,3ake -- 01.36,5api, 2 000v€ +ruusuke, kukkia
4. 5v t AH Hösthäxa / (ARO) 33,4a -- 01.37,5api, 1 500v€
5. 6v t Loimulehdon Raivotar / (Koivula) 01.30,0ake -- 01.38,2api x, 900v€
6. 4v t. Viiman Noste / A. Mäkimaa (KiRi) 33,4 -- 01.39,1api, 450v€

7. 6v t Saltan Notkahdus / Ellu (Salta) 29,6aly -- 01.39,3api
8. 5v t Liljan Sinilupiini (DS) 32,3aly -- 01.39,4api
9. 5v t Menestystarina /Aino (PII) 29,3 -- 01.39,4api
10. 5v o Ruskon Tulisker / (RuKo) 30,2ake -- 01.39,4api
11. 5v t Ruskon Usva / (RuKo) 30,1aly -- 01.39,5api x
Hylätty
5v t Kimakka KAS / Veikka (KADO) 1.30,1aly -- - hll


Lähtö 12. "Tavantallaaja 2018" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m, 26,0-28,9 aikaiset.
9 000v€ - 7 000v€ - 3 500v€ - 2 200v€ - 1 500v€ - 800v€

Karsinta1
1. 5v o Kilimanjaro KAS / Janne (KADO) 1.28,4ke -- 01.37,3api, 4 500v€ -> Finaaliin!
2. 6v o Narrilaivan Pavokker (DS) 27,5ly -- 01.37,4api xx, 2 250v€ -> Finaaliin!
3. 5v t Purnin Tosikko / Magnhild (Team Ninitra) 28,5a -- 01.37,4api x, 1 125v€ -> Finaaliin!
4. 6v t Duanin Vierasesine / (PoRa) 27,4aly -- 01.37,5api x, 550v€
5. 5v o Narrilaivan Huikee / Laura (RDT) 27,6aly -- 01.38,2api, 250v€

6. 5v o Unian Josvaikka / Jose (RDT) 28,5aly -- 01.38,3api x
7. 5v o Laukka-Varma /Jonna (PII) 28,2 -- 01.38,3api
8. 6v t Saltan Räikeä / Ellu (Salta) 28,5ake -- 01.38,3api
9. 5v o Narrilaivan Palapeli / Anna (RDT) 27,4aly -- 01.38,4api
10. 6v o Radikaali Aamuherätys / Ami (DS) 28,3ake -- 01.38,5api

Karsinta2
1. 8v o Inspiraation Palanen / Minni (PII) 26,6ake -- 01.35,3api, 4 500v€ -> Finaaliin!
2. 8v t Savun Draama / Julia (PII) 27,3ake -- 01.35,3api, 2 250v€ -> Finaaliin!
3. 6v r Saltan Liekki / Ellu (Toinen) 27,3aly -- 01.35,4api x, 1 125v€ -> Finaaliin!
4. 8v t Juustohirmu / Jasmin (PII) 26,5aly -- 01.35,5api x, 550v€
5. 5v o Ruskon Lumiukko/Aksoni (YLLI) 27,1aly -- 01.36,3api x, 250v€

6. 4v t Duanin Makeena / (PoRa) 27,1ake -- 01.36,3api
7. 5v o Purnin Esaias / Urmas (Team Ninitra) 27,2a -- 01.36,3api x
8. 6v o Pompeji Kaasupoljin / (PoRa) 27,4ly -- 01.36,3api
Hylätty
5v o Tulitikku KAS / Tara (KADO) 1.27,3ke -- hll
5v t AH Indigo / (ARO) 27,2a -- hml

Karsinta3
1. 6v t Ruskon Felicia / (RuKo) 26,3aly -- 01.34,1api, 4 500v€ -> Finaaliin!
2. 5v o Valfrid Rávgar / (PoRa) 26,5aly -- 01.34,2api, 2 250v€ -> Finaaliin!
3. 5v t Guen Vilusukka / Noora (RDT) 26,5aly -- 01.34,4api, 1 125v€ -> Finaaliin!
4. 7v t. Kekan Kvartaali / B. Melker (KiRi) 26,5 -- 01.34,5api x, 550v€
5. 5v t. Sølv's Murheprinsessa / A. Elo (KiRi) 26,4 -- 01.35,1api x, 250v€

6. 5v t Duanin Haaveilija / (TeKo) 26,5ake -- 01.35,2api x
7. 7v t Purnin Pilaelma / Niko (DS) 26,4ake -- 01.35,6api xx
8. 6v t Savun Cauhia / (ARO) 26,3a -- 01.36,2api
9. 10v t. Riemu Ros / H. Turunen (KiRi) 26,5 -- 01.36,3api
10. 5v t Villialma / Börje (Team Ninitra) 26,4a -- 01.36,3api

Karsinta4
1. 5v o Arkajalka KAS / Niko (KADO) 1.26,2ke -- 01.34,1api, 4 500v€ -> Finaaliin!
2. 5v t Guen Hopealilja (DS) 26,1aly -- 01.34,2api, 2 250v€ -> Finaaliin!
3. 7v t Woimamimmi / (RuKo) 26,2aly -- 01.34,6api x, 1 125v€ -> Finaaliin!
4. 5v o Snillin Aapraham / (SnRa) 26,1a -- 01.35,3api x, 550v€
5. 5v o. K.Wigu / K. Ahomaa (KiRi) 26,3 -- 01.35,4api, 250v€

6. 8v o Saltan Routa / Amelie (Salta) 26,1aly -- 01.35,4api
7. 6v o Pompeji Tuliapila / (ARO) 26,2a -- 01.35,5api
8. 6v o Kasku / Joel (KADO) 1.26,2aly -- 01.35,5api xx
9. 6v o Winksinwonksin RC / (ARO) 26,2a -- 01.35,6api xx
Hylätty
5v t Snillin Hattara / (SnRa) 26,2a -- hml

FINAALI
1. 8v t Savun Draama / Julia (PII) 27,3ake - 01.32,2api, 9 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 6v t Ruskon Felicia / (RuKo) 26,3aly -- 01.32,2api x, 7 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 5v o Kilimanjaro KAS / Janne (KADO) 1.28,4ke -- 01.32,3api, 3 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 6v r Saltan Liekki / Ellu (Toinen) 27,3aly -- 01.32,3api xx, 2 200v€
5. 5v t Purnin Tosikko / Magnhild (Team Ninitra) 28,5a -- 01.32,4api, 1 500v€
6. 5v t Guen Hopealilja (DS) 26,1aly -- 01.32,6api, 800v€

7. 8v o Inspiraation Palanen / Minni (PII) 26,6ake -- 01.33,1api
8. 5v o Valfrid Rávgar / (PoRa) 26,5aly -- 01.33,2api
9. 5v o Arkajalka KAS / Niko (KADO) 1.26,2ke -- 01.33,2api
10. 6v o Narrilaivan Pavokker (DS) 27,5ly -- 01.33,5api
11. 5v t Guen Vilusukka / Noora (RDT) 26,5aly -- 01.33,5api
12. 7v t Woimamimmi / (RuKo) 26,2aly -- 01.34,3api x


Lähtö 13. "Laatujuoksija 2018" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m. 23,0-25,9 aikaiset.
10 000v€ - 8 000v€ - 4 500v€ - 3 200v€ - 2 500v€ - 1 000v€

Karsinta1
1. 8v t Saltan Haikea / Ellu (Salta) 25,4aly -- 01.30,4api x, 5 000v€ -> Finaaliin!
2. 8v t. K. Tumen Aito / M. Laine (KiRi) 25,5 -- 01.30,4api x, 2 500v€ -> Finaaliin!
3. 8v t Draupnir Snilli / (RuKo) 25,3ly -- 01.30,4api x, 1 250v€ -> Finaaliin!
4. 7v t Duanin Johtopäätös / Jonne (DS) 25,4aly -- 01.30,4api, 550v€
5. 10v o AH Yövahti / (ARO) 25,3a -- 01.30,5api, 250v€

6. 6v o Kuningasjätkä RC / Jose (RDT) 25,4aly -- 01.31,4api
7. 5v t Snillin Elegia / (SnRa) 25,4a -- 01.31,4api
8. 6v o Duanin Lohdutus / Freja (DS) 25,5aly -- 01.31,4api x
Hylätty
9v t Saltan Huikea / Amelie (Salta) 25,4aly -- - hml

Karsinta2
1. 7v o Duanin Arvoitus / Arvo (DS) 25,1aly -- 01.29,2api, 5 000v€ -> Finaaliin!
2. 5v o Torfinn Snilli / (SnRa) 25,2a -- 01.29,2api x, 2 500v€ -> Finaaliin!
3. 9v t AH Ettäsilleen / Laura (DS) 25,3aly -- 01.29,3api, 1 250v€ -> Finaaliin!
4. 9v o T.T.Tulituski / (RuKo) 24,8ly -- 01.29,5api, 550v€
5. 7v t Purnin Pirtsakka / Jens (Team Ninitra) 25,1a -- 01.30,2api, 250v€

6. 6v o Ruskon Kurko / (RuKo) 25,3aly -- 01.31,3api
7. 11v o Saltan Pinkeä / Markus (Salta) 25,1ake -- 01.31,4api
8. 7v t AH Karamelli / (ARO) 24,3a -- 01.31,4api
9. 8v o Narrilaivan Velmukas / (ARO) 24,4a -- 01.31,5api
Hylätty
10v t Saltan Ruustinna / Eve (Salta) 25,2ake -- - hll

Karsinta3
1. 11v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 24,2a -- 01.28,3api, 5 000v€ -> Finaaliin!
2. 7v o. K.R. Härmää Karussa / A. Renkonen (KiRi) 23,6 -- 01.28,3api, 2 500v€ -> Finaaliin!
3. 6v o Saltan Huurteinen / Laura (RDT) 24,2ake -- 01.28,5api, 1 250v€ -> Finaaliin!
4. 6v t Radikalin Keruutar / Anna (RDT) 24,2ake -- 01.28,6api, 550v€
5. 7v t Karkumatkalainen / Jaana (PII) 24,1aly -- 01.29,3api xx, 250v€

6. 8v r Snillin Meteoriitti / (SnRa) 24,1a -- 01.29,4api x
7. 6v t Luotto-Osuma KAS / Jeri (KADO) 1.24,2ke -- 01.29,4api
8. 9v t Havitella / Janna (KADO) 1.24,1ke -- 01.29,5api
9. 5v t Ruskon Jaava / (SnRa) 24,1a -- 01.29,6api

Karsinta4
1. 6v o Jokkeri KAS / Jonna (KADO) 1.23,1ke -- 01.27,2api xx, 5 000v€ -> Finaaliin!
2. 9v o Duanin Noniin / (ARO) 23,3a -- 01.27,3api, 2 500v€ -> Finaaliin!
3. 9v t Snillin Helima / Jesper (KADO) 1.23,4aly -- 01.27,3api, 1 250v€ -> Finaaliin!
4. 8v o Bergthor / (RuKo) 23,3ake -- 01.27,3api, 550v€
5. 7v t Pompeji Viipotin / (PoRa) 23,5aly -- 01.27,5api, 250v€

6. 10v t Pompeji Senja / (PoRa) 23,1aly -- 01.27,6api
7. 8v t Radikalin Villimimmi / Noora (RDT) 23,5aly -- 01.27,6api
8. 8v t Repolan Pikku-Tähti / (PoRa) 23,3aly -- 01.28,4api
9. 7v o Pompeji Alvaro / (PoRa) 23,3aly -- 01.28,4api
10. 12v o. K.R. Tuhkimo-Kiri / S. Solja (KiRi) 23,3 -- 01.28,5api

FINAALI
1. 8v t. K. Tumen Aito / M. Laine (KiRi) 25,5 -- 01.28,3api xx, 10 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 9v t AH Ettäsilleen / Laura (DS) 25,3aly -- 01.28,4api xx, 8 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 9v o Duanin Noniin / (ARO) 23,3a -- 01.28,4api, 4 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 8v t Saltan Haikea / Ellu (Salta) 25,4aly -- 01.28,4api, 3 200v€
5. 5v o Torfinn Snilli / (SnRa) 25,2a -- 01.28,5api, 2 500v€
6. 6v o Jokkeri KAS / Jonna (KADO) 1.23,1ke -- 01.29,2api xx, 1 000v€

7. 7v o Duanin Arvoitus / Arvo (DS) 25,1aly -- 01.29,2api
8. 6v o Saltan Huurteinen / Laura (RDT) 24,2ake -- 01.29,4api
9. 11v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 24,2a -- 01.29,4api
10. 7v o. K.R. Härmää Karussa / A. Renkonen (KiRi) 23,6 -- 01.30,1api
11. 9v t Snillin Helima / Jesper (KADO) 1.23,4aly -- 01.30,2api
Hylätty
8v t Draupnir Snilli / (RuKo) 25,3ly -- - hpl


Lähtö 14. "All Time Juoksija 2018" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m. 22,9 aik. ja nopeammat.
12 000v€ - 9 000v€ - 5 500v€ - 4 200v€ - 3 500v€ - 2 000v€

Karsinta1 HUOM. Ajettu tasoitusajona!
1. 14v t Ruskon Jovanda / (RuKo) 22,3ke -- 01.28,1pi, 6 000v€ -> Finaaliin!
2. 11v t Savun Justiina / (SnRa) 22,2a -- 01.28,1pi xx, 3 000v€ -> Finaaliin!
3. 10v o Herra Hips / Ireth (Tampio) 22,2ake -- 01.28,2pi x, 1 500v€ -> Finaaliin!
4. 12v o Ruskon Tohveli / Eero (ARO) 22,1a -- 01.28,2pi xx, 750v€ -> Finaaliin!
5. 9v t Kekan Herttuatar / Riina (DS) 22,1ake -- 01.28,3pi, 350v€
6. 14v t Dii-Dii Daalia / Laura (RDT) 22,3aly -- 01.28,4pi, 150v€
7. 10v t Repolan Ikiliikkuja / Jose (RDT) 22,4aly -- 01.28,5pi xx, 80v€
8. 10v t Nutturiina / Keijo (Tampio) 22,3aly -- 01.29,1pi, 40v€

9. 10v o Ruskon Hallasurma / (RuKo) 22,2ke -- 01.29,2pi
10. 11v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 22,6a -- 01.29,3pi
11. 10v o Purnin Noitavaino / (RuKo) 22,2ly -- 01.29,5pi
12. 10v o Unian Viri-Kipinä / (RuKo) 22,2ake -- 01.29,5pi x
13. 14v o Snillin Tupla-Balladi / (SnRa) 22,2a -- 01.29,6pi x
14. 7v o. Salmiakki-Kuningas / J. Vuorenmaa (KiRi) 22,1 -- 01.29,6pi
Hylätty
14v t AH Sadetanssi / (ARO) 22,3a -- - hyl

Karsinta2 HUOM. Ajettu tasoitusajona!
1. 7v o Hiisin Hiski / (PoRa) 21,4aly -- 01.27,1pi, 6 000v€ -> Finaaliin!
2. 9v o Duanin Herrasmies / Kari (DS) 21,2aly -- 01.27,2pi, 3 000v€ -> Finaaliin!
3. 9v t AH Hallakuu / (ARO) 21,2a -- 01.27,2pi, 1 500v€ -> Finaaliin!
4. 12v t Snillin Kipsakka / (SnRa) 21,5a -- 01.27,2pi, 750v€ -> Finaaliin!
5. 11v t Mini-Manteli / Joona (KADO) 1.21,5aly -- 01.27,3pi, 350v€
6. 10v t Haaveilija Mimmi / Jasmin (PII) 21,2aly -- 01.27,3pi x, 150v€
7. 10v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 21,6a -- 01.27,4pi, 80v€

8. 9v o Savun Ryyppyputki / Magnus (DS) 21,4aly -- 01.27,4pi x
9. 8v o Pähkinänakkeli / Victor (PII) 22,0ake -- 01.27,6pi
10. 9v o Encore / Anna (RDT) 21,5aly -- 01.28,1pi
11. 9v o Tuli-Muksu / Aapo (PII) 21,4ake -- 01.28,3pi x
12. 12v t Saltan Aurinkousva / Ellu (Salta) 21,5aly -- 01.28,5pi
13. 8v t Suosirri / Rufus (PII) 21,6ake -- 01.28,6pi
Hylätty
8v t O.R. Seireeni / (PoRa) 21,2aly -- - hll

Karsinta3 HUOM. Ajettu tasoitusajona!
1. 10v t. K.R. Salarakkaan Kosto / M. Laine (KiRi) 20,4 -- 01.26,1pi, 6 000v€ -> Finaaliin!
2. 7v o Pompeji Lieturo / (PoRa) 20,1aly -- 01.26,2pi, 3 000v€ -> Finaaliin!
3. 7v o Purnin Retvakka / Niklas (Team Ninitra) 20,4a -- 01.26,2pi, 1 500v€ -> Finaaliin!
4. 11v t Koistilan Javina / Jonna (KADO) 1.20,5aly -- 01.26,3pi, 750v€ -> Finaaliin!
5. 8v o Altto KAS / Joakim (KADO) 1.20,3aly -- 01.26,4pi, 350v€
6. 10v o Kihitti / Jooa (KADO) 1.20,4aly -- 01.26,4pi, 150v€
7. 10v o Snillin Taikaviitta / (SnRa) 21,1a -- 01.27,2pi x, 80v€

8. 12v o PII Savustus / Eve (Salta) 20,3aly –- 01.27,3pi x
9. 11v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 21,1a -- 01.27,5pi
10. 13v o Ikikorven Taskunauris / Amelie (Salta) 20,5aly -- 01.27,5pi x
11. 9v t Duanin Johtoasema / Pia T. (DS) 21,1aly -- 01.27,5pi
12. 11v t Koistilan Hallava / (PoRa) 20,3aly -- 01.27,5pi
13. 10v t. Reemio Ros / R. Líden (KiRi) 21,2 -- 01.27,6pi
Hylätty
11v o Hulivei I.F. / Noora (RDT) 20,7aly -- - k

FINAALI
1. 11v t Savun Justiina / (SnRa) 22,2a -- 01.25,1api, 12 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 14v t Ruskon Jovanda / (RuKo) 22,3ke -- 01.25,2api, 9 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 12v t Snillin Kipsakka / (SnRa) 21,5a -- 01.25,3api, 5 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 7v o Purnin Retvakka / Niklas (Team Ninitra) 20,4a -- 01.25,4api, 4 200v€
5. 10v o Herra Hips / Ireth (Tampio) 22,2ake -- 01.26,2api, 3 500v€
6. 12v o Ruskon Tohveli / Eero (ARO) 22,1a -- 01.26,3api, 2 000v€

7. 7v o Hiisin Hiski / (PoRa) 21,4aly -- 01.27,3api
8. 7v o Pompeji Lieturo / (PoRa) 20,1aly -- 01.27,5api
9. 11v t Koistilan Javina / Jonna (KADO) 1.20,5aly -- 01.27,5api
Hylätty
9v o Duanin Herrasmies / Kari (DS) 21,2aly -- - hml
9v t AH Hallakuu / (ARO) 21,2a -- - hml
10v t. K.R. Salarakkaan Kosto / M. Laine (KiRi) 20,4 -- - hll


Lähtö 15. "Montén Hurjapää 2018" Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, 5+ avoin monté-ennätyksellisille.
8 500v€ - 6 000v€ - 3 500v€ - 2 000v€ - 1 000v€ - 500v€

Karsinta1
1. 6v t Duanin Kultapiisku / Anna (RDT) 24,3aly (28,3make) -- 01.30,1mke, 4 250v€ -> Finaaliin!
2. 7v o AH Myrskyrytmi / (ARO) 25,3a (33,6ma) -- 01.30,2mke, 2 125v€ -> Finaaliin!
3. 8v o AH Hurrikaani / Nika (DS) 24,3aly (m33,2ake) -- 01.30,3mke, 1 000v€ -> Finaaliin!
4. 9v t AH Kuunlilja (DS) 28,1ly (m30,3ke) -- 01.31,2mke xx, 500v€ -> Finaaliin!
5. 6v t Pompeji Systeemi / Jose (RDT) 24,5aly (27,4maly) -- 01.31,6mke, 250v€ -> Finaaliin!
6. 11v t AH Tiikerililja / (ARO) 24,2a (27,2ma) -- 01.32,3mke, 125v€ -> Finaaliin!

7. 6v t Kaskun Valkokulta / Miko (KADO) 1.25,0ke (m33,2ake) -- 01.32,5mke -> Finaaliin!
8. 8v t Arvuuttaja RC / Laura (RDT) 24,3aly (28,6mke) -- 01.32,6mke -> Finaaliin!
9. 8v t AH Valkokulta / Pentti (DS) 24,3aly (m30,4ake) -- 01.33,1mke
10. 12v o AH Vintrig / (ARO) 24,2a (36,4ma) -- 01.33,5mke
11. 6v t Aaja KAS / Piritta (KADO) 1.24,5ake (m28,3aly) -- 01.33,5mke x
Hylätty
14v o Hopealuoti / Ellu (Toinen) 29,2make -- - hll

Karsinta2
1. 10v o Valtarian Pikkuseteli / Eve (Salta) 23,5aly (26,4maly) -- 01.28,2mke, 4 250v€ -> Finaaliin!
2. 12v o O.R. Turkinpippuri / (RuKo) 20,1aly (24,1maly) -- 01.28,5mke xx, 2 125v€ -> Finaaliin!
3. 8v o Manailla KAS / Noora (RDT) 24,2aly (28,2mke) -- 01.29,1mke, 1 000v€ -> Finaaliin!
4. 10v o Theotorden / (RuKo) 22,4ake (25,2maly) -- 01.29,3mke, 500v€ -> Finaaliin!
5. 11v t Ruskon Jadessa / (RuKo) 22,1ke (25,3maly) -- 01.29,4mke, 250v€ -> Finaaliin!
6. 10v o Valtarian Valkotakki / Amelie (Salta) 24,1aly (28,3make) -- 01.30,2mke, 125v€ -> Finaaliin!

7. 7v o Saltan Veikeä / Ellu (Salta) 24,1aly (31,3make) -- 01.31,2mke -> Finaaliin!
8. 8v o Altto KAS / Joakim (KADO) 1.20,3aly (m27,4aly) -- 01.31,2mke -> Finaaliin!
9. 11v r Duanin Pataässä / Lilja (ARO) 24,1a (27,3ma) -- 01.31,3mke
10. 13v o O.R. Ferrari / (RuKo) 22,1aly (24,3maly) -- 01.31,4mke
Hylätty
11v t AH Minttukaakao (DS) 23,2aly (m25,3ly) -- - hpl
8v t AH Pikku-Harha / Ida (KADO) 1.22,1ake (m26,4aly) -- - k

FINAALI
1. 10v o Valtarian Pikkuseteli / Eve (Salta) 23,5aly (26,4maly) -- 01.27,2mke, 8 500v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 7v o AH Myrskyrytmi / (ARO) 25,3a (33,6ma) -- 01.27,3mke x, 6 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 8v t Arvuuttaja RC / Laura (RDT) 24,3aly (28,6mke) -- 01.27,6mke, 3 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 7v o Saltan Veikeä / Ellu (Salta) 24,1aly (31,3make) -- 01.28,1mke, 2 000v€
5. 6v t Duanin Kultapiisku / Anna (RDT) 24,3aly (28,3make) -- 01.28,1mke x, 1 000v€
6. 8v o Manailla KAS / Noora (RDT) 24,2aly (28,2mke) -- 01.28,2mke, 500v€
7. 12v o O.R. Turkinpippuri / (RuKo) 20,1aly (24,1maly) -- 01.28,4mke, 250v€
8. 8v o AH Hurrikaani / Nika (DS) 24,3aly (m33,2ake) -- 01.29,1mke x, 125v€

9. 11v t Ruskon Jadessa / (RuKo) 22,1ke (25,3maly) -- 01.29,2mke
10. 10v o Theotorden / (RuKo) 22,4ake (25,2maly) -- 01.29,3mke
11. 6v t Kaskun Valkokulta / Miko (KADO) 1.25,0ke (m33,2ake) -- 01.29,3mke x
12. 8v o Altto KAS / Joakim (KADO) 1.20,3aly (m27,4aly) -- 01.29,5mke
13. 10v o Valtarian Valkotakki / Amelie (Salta) 24,1aly (28,3make) -- 01.29,5mke
14. 11v t AH Tiikerililja / (ARO) 24,2a (27,2ma) -- 01.29,5mke
Hylätty
9v t AH Kuunlilja (DS) 28,1ly (m30,3ke) -- - hml
6v t Pompeji Systeemi / Jose (RDT) 24,5aly (27,4maly) -- - hml


Lähtö 16. "A-Pony Promise 2018" Tasoitusajo A-ponit 1100m, 3-vuotiaat
500v€ - 250v€ - 125v€ - 75v€ - 35v€ - 15v€

1. 3v t Radical Disasterpiece / (Jemma) 02.58,4aly -- 02.57,3ly, 500v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 3v t Da Capo Giselle / (RuKo) ei enn -- 03.00,4ly, 250v€ +ruusuke, kukkia
3. 3v t Kahlenukke / Laura (RDT) ei enn. -- 03.01,3ly, 125v€ +ruusuke, kukkia
4. 3v t Toy's Pamela / (SnRa) 3.21,2a -- 03.07,5ly, 75v€
5. 3v o Skyforger / Jose (RDT) 2.58,5ly -- 03.07,6ly x, 35v€
6. 3v o Da Capo Herman / Minna (LCT) 03.12,3aly -- 03.08,1ly, 15v€

7. 3v o Da Capo Inferno / (RuKo) ei enn -- 03.08,3ly
8. 3v t Too Trick Gue/ Katri (LCT) 03.12,2aly -- 03.08,6ly
9. 3v o Who's Your Daddy? / Anna (RDT) 2.54,3aly -- 03.09,4ly
10. 3v o Bothriuridae Gue / Maisa (LCT) 03.12,4aly -- 03.09,6ly
11. 3v o Rachdale Trespan Gue / Miisa(LCT) 03.12,6aly -- 03.10,3ly x
Hylätty
3v o Toy's Pedro / (SnRa) ei enn. -- - hll


Lähtö 17. "A-Pony Upcoming Racer 2018" Ryhmäajo A-ponit 1100m, yli 2.46,0 aikaiset.
600v€ - 300v€ - 150v€ - 80v€ - 40v€ - 20v€

Karsinta1
1. 4v o Grecian Disc v. Pompeji / (PoRa) 2.50,6ly -- 02.50,3aly, 300v€ -> Finaaliin!
2. 6v o Saltan Potkukelkka / Jenni (Salta) 2.56,4ly -- 02.53,0aly x, 150v€ -> Finaaliin!
3. 6v t Saltan Sitruunalime / Sara (Salta) 2.54,3ly -- 02.53,5aly, 70v€ -> Finaaliin!
4. 12v t Snowdrop Piece / Jasmin (FT) 3.06,3alyx -- 02.54,1aly, 35v€ -> Finaaliin!
5. 4v t Begwatha / (PoRa) 2.52,1ly -- 02.54,3aly, 15v€ -> Finaaliin!

6. 6v t Señorita I.F. / (SnRa) 2.52,5a -- 02.54,4aly -> Finaaliin!
7. 10v t Milk Shake / Jasmin (FT) 3.10,2aly -- 02.55,1aly x
8. 5v o Saltan Asterix / Janna (Salta) 2.55,5ly -- 02.55,2aly x
9. 4v o Saltan Jäinen Jekku / Eve (Salta) 2.55,1ly -- 02.55,5aly

Karsinta2
1. 8v t Aken Lace / (ARO) 2.46,6a -- 02.48,3aly, 300v€ -> Finaaliin!
2. 5v o Narrilaivan Corona / Jose (RDT) 2.49,5aly -- 02.48,4aly, 150v€ -> Finaaliin!
3. 6v t Flissa Go / (ARO) 2.47,3 -- 02.48,5aly x, 70v€ -> Finaaliin!
4. 6v o Narrilaivan Ärjämöinen / (ARO) 2.48,4a -- 02.48,5aly, 35v€ -> Finaaliin!
5. 5v o Unian Hot Shot / Mira Y (RuKo) 2.49,2ly -- 02.49,1aly, 15v€ -> Finaaliin!

6. 6v o Ferran A.F. / (PoRa) 2.46,3aly -- 02.49,3aly ->Finaaliin!
7. 5v t Da Capo Ida / Jenni S (RuKo) 2.46,6aly -- 02.49,4aly
8. 5v o Envis Bråk / (PoRa) 2.48,3aly -- 02.50,4aly
Hylätty
4v t Radikaali Neiti / Laura (RDT) 2.46,6ly -- - hml

FINAALI
1. 5v o Narrilaivan Corona / Jose (RDT) 2.49,5aly -- 02.47,2aly, 600v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 6v t Señorita I.F. / (SnRa) 2.52,5a -- 02.47,3aly x, 300v€ +ruusuke, kukkia
3. 6v o Narrilaivan Ärjämöinen / (ARO) 2.48,4a -- 02.47,4aly, 150v€ +ruusuke, kukkia
4. 6v t Saltan Sitruunalime / Sara (Salta) 2.54,3ly -- 02.47,5aly x, 80v€
5. 5v o Unian Hot Shot / Mira Y (RuKo) 2.49,2ly -- 02.47,5aly xx, 40v€
6. 12v t Snowdrop Piece / Jasmin (FT) 3.06,3alyx -- 02.48,3aly, 20v€

7. 4v t Begwatha / (PoRa) 2.52,1ly -- 02.49,1aly x
8. 6v t Flissa Go / (ARO) 2.47,3 -- 02.49,2aly xx
9. 8v t Aken Lace / (ARO) 2.46,6a -- 02.49,2aly
10. 6v o Ferran A.F. / (PoRa) 2.46,3aly -- 02.49,3aly
11. 4v o Grecian Disc v. Pompeji / (PoRa) 2.50,6ly -- 02.49,5aly
Hylätty
6v o Saltan Potkukelkka / Jenni (Salta) 2.56,4ly -- - k


Lähtö 18. "A-Pony Standard Racer 2018" Ryhmäajo A-ponit 1100m. 2.34,0-2.45,9 aikaiset.
700v€ - 350v€ - 175v€ - 85v€ - 45v€ - 25v€

HUOM. Ajettu tasoitusajona!
1. 5v o Makemake v. Pompeji / (PoRa) 2.41,3aly -- 02.38,2ly xx, 700v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 5v t Toy’s Vivian / (SnRa) 2.44,2a -- 02.38,5ly, 350v€ +ruusuke, kukkia
3. 7v o Radical Beware / Laura (RDT) 2.37,4aly -- 02.38,5ly, 175v€ +ruusuke, kukkia
4. 8v o Asterion / (Kestrel) 2.38,1aly -- 02.39,3ly, 85v€
5. 7v o Ares Go / Elias (RuKo) 2.39,5ly -- 02.39,4ly, 45v€
6. 5v o Alla Kommer / (PoRa) 2.39,3ly -- 02.39,5ly xx, 25v€
7. 6v o Owen Go / (ARO) 2.45,4a -- 02.40,2ly, 12v€

8. 4v o Toy’s Alexander / (SnRa) 2.43,5a -- 02.40,3ly x
9. 5v o Unian Charlie / (SnRa) 2.44,1a -- 02.40,5ly
10. 6v t Gue Tick Tock / Anna (RDT) 2.34,5ly -- 02.41,5ly
11. 7v o Hot-Air Charm RC / Noora (RDT) 2.37,1aly -- 02.42,3ly
12. 8v o Jaws Bond / Jose (RDT) 2.35,3aly -- 02.42,3ly
13. 8v o Aken Varric / (ARO) 2.34,4a -- 02.42,4ly
Hylätty
7v t Toy's Ester / (SnRa) 2.42,2a -- - hml


Lähtö 19. "A-Pony Talent Racer 2018" Ryhmäajo A-ponit 1100m, 2.20,0-2.33,9 aikaiset.
850v€ - 450v€ - 225v€ - 100v€ - 50v€ - 30v€

HUOM. Ajettu tasoitusajona!
1. 7v t Toy's Gloria / (SnRa) 2.29,1a -- 02.25,2ly, 850v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 9v t Amalia Duán / (PoRa) 2.20,6ly -- 02.25,2ly, 450v€ +ruusuke, kukkia
3. 7v t Nessia Duán / (SnRa) 2.21,4a -- 02.25,4ly, 225v€ +ruusuke, kukkia
4. 4v t Trodella NRL / (TeKo) 02.24,3ly -- 02.26,2ly, 100v€
5. 4v o Da Capo Kristoffer / (TeKo) 02.20,6ly -- 02.26,2ly, 50v€
6. 10v o Radical Gotcha! / Anna (RDT) 2.24,6aly -- 02.26,4ly, 30v€
7. 8v t Radical Elysee / Laura (RDT) 2.24,3aly -- 02.26,6ly xx, 15v€

8. 11v o Narrilaivan Metsähinen / (ARO) 2.23,1a -- 02.27,3ly x
9. 14v o Taikatatti RC / (ARO) 2.20,1a -- 02.27,4ly
10. 14v o Radikaali Floppaaja / (ARO) 2.24,4a -- 02.28,3ly
11. 12v o Wild Wizard / (SnRa) 2.24,5a -- 02.28,4ly x
12. 12v t Toy's Demina / Noora (RDT) 2.23,1aly -- 02.28,5ly
Hylätty
8v t Desideria Duán / (SnRa) 2.32,3a -- - hpl
8v o Toy's Daniel / Jose (RDT) 2.27,2aly -- - k


Lähtö 20. "A-Pony Quality Racer 2018" Ryhmäajo A-ponit 1100m. 2.19,9 aik. ja nopeammat.
1 200v€ - 700v€ - 400v€ - 270v€ - 180v€ - 90v€

1. 9v t Radikaali Romanssi / Jose (RDT) 2.19,5ly -- 02.15,3aly, 1 200v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 12v o Toy's Kaspar / (SnRa) 2.13,1a -- 02.15,3aly xx, 700v€ +ruusuke, kukkia
3. 11v o Fool's Snickerdoodle / (ARO) 2.14,1a -- 02.15,6aly, 400v€ +ruusuke, kukkia
4. 12v t Radical Redberry / Laura (RDT) 2.19,3aly -- 02.16,2aly x, 270v€
5. 14v o Juniper I.F. / Maija (Salta) 2.12,2aly -- 02.16,3aly, 180v€
6. 15v o Aken Longmorn / (ARO) 2.19,2a -- 02.17,2aly x, 90v€

7. 14v o Toy’s Franklin / (SnRa) 2.12,1a -- 02.17,4aly
8. 10v t Sølv's Elsparkle / (SnRa) 2.14,4a -- 02.18,1aly
9. 16v t Narrilaivan Elise / Noora (RDT) 2.18,2aly -- 02.18,3aly x
Hylätty
12v o Smooth Criminal RC / Anna (RDT) 2.18,3aly -- - hpl
12v t Toy's Kajsalena / (SnRa) 2.13,2a -- - hml


Lähtö 21. "B-Pony Promise 2018" Tasoitusajo B-ponit 1600m, 3-vuotiaat.
500v€ - 250v€ - 125v€ - 75v€ - 35v€ - 15v€

1. 3v o Da Capo Tordnjörn / Miisa (LCT) 02.25,1aly -- 02.22,2ly, 500v€ +loimi, ruusuke, pokaali, kukkia
2. 3v t Toy's Estelle / (SnRa) ei enn. -- 02.22,6ly, 250v€ +ruusuke, kukkia
3. 3v t Da Capo Kajsa / (RuKo) ei enn -- 02.22,6ly, 125v€ +ruusuke, kukkia
4. 3v t Da Capo Helia / (RuKo) ei enn -- 02.23,2ly x, 75v€
5. 3v o Galning Spöke Gue / Maisa (LCT) 02.22,1ly -- 02.23,4ly x, 35v€
6. 3v o Toy's Konrad / (SnRa) 2.28,5a -- 02.23,4ly, 15v€
7. 3v o Hastig Förman Gue / Teppo (LCT) 02.25,2aly -- 02.24,3ly, 8v€

8. 3v t. A.D. Tilda / (KiRi) Ei enn. -- 02.24,4ly x
9. 3v t Dolce Vita / Jose (RDT) ei enn. -- 02.24,5ly
10. 3v o Iltamäen Saturnus / (RuKo) ei enn -- 02.25,2ly
11. 3v o Dragonair / Laura (RDT) 2.13,5aly -- 02.25,4ly
12. 3v t Toy's Sympatisk Näktergal / Minna (LCT) 02.20,4ly -- 02.25,5ly xx
13. 3v t PP’s Acacia / (RuKo) ei enn -- 02.25,5ly
Hylätty
3v o Tahitian Boytoy RC / (Jemma) ei enn -- - hpl


Lähtö 22. "B-Pony Upcoming Racer 2018" Ryhmäajo B-ponit 1600m, yli 2.10,0 aikaiset.
600v€ - 300v€ - 150v€ - 80v€ - 40v€ - 20v€

HUOM. Ajettu tasoitusajona!
1. 6v o Havsvinds Nero / (Jemma) ei enn -- 02.19,1ly, 600v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 4v o Da Capo Feodor / (RuKo) 2.22,4aly -- 02.19,2ly xx, 300v€ +ruusuke, kukkia
3. 4v o Håkan III / (PoRa) 2.16,2aly -- 02.19,2ly, 150v€ +ruusuke, kukkia
4. 4v t Iltamäen Malva / Riina (Team Lily) 02.16,6a -- 02.19,5ly x, 80v€
5. 5v o Militär Pyroman / (PoRa) 2.14,4ly -- 02.19,6ly, 40v€
6. 4v t Radikalin BlaaBlaaBlaa / Janna (Salta) 2.16,2aly -- 02.19,8ly, 20v€
7. 5v o Skoganvarri Mánoheáhpi / (SnRa) 2.16,4a -- 02.19,8ly, 10v€

8. 5v o Da Capo Knut / (RuKo) 2.10,4ly -- 02.19,9ly
9. 5v o Belmix Brajas / (PoRa) 2.11,3ly -- 02.19,9ly
10. 5v o Da Capo Kjell / (RuKo) 2.10,2ly -- 02.20,0ly
11. 4v o Samuci NRL /(RuKo) 2.21,5aly -- 02.20,2ly
12. 4v t Why Not v. Pompeji / (PoRa) 2.15,2ly -- 02.20,4ly
Hylätty
8v o Alfred Snilli / (SnRa) 2.19,6 -- - hll
8v o Aken Tvinnig / (ARO) 2.11,4a -- - hml


Lähtö 23. "B-Pony Standard Racer 2018" Ryhmäajo B-ponit 1600m. 2.00,0-2.09,9 aikaiset.
700v€ - 350v€ - 175v€ - 85v€ - 45v€ - 25v€

Karsinta1
1. 5v t Eviona NRL / Jose (RDT) 2.08,6aly -- 02.06,1aly, 300v€ -> Finaaliin!
2. 5v t Scottish Twins v. Pompeji / (PoRa) 2.03,3ly -- 02.06,3aly, 150v€ -> Finaaliin!
3. 6v o Toy's Havard / (ARO) 2.04,4 -- 02.06,4aly, 70v€ -> Finaaliin!
4. 5v t Järndäldens Freja / (RuKo) 2.03,3ly -- 02.06,5aly, 30v€ -> Finaaliin!
5. 7v o Toy's Jacob / (SnRa) 2.06,2a -- 02.07,2aly, 15v€ -> Finaaliin!
6. 6v t Ay Caramba! / (PoRa) 2.08,1ake -- 02.07,5aly, 8v€ -> Finaaliin!

7. 8v o Ethan Narr / (ARO) 2.06,6a -- 02.08,2aly
8. 10v t Rioller NRL / Janna (Salta) 2.05,3maly -- 02.08,2aly
9. 6v o Balwinder I.F. / Laura (RDT) 2.08,6aly -- 02.08,3aly
10. 5v t A.D. Mer Jul / (SnRa) 2.06,4a -- 02.08,4aly
Hylätty
6v t Argent Go / (ARO) 2.07,2a -- - hll

Karsinta2
1. 5v t Toy's Teresa / (SnRa) 2.02,2a -- 02.00,3aly, 300v€ -> Finaaliin!
2. 6v t Da Capo Brita / (RuKo) 2.02,3ly -- 02.00,4aly, 150v€ -> Finaaliin!
3. 5v t Sweetline NRL / Anna (RDT) 2.01,4aly -- 02.00,4aly, 70v€ -> Finaaliin!
4. 10v o Travette NRL / Jenni (Salta) 2.01,2aly -- 02.01,2aly, 30v€ -> Finaaliin!
5. 6v t. Bettina Dúan / (KiRi) 2.03,2 -- 02.01,2aly, 15v€ -> Finaaliin!

6. 7v t Toy's Fantazia / (SnRa) 2.02,2a -- 02.01,3aly -> Finaaliin! x
7. 6v t Toy's Adaia / (ARO) 2.01,3a -- 02.02,2aly x
8. 7v o Gillyweed RC / Noora (RDT) 2.00,6aly -- 02.02,3aly
9. 5v t Bertas Isle / (PoRa) 2.01,2aly -- 02.02,3aly x
Hylätty
5v t Brasa / (PoRa) 2.00,2ly -- - hll

FINAALI
1. 5v t Scottish Twins v. Pompeji / (PoRa) 2.03,3ly -- 01.59,2aly, 700v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 6v t Ay Caramba! / (PoRa) 2.08,1ake -- 01.59,3aly, 350v€ +ruusuke, kukkia
3. 5v t Eviona NRL / Jose (RDT) 2.08,6aly -- 01.59,4aly, 175v€ +ruusuke, kukkia

4. 10v o Travette NRL / Jenni (Salta) 2.01,2aly -- 01.59,4aly, 85v€
5. 6v o Toy's Havard / (ARO) 2.04,4 -- 01.59,5aly x, 45v€
6. 5v t Sweetline NRL / Anna (RDT) 2.01,4aly -- 02.00,5aly xx, 25v€
7. 5v t Järndäldens Freja / (RuKo) 2.03,3ly -- 02.01,2aly
8. 7v o Toy's Jacob / (SnRa) 2.06,2a -- 02.01,3aly
9. 6v t Da Capo Brita / (RuKo) 2.02,3ly -- 02.01,4aly
10. 5v t Toy's Teresa / (SnRa) 2.02,2a -- 02.01,5aly
11. 6v t. Bettina Dúan / (KiRi) 2.03,2 -- 02.02,2aly
12. 7v t Toy's Fantazia / (SnRa) 2.02,2a -- 02.02,4aly


Lähtö 24. "B-Pony Talent Racer 2018" Ryhmäajo B-ponit 1600m, 1.51,0-1.59,9 aikaiset.
850v€ - 450v€ - 225v€ - 100v€ - 50v€ - 30v€

1. 6v t Toy's Aroania / Anna (RDT) 1.58,4ly -- 01.55,3aly, 850v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 9v o Tyr B / Jose (RDT) 1.59,4aly -- 01.55,3aly, 450v€ +ruusuke, kukkia
3. 8v t Tillin Ripakinttu / (SnRa) 57,2a -- 01.55,4aly, 225v€ +ruusuke, kukkia
4. 9v t Amorina Snilli / (SnRa) 57,4a -- 01.56,4aly, 100v€
5. 6v t Toy's Phoebe / Laura (RDT) 1.58,4aly -- 01.57,2aly, 50v€

6. 7v o Toy´s Tycho / (RuKo) 57,4ly -- 01.57,2aly
7. 8v o William Duán / (PoRa) 51,5ly -- 01.57,4aly
8. 7v t Hugging NRL / (SnRa) 58,2a -- 01.58,4aly
9. 9v o Håkan Tor / (SnRa) 53,5a -- 01.58,4aly xx
Hylätty
10v o Toy's Svennar / Noora (RDT) 1.53,2aly -- - k


Lähtö 25. "B-Pony Quality Racer 2018" Ryhmäajo B-ponit 1600m, 1.50,9 aik. ja nopeammat.
1 200v€ - 700v€ - 400v€ - 270v€ - 180v€ - 90v€

HUOM. Ajettu tasoitusajona!
1. 15v o Aken Mortlach / (ARO) 50,3 -- 01.47,2ly, 1 200v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 10v t Love To Bits / Jose (RDT) 1.48,4aly -- 01.47,2ly, 700v€ +ruusuke, kukkia
3. 13v o Toy's Randolf / Laura (RDT) 1.46,3aly -- 01.47,2ly, 400v€ +ruusuke, kukkia
4. 16v t Aken Surra / (ARO) 44,2a -- 01.47,4ly, 270v€
5. 10v t Barbarella RC / Anna (RDT) 1.45,3aly -- 01.48,1ly, 180v€
6. 12v o Sjötroll Duán / (SnRa) 40,3a -- 01.48,2ly, 90v€
7. 14v o PP's Rattles And Tattles / Janna (Salta) 40,6aly -- 01.48,2ly x, 50v€
8. 14v t Aken Scapa / (ARO) 50,3a -- 01.49,1ly xx, 25v€

9. 12v o Jaguar Go / (SnRa) 41,2a -- 01.49,5ly
10. 14v o Einherjar I.F. / Jenni (Salta) 40,4aly -- 01.49,5ly
11. 10v t Vehkakorven Berit / (SnRa) 43,2a -- 01.49,6ly xx
12. 10v o Capoeira Warrior / Noora (RDT) 1.42,5aly -- 01.49,9ly x
13. 12v t Toy's Liselotte / (SnRa) 44,3a -- 01.49,9ly xx
Hylätty
10v o Kappvändaré Swe / (RuKo) 48,3aly -- - hyl
10v o Luxter Go / (RuKo) 46,5aly -- - hll
18v o Aken Agmundr / (ARO) 42,5a -- - hll


Lähtö 26. Ryhmäajo lämminveriset 2100m, avoin 4 000v€ - 2 000€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€ - 125v€

Sarja1
1. 3v o Tickle Wiggles P18 / (Anti) 01.21,4ke -- 01.19,2ake xx, 4 000v€
2. 3v o Spring Gold Shav / Eero (Team Lily) 21,1 -- 01.19,2ake, 2 000v€
3. 3v o Barnaby Snilli / Henri (Team Lily) 21,2 -- 01.19,4ake, 1 000v€
4. 3v t Månsken / (Team Lily) 21,5 -- 01.20,4ake, 500v€

5. 3v o Golden Amazing / Emilia (Team Lily) 23,5 -- 01.20,5ake
6. 3v o Total Rebellion / (Anti) 01.21,2ke -- 01.21,4ake
7. 3v o Stjärnasvart / Tuukka (Team Lily) 22,5 -- 01.22,2ake
8. 3v t Märtha / Veikko (Team Lily) 23,5 -- 01.22,4ake

Sarja2
1. 3v t Apple-y Ever After / (Anti) 17,4ake -- 01.17,1ake xx, 4 000v€
2. 3v o Capacity Unia (DS) 18,3ake -- 01.17,4ake, 2 000v€
3. 3v t Framed Pomp / (PoRa) 18,5aly -- 01.17,4ake, 1 000v€
4. 3v o Garrison Gue (DS) 18,2aly -- 01.18,2ake, 500v€

5. 3v t Vengeance Unia (DS) 18,2aly -- 01.18,3ake
6. 3v t Rout Pomp / (PoRa) 18,1aly -- 01.18,3ake x
7. 3v t Minoque Unia (DS) 18,3aly -- 01.18,3ake x
8. 3v t Divine Pomp / (PoRa) 17,4ake -- 01.18,4ake

Sarja3
1. 3v o Born To Be Showman / (PoRa) 17,3aly -- 01.16,7ake, 4 000v€
2. 4v o Speedy Pride / (PoRa) 16,3aly -- 01.16,7ake, 2 000v€
3. 3v t Winy Blondie / (PoRa) 15,9ake -- 01.16,8ake xx, 1 000v€
4. 4v t Just A Ghost Pomp / (PoRa) 16,2ke -- 01.16,9ake, 500v€

5. 3v t Celtic Charm / (Anti) 17,3ake -- 01.17,0ake
6. 3v o Rjazán Put-in / (PoRa) 17,3aly -- 01.17,2ake x
7. 3v o Rjazán Bumblebee / (PoRa) 17,2ake -- 01.17,4ake
8. 3v o Rjazán Orion / Jose (RDT) 16,1ake -- 01.17,5ake

Sarja4
1. 5v o Creepy Cruiser Shav / (ARO) 14,3a -- 01.14,4ake, 4 000v€
2. 7v t Mascarade Unia / (ARO) 14,3a -- 01.14,5ake, 2 000v€
3. 10v o Ben Bone Pomp / (PoRa) 12,7aly -- 01.14,6ake, 1 000v€
4. 9v o Conrad Ach / (ARO) 14,1 -- 01.15,3ake, 500v€
5. 3v o Better Fake It RC / Laura (RDT) 15,4aly -- 01.15,5ake, 250v€
6. 4v t Fregatta / (PoRa) 14,5ake -- 01.16,1ake, 125v€

7. 7v o Rjazán Stribog / (ARO) 14,3 -- 01.16,2ake x
8. 9v t Lyrique Duán / (ARO) 14,2 -- 01.16,4ake
9. 4v o Marvel Pomp / (PoRa) 14,1ake -- 01.16,5ake xx
10. 7v o Astral Unia / (ARO) 13,6a -- 01.16,6ake
Hylätty
4v t Crazy But Worthy / (PoRa) 14,9ake -- - hyl
8v t Wicked Grace Ach / (ARO) 13,1a -- - hyl

Sarja5
1. 10v t Jillaroox / Emmi (RDT) 11,2aly -- 01.13,1ake x, 4 000v€
2. 10v t Velocity Foxy / Noora (RDT) 11,3aly -- 01.13,4ake, 2 000v€
3. 10v t Radical Perfection / Riina (RDT) 11,1aly -- 01.13,5ake, 1 000v€
4. 6v t Fashion Snilli / (SnRa) 11,3a -- 01.14,2ake, 500v€
5. 9v o Demonic Foxy / Essi (RDT) 11,2ly -- 01.14,3ake, 250v€

6. 4v o Expensive Salazar / (PoRa) 12,2ake -- 01.14,6ake
7. 7v t Olivia Snilli / (SnRa) 11,4a -- 01.15,3ake
8. 7v o Big Game Foxy / (PoRa) 11,1aly -- 01.15,6ake
9. 12v t The Lucky Number 1 RC / Anna (RDT) 12,1aly -- 01.15,6ake

Sarja6
1. 9v o Copyright / (SnRa) 10,2a -- 01.12,2ake, 4 000v€
2. 8v o Bulletproof Snilli / (SnRa) 10,9a -- 01.12,3ake, 2 000v€
3. 6v o Lancelot Snilli / (SnRa) 10,6a -- 01.12,4ake, 1 000v€
4. 10v o Éclair Rus / (SnRa) 11,0a -- 01.12,6ake, 500v€

5. 7v t Flourish Snilli / (SnRa) 10,2a -- 01.13,2ake
6. 12v t Let's Play Lovegame RC / Inka (RDT) 10,3aly -- 01.13,6ake
7. 8v o Benjamin Snilli / (SnRa) 10,3a -- 01.14,5ake
Hylätty
9v o Bennet Cram! / Tiina (RDT) 10,3aly -- - hpl


Lähtö 27. Ryhmäajo kylmäveriset 2100m, avoin
4 000v€ - 2 000€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€ - 125v€

Sarja1
1. 3v t Vekkulityttö / Nico (LCT) 39,3ake -- 01.37,2ake, 4 000v€
2. 5v o Saltan Laimea / Ellu (Salta) 34,5ke -- 01.37,2ake, 2 000v€
3. 4v o Sus Siunakkoo Karvareuhka / (Anti) 39,3ake -- 01.37,4ake, 1 000v€
4. 4v t Soljuva Vetehine / (Anti) 35,4ke -- 01.37,6ake x, 500v€
5. 4v o Säilä Vempain / (Anti) 01.35,5ke -- 01.38,2ake, 250v€

6. 3v t Guen Luulilja / Toini (LCT) 42,1ke -- 01.38,5ake xx
7. 5v o Saltan Pudotus / Amelie (Salta) 34,2ake -- 01.38,6ake
8. 4v t Hairahduksen Lauhahiipijä / (Anti) 36,4ke -- 01.38,7ake
Hylätty
3v o Guen Armoton Sotapoika / Tino (LCT) 40,6ake -- - hll

Sarja2
1. 5v t Saltan Talvikukka / Eve (Salta) 30,1aly -- 01.29,2ake, 4 000v€
2. 5v o Unian Valotus / (PoRa) 28,6aly -- 01.29,3ake, 2 000v€
3. 5v o Pompeji Fillari / (PoRa) 31,1aly -- 01.29,3ake xx, 1 000v€
4. 5v t Pompeji Veriapila / (PoRa) 32,4aly -- 01.29,5ake x, 500v€
5. 4v t Duanin Rönsylilja / (PoRa) 33,4ke -- 01.29,6ake, 250v€
6. 8v o Kieran NRL / (ARO) 28,8a -- 01.30,3ake xx, 125v€

7. 7v t Rohdon Vilma / (PoRa) 28,4aly -- 01.30,4ake
8. 5v t Pompeji Ilikee / (PoRa) 28,4aly -- 01.31,2ake
9. 4v t AH Balladi / (ARO) 32,5a -- 01.31,3ake x
10. 5v t Pompeji Lemmetär / (PoRa) 32,6ake -- 01.31,3ake
Hylätty
8v t Ulfhildr NRL / (ARO) 28,5a -- - hpl
5v t Sinkkuvuosi / (PoRa) 28,4ake -- - hll

Sarja3
1. 6v o Villi-Ari P / (PoRa) 27,9ake -- 01.27,2ake, 4 000v€
2. 10v t Duanin Okariina / (ARO) 27,4a -- 01.27,3ake, 2 000v€
3. 5v t Zimsalabim / (PoRa) 28,3ly -- 01.27,4ake, 1 000v€
4. 9v o AH Barbaari / (ARO) 26,3a -- 01.27,4ake, 500v€
5. 6v o Savun Villimies / (ARO) 26,0a -- 01.28,1ake, 250v€
6. 5v o Duanin Cebuano / (PoRa) 28,2aly -- 01.28,2ake xx, 125v€

7. 7v o Taas Oon Radalla / (PoRa) 27,5ke -- 01.29,3ake x
8. 6v t Savun Riitasointu / (ARO) 26,2a -- 01.29,3ake
9. 6v o Snillin Otello / (PoRa) 28,3ly -- 01.29,5ake
10. 6v t Wauhti-Mimmi / (PoRa) 27,7ake -- 01.29,6ake
Hylätty
6v o Pompeji Atria / (PoRa) 28,2aly -- - hyl

Sarja4
1. 10v t AH Mintturae / (ARO) 25,2a -- 01.24,8ake, 4 000v€
2. 11v o Purnin Jännitelmä / (ARO) 25,9a -- 01.24,8ake, 2 000v€
3. 7v t Radikaali Morsiusneito / (PoRa) 25,2aly -- 01.24,9ake x, 1 000v€
4. 7v o O.R. Varjoruhtinas / (PoRa) 25,3aly -- 01.25,0ake x, 500v€
5. 7v t Tuiskulan Helmiisa / (PoRa) 25,6aly -- 01.25,3ake, 250v€

6. 7v o Lännen Nopein / (PoRa) 25,6ly -- 01.25,5ake
7. 6v t Suukon Novelle / (PoRa) 25,9ake -- 01.25,6ake x
8. 11v t Savun Cancan / (ARO) 25,7a -- 01.25,6ake
Hylätty
11v t Purnin Arpaonni / Laura (RDT) 25,2ake -- - hml

Sarja5
1. 7v o Drotsibojonsson / (SnRa) 24,2a -- 01.23,7ake, 4 000v€
2. 8v o Duanin Johtotähti / (PoRa) 24,2aly -- 01.23,7ake xx, 2 000v€
3. 6v t Snillin Topaasi / (SnRa) 24,1a -- 01.23,7ake, 1 000v€
4. 6v t Snillin Valpuriina / (SnRa) 24,5a -- 01.23,7ake x, 500v€
5. 5v o Snillin Morrison / (SnRa) 24,1a -- 01.23,7ake x, 250v€
6. 11v o AH Cetan / (ARO) 24,1a -- 01.23,8ake, 125v€

7. 11v o Hämeen Vihuri / Anna (RDT) 24,2ake -- 01.23,8ake
8. 9v t Selvästi Joo I.F. / Markus (Salta) 24,6ake -- 01.24,0ake
9. 8v t Narrilaivan Hellitty / (ARO) 24,1a -- 01.24,2ake
10. 9v o Duanin Leijonamieli / (ARO) 24,1a -- 01.24,4ake
11. 6v o Sävelen Felix / (PoRa) 24,1aly -- 01.24,5ake
Hylätty
12v t Ruskon Sulotar / (ARO) 24,2a -- - hpl

Sarja6
1. 7v t Sinikedon Alviina / (SnRa) 23,1a -- 01.23,2ake x, 4 000v€
2. 11v t Kruunatar W.E.I. / Emmi (RDT) 23,4ake -- 01.23,3ake x, 2 000v€
3. 11v o Snillin Jopojantteri / Noora (RDT) 23,9ake -- 01.23,4ake, 1 000v€
4. 7v o Snillin Iivari / (SnRa) 23,6a -- 01.23,5ake, 500v€
5. 14v t Duanin Metsätähti / (ARO) 24,0a -- 01.23,5ake, 250v€
6. 7v t EP Lakiina / (PoRa) 23,9ake -- 01.23,6ake, 125v€

7. 13v o Raivokääpä / Minna (RDT) 23,2ake -- 01.23,6ake
8. 7v t Saltan Tuikea / (SnRa) 23,8a -- 01.24,2ake
9. 6v t Snillin Kaarina / (SnRa) 24,0a -- 01.24,3ake
10. 8v o Vasta Katsastettu / (PoRa) 23,7ake -- 01.24,3ake
11. 14v o AH Irokeesi / (ARO) 24,0a -- 01.24,5ake xx

Sarja7
1. 8v t Kelmeriina / (PoRa) 22,2aly -- 01.22,6ake, 4 000v€
2. 12v t O.K. Javana / (SnRa) 22,3a -- 01.22,6ake, 2 000v€
3. 11v o Radikaali Mielipaha / Kaisa (RDT) 22,6ake -- 01.22,7ake, 1 000v€
4. 14v o Loisto-Welmu / Liisa (RDT) 22,6ake -- 01.22,8ake x, 500v€
5. 9v t Ragnarök / (SnRa) 22,3a -- 01.22,8ake xx, 250v€
6. 11v t Piinaava Hiljaisuus RC / Vilma (RDT) 22,6aly -- 01.22,9ake x, 125v€

7. 15v t Loisto-Vinha / Neea (RDT) 22,9aly -- 01.23,0ake
8. 10v o AH Vildvittra / (SnRa) 22,2a -- 01.23,3ake
9. 14v o Amerikan Neilikka / Harri (RDT) 22,1aly -- 01.23,3ake x
10. 11v o O.R. Keisari / Jaana (RDT) 22,3ke -- 01.23,4ake
Hylätty
10v o Duanin Keikarinkukka / (ARO) 22,8a -- - hpl
11v o Snillin Vihtori / (ARO) 22,5a -- - hyl

Sarja8
1. 11v o Iki-Asko / (PoRa) 22,0aly -- 01.22,5ake x, 4 000v€
2. 11v o Fini Kokoro / (SnRa) 21,2a -- 01.22,5ake, 2 000v€
3. 13v t Pompeji Villi-Monsteriina / Seppo (RDT) 21,7aly -- 01.22,6ake, 1 000v€
4. 9v o Snillin Donatello / (SnRa) 21,2a -- 01.22,6ake, 500v€
5. 8v t Tuulenpesän Noitaleski / (TeKo) 21,3aly -- 01.22,6ake, 250v€
6. 9v o Radikaali Weijari / Jose (RDT) 21,1aly -- 01.22,6ake, 125v€

7. 10v o O.R. Hotrotti / Aino (RDT) 21,6aly -- 01.23,3ake x
8. 10v t Kekan Jekutar / Inka (RDT) 21,4aly -- 01.23,4ake x
9. 10v t Snillin Aamutuima / Unto (RDT) 21,2aly -- 01.23,5ake
10. 13v o AH Sysi / (ARO) 21,7a -- 01.23,5ake xx
Hylätty
10v t AH Lakuriina / Piia (RDT) 21,3aly -- - hyl


Lähtö 28. Ryhmäajo A-ponit 1100m, avoin 400v€ - 200€ - 100v€ - 50v€ - 25v€ - 15v€

Sarja1
1. 3v o Radical Rauchebeere /Ninni (LCT) ei enn. -- 03.15,2aly, 400v€
2. 4v o Harald Duán / (PoRa) 3.00,6aly -- 03.15,2aly, 200v€
3. 4v t Galaxity / (PoRa) 2.57,5aly -- 03.15,2aly, 100v€

4. 3v t Toy's Capella / Kirsi (LCT) 03.15,5aly -- 03.15,3aly
5. 4v o Radikalin Fiasko / Janna (Salta) 2.58,5ly -- 03.15,6aly

Sarja2
1. 7v t Radikalin Tiitinen / Anna (RDT) 2.37,3aly -- 02.35,5aly, 400v€
2. 6v t Toy's Marilyn / Jose (RDT) 2.37,5aly -- 02.35,5aly x, 200v€
3. 6v t Toy’s Danine / (SnRa) 2.42,1a -- 02.38,6aly x, 100v€

4. 6v o Saltas Cuba Libre / Laura (RDT) 2.34,3aly -- 02.39,3aly
Hylätty
4v t No Dandelions Anymore / (PoRa) 2.52,5ly -- - hml

Sarja3
1. 12v o Dreamcatcher I.F. / (SnRa) 2.22,5a -- 02.20,5aly, 400v€
2. 17v t Riesa / Noora (RDT) 2.20,3aly -- 02.20,6aly, 200v€
3. 9v o Toy's Rasmus / (SnRa) 2.29,3a -- 02.25,3aly, 100v€

4. 15v o A.D. Double Shades / (SnRa) 2.29,1a -- 02.25,3aly
5. 10v o Ignorant Duán / (SnRa) 2.21,4a -- 02.26,2aly
6. 15v t A.D. Dash's Dandelion / (SnRa) 2.25,4a -- 02.26,4aly

Sarja4
1. 11v t Toy's Royal Empire / (SnRa) 2.19,3a -- 02.18,5aly x, 400v€
2. 16v o It's Coming Soon / Leena (RDT) 2.14,2ly -- 02.18,6aly, 200v€
3. 16v t Narrilaivan Tilda / Venla (RDT) 2.18,1aly -- 02.18,7aly xx, 100v€
4. 12v t Pompeji Suspiria / Nina (RDT) 2.18,2aly -- 02.18,7aly, 50v€

5. 11v t Radical Distress / Molla (RDT) 2.18,3aly -- 02.19,2aly
6. 10v t Vendla Lotten / (SnRa) 2.14,3a -- 02.19,3aly
Hylätty
14v t Neiming Girl / Emmi (RDT) 2.19,2ly -- - hyl

Sarja5
1. 17v o King Farling / Kiia (RDT) 2.13,7aly -- 02.13,4aly, 400v€
2. 11v o Narrilaivan Giblin / Hannu (RDT) 2.12,2aly -- 02.13,4aly, 200v€
3. 14v o Toy’s Gullgosse / (SnRa) 2.12,5a -- 02.13,5aly, 100v€

4. 10v t Toy's Elmina / (SnRa) 2.13,4a -- 02.13,5aly
5. 15v t Twinky I.F. / Seppo (RDT) 2.11,2aly -- 02.13,9aly
Hylätty
14v o From Dusk Till Dawn / Jenna (RDT) 2.13,1aly -- - k


Lähtö 29. Ryhmäajo B-ponit 1600m, avoin
400v€ - 200€ - 100v€ - 50v€ - 25v€ - 15v€

Sarja1
1. 3v t PP’s Äppelblom / Katri (LCT) 02.25,4aly -- 02.23,2aly, 400v€
2. 3v o Bristfällig Odjur /Teppo (LCT) ei enn. -- 02.23,3aly, 200v€
3. 3v o Drucken Mjälnäre /Maisa (LCT) ei enn. -- 02.24,2aly, 100v€

4. 3v t Glas Nejlikka /Minna (LCT) ei enn. -- 02.25,2aly
5. 3v o Nervös Biskop / Kalle (LCT) ei enn. -- 02.25,3aly
6. 3v t Plåga Ängel /Katri (LCT) ei enn. -- 02.25,5aly

Sarja2
1. 8v t Aken Magi / (ARO) 2.05,2a -- 02.04,4aly, 400v€
2. 6v o Toy’s Hjalmar / (SnRa) 2.07,1a -- 02.05,5aly, 200v€
3. 9v t Petronella NRL / (ARO) 2.09,5 -- 02.05,6aly, 100v€

4. 8v t Mellony Narr / (ARO) 2.09,3 -- 02.06,2aly
5. 7v t Toy's Saga / (SnRa) 2.01,2a -- 02.06,3aly
6. 8v t Toy's Alissa / (SnRa) 2.00,1a -- 02.06,3aly

Sarja3
1. 16v t Bella Ciao / Kiia (RDT) 1.45,2aly -- 01.45,7aly xx, 400v€
2. 14v o Headline / Laura (RDT) 1.48,4aly -- 01.46,9aly x, 200v€
3. 10v o Radical Grimmer / Helvi (RDT) 1.45,2ly -- 01.46,9aly, 100v€
4. 8v t Radical Shameless / Ilja (RDT) 1.46,5aly -- 01.46,9aly, 50v€
5. 12v t Bellatrix RC / Anna (RDT) 1.46,5aly -- 01.47,1aly, 25v€

6. 10v t Tryggve Elsa / (SnRa) 49,5a -- 01.47,3aly xx
7. 11v t Bellaire RC / Noora (RDT) 1.46,3ly -- 01.47,5aly x
8. 12v o Hevioso RC / Jose (RDT) 1.50,2aly -- 01.48,5aly
Hylätty
11v o Hampus NRL / Emmi (RDT) 1.46,1ly -- - hml

Sarja4
1. 10v o Top Priority / Fiia (RDT) 1.42,5aly -- 01.42,3aly x, 400v€
2. 12v o Nappula Speed / (SnRa) 42,1a -- 01.42,5aly, 200v€
3. 13v o Oppkvikket Nestory / (SnRa) 43,3a -- 01.43,4aly, 100v€
4. 14v o Lykkelig Sprø / (SnRa) 40,3a -- 01.43,4aly xx, 50v€

5. 14v t Furigers Løftet / (SnRa) 40,3a -- 01.44,3aly
Hylätty
13v t Shamandalie SWE / Unna (RDT) 1.44,5aly -- - hll
10v o Toy's Herting / (SnRa) 42,2a -- - hll

Tekijänoikeudet

Ulkoasu © K.K.
Ulkoasun kuvat © Ravikuva Jean Pierre Belot (CC BY-NC 2.0)
Kaikki muu ellei toisin mainita © Radical Trotters

Virtuaalista / SIM-Game

Tämä on virtuaalinen ravitalli
Talli ja sen hevoset ovat virtuaalisia, eikä mitään tapahdu oikeasti

My Site