Villit, rahakkaat ja titteleillä mässäilevät vuosiravit 29.09.2017!!!

TERVETULOA!
Täällä ne jälleen ovat! Radical Trottersin vuosiravit!!
Raveissa tullaan mässäilemään niin palkintosummilla kun ns. epävirallisilla titteleillä (joilla voi ihan varsin hyvin keulia sitten hevosensa sivuilla!) Lähtöjä on runsaasti kaiken rotuisille ja tasoisille, peitsarit ainut ryhmä mitä syrjitään ja niille ei avajaisissa lähtöä järjestetä. Lämpimästi kaikille tervetuloa ja oikein hyvää ravipäivää!

Säännöt, ohjeet ja rajoitukset

+ Ikärajat; lämminveriset 2-12 vuotta, kylmäveriset 3-15 vuotta ja ponit 3-18 vuotta.
+ 2- ja 3-vuotiaat lämminveriset omiin lähtöihinsä (+avoimeen), 3- ja 4-vuotiaat kylmäveriset omiin lähtöihinsä (+avoimeen) sekä 3-vuotiaat ponit omiin lähtöihinsä (+avoimeen).
+ Tasoitusajot voltista, 16 osallistujaa. Ryhmäajot auton takaa, 12 osallistujaa.
+ Lähtöjä jaetaan tarpeen mukaan sekä mahdollisesti järjestetään karsinnat ja finaalilähdöt. Myös ryh -> tas tai tas -> ryh mahdollisia.
+ Enintään neljä(4) hevosta/ponia omistajalta per. tittelilähtö. Avoimiin lähtöihin (lähdöt 22-25) rajattomasti per omistaja.
+ Yksi hevonen vain yhteen lähtöön.
+ Jos lähdössä on alle 4 hevosta, se juostaan rutiinina (mutta rahat ja tittelit jaetaan siitä huolimatta). Mikäli hevosia on kaksi tai vähemmän, lähtö perutaan.
+ Hevosen voi ilmoittaa mukaan, vaikka sillä ei olisi ennätystä, mutta se on ilmoitettu koelähtöön.
+ Tulokset arvotaan arvontakoneella.

Osallistuminen

Lähtö (rivinvaihto)
Ikä sukupuoli Hevosen nimi / Ohjastaja (seura/talli) hevosen ennätys (montelähtöön m-enn) -- <*br>

Tulisi siis näyttää tältä;
Lähtö 1
11v t Perfect Risk / Spookiness (RDT) 11,2aly (18,4maly) -- <*br>

+ Osallistumiset sähköpostiin; radicaltrotters@gmail.com
+ Otsikko: Vuosiravit 29.09.2017
+ Muista ottaa tähti(*) pois!!
+ Samaan lähtöön osallistuvat, saman lähtöotsikon alle!
+ Järjestä hevoset hitaimmasta nopeimpaan!
+ Osallistumisen on oltava perillä viimeistään 28.09.17 klo 23 mennessä
+ En vastaa osallistumismaileihin, mutta pyrin lisäämään ilmoittautumiset mahdollisimman nopeasti.

Lähdöt

Lämminveriset
Lähtö 1. "Promise Quality Foal 2017" Ryhmäajo lämminverisille 2100m, 2-vuotiaat.
Lähtö 2. "Star Quality Youngster 2017" Ryhmäajo lämminverisille 2100m, 3-vuotiaat.
Lähtö 3. "Future Hope 2017" Ryhmäajo lämminverisille 3100m 18,0aik. ja hitaammat.
Lähtö 4. "Basic Runner 2017" Ryhmäajo lämminverisille 3100m, 15,0-17,9 aikaiset.
Lähtö 5. "Quality Runner 2017 Ryhmäajo lämminverisille 3100m, 13,0-14,9 aikaiset.
Lähtö 6. "All Time Runner 2017 Ryhmäajo lämminverisille 3100m, 12,9aik. ja nopeammat.
Lähtö 7. "Perfect Risk Memorial 2017" Ryhmäajo lämminveritammoille 1609m, 13,9aik. ja nopeammat.
Lähtö 8. "Monté Fast'n'Furious 2017 Tasoitusajo lämminverisille 2100m, 4+ avoin monté-ennätyksellisille.
Kylmäveriset
Lähtö 9. "Varsalupaus 2017" Ryhmäajo kylmäverisille 2100m, 3-vuotiaat.
Lähtö 10. "Tähtinuorukainen 2017" Ryhmäajo kylmäverisille 2100m, 4-vuotiaat.
Lähtö 11. "Tulevaisuuden Toivo 2017" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m, 29,0 aik. ja hitaammat
Lähtö 12. "Tavantallaaja 2017" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m, 26,0-28,9 aikaiset.
Lähtö 13. "Laatujuoksija 2017" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m. 23,0-25,9 aikaiset.
Lähtö 14. "All Time Juoksija 2017" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m. 22,9 aik. ja nopeammat.
Lähtö 15. "Montén Hurjapää 2017" Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, 5+ avoin monté-ennätyksellisille.
A-ponit
Lähtö 16. "A-Pony Promise 2017" Tasoitusajo A-ponit 1100m, 3-4-vuotiaat ennätykselliset.
Lähtö 17. "A-Pony Standard Racer 2017" Ryhmäajo A-ponit 1100m. 2.20,0-2.35,9 aikaiset.
Lähtö 18. "A-Pony Quality Racer 2017" Ryhmäajo A-ponit 1100m. 2.19,9 aik. ja nopeammat.
B-ponit
Lähtö 19. "B-Pony Promise 2017 Tasoitusajo B-ponit 1600m, 3-4-vuotiaat ennätykselliset.
Lähtö 20. "B-Pony Standard Racer 2017" Ryhmäajo B-ponit 1600m. 1.56,0-2.05,9 aikaiset.
Lähtö 21. "B-Pony Quality Racer 2017 Ryhmäajo B-ponit 1600m, 1.55,9 aik. ja nopeammat.
Avoimet lähdöt
Lähtö 22. Ryhmäajo lämminveriset 2100m, avoin.
Lähtö 23. Ryhmäajo kylmäveriset 2100m, avoin.
Lähtö 24. Ryhmäajo A-ponit 1100m, avoin.
Lähtö 25. Ryhmäajo B-ponit 1600m, avoin.

TULOKSET

Lähtö 1. "Promise Quality Foal 2017" Ryhmäajo lämminverisille 2100m, 2-vuotiaat.
7 000v€ - 5 000v€ - 2 500v€ - 1 200v€ - 800v€ - 400v€


Karsinta1
1. 2v t Dead Capricorn Pomp / Matti (Ruuti) 01.25,4aly -- 01.20,3ake, 3 500v€ -> Finaaliin!
2. 2v t Made Up My Mind / Minni (NaSe) ilm.kl. -- 01.20,5ake, 2 500v€ -> Finaaliin!
3. 2v t Geisha Snilli / (SnRa) 23,6 -- 01.21,5ake, 1 350v€ -> Finaaliin!
4. 2v t Better Than Expected / Ella (NaSe) ilm.kl.. -- 01.22,2ake, 600v€ -> Finaaliin!
5. 2v o Night Arrow / (KiRa) 24,5ake -- 01.22,5ake 400v€
6. 2v t Serendipity Duán / Serena (DS) ei enn -- 01.23,4ake 200v€

7. 2v t Cheer Me Up / Iida (NaSe) ilm.kl. -- 01.23,4ake
8. 2v t Agatha Rus / (Kira) 27,5ke -- 01.23,5ake
9. 2v o This Is Ducking Tsunami / Alaska (Ruuti) 01.26,3aly -- 01.24,3ake

Hylätty
2v t Gamer Girl / Kalle (NaSe) ilm.kl. -- - hml2
2v t Valerye Foxy / (KiRa) 24,9ake -- - hml10

Karsinta2
1. 2v o Heart Burn / Heli (Team Ninitra) 19,9 -- 01.20,2ake, 3 500v€ -> Finaaliin!
2. 2v t Fair Lee Complex / Valfrid (Team Ninitra) 20,5 -- 01.20,3ake, 2 500v€ -> Finaaliin!
3. 2v t Rjazán Viktórija / Daniel T (RuKo) 21,9ke -- 01.20,5ake, 1 350v€ -> Finaaliin!
4. 2v o Rjazán Igor / Jere Y (RuKo) 22,1ke -- 01.20,5ake xx, 600v€ -> Finaaliin!
5. 2v t Winy Blondie / (PoRa) 22,1ke -- 01.21,1ake, 400v€
6. 2v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 21,0 -- 01.21,1ake x
7. 2v o Extreme Blue / Jokke U (RuKo) 19,9ke -- 01.21,1ake
8. 2v t Wicked Grace / (ARO) 20,4 -- 01.21,5ake x
9. 2v t Extreme Soupir / Simo P (RuKo) 22,4ke -- 01.21,6ake x

Hylätty
2v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 20,1 -- - hll

Karsinta3
1. 2v o Hawke Ach / (ARO) 19,4 -- 01.18,3ake xx, 3 500v€ -> Finaaliin!
2. 2v o Expensive Salazar / (PoRa) 19,3aly -- 01.18,3ake, 2 500v€ -> Finaaliin!
3. 2v t Antidote Arrow / (KiRa) 01.16,1ake -- 01.18,4ake, 1 350v€ -> Finaaliin!
4. 2v t Fregatta / (PoRa) 19,5aly -- 01.18,4ake, 600v€ -> Finaaliin!
5. 2v o Valery Pomp / (PoRa) 19,2aly -- 01.18,6ake x, 400v€
6. 2v t Ghostpride Pomp / Nerita (WyRa) 19,2aly -- 01.19,3ake
7. 2v o Radical Adrenaline / (RDT) 18,2aly -- 01.19,3ake
8. 2v t Radical Jillabran / (RDT) 17,6aly -- 01.19,4ake xx
9. 2v t Sándrine / Vilma K. (DS) 18,0ly -- 01.19,5ake
10. 2v o Battlemage Ach / (ARO) 18,1 -- 01.19,6ake

FINAALI
1. 2v o Rjazán Igor / Jere Y (RuKo) 22,1ke -- 01.17,8ake xx, 7 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 2v t Fregatta / (PoRa) 19,5aly -- 01.17,9ake, 5 000v€ + ruusuke, kukkia
3. 2v o Expensive Salazar / (PoRa) 19,3aly -- 01.18,4ake xx, 2 500v€ + ruusuke, kukkia
4. 2v t Antidote Arrow / (KiRa) 01.16,1ake -- 01.18,5ake, 1 200v€
5. 2v o Hawke Ach / (ARO) 19,4 -- 01.19,4ake xx, 800v€
6. 2v t Dead Capricorn Pomp / Matti (Ruuti) 01.25,4aly -- 01.19,4ake x, 400v€
7. 2v t Made Up My Mind / Minni (NaSe) ilm.kl. -- 01.19,5ake
8. 2v t Better Than Expected / Ella (NaSe) ilm.kl.. -- 01.20,1ake
9. 2v t Rjazán Viktórija / Daniel T (RuKo) 21,9ke -- 01.20,5ake
10. 2v t Geisha Snilli / (SnRa) 23,6 -- 01.20,5ake

Hylätty
2v o Heart Burn / Heli (Team Ninitra) 19,9 -- - hml4
2v t Fair Lee Complex / Valfrid (Team Ninitra) 20,5 -- - hyl


Lähtö 2. "Star Quality Youngster 2017" Ryhmäajo lämminverisille 2100m, 3-vuotiaat.
8 000v€ - 6 000v€ - 3 500v€ - 2 200v€ - 1 500v€ - 800v€


Karsinta1 (huom. Ajettu tasoitusajona)
1. 3v t She Bangs She Bangs / Shavo (NaSe) ilmkl. -- 01.19,1ke, 4 000v€ -> Finaaliin!
2. 3v o Rjazán Isidor / Markku R (RuKo) 18,0ke -- 01.19,2ke, 3 000v€ -> Finaaliin!
3. 3v t Lyrique Duán / (ARO) 18,3a -- 01.19,2ke, 1 750v€ -> Finaaliin!
4. 3v o Conrad Ach / (ARO) 18,2a -- 01.19,3ke, 1 100v€ -> Finaaliin!
5. 3v o Crimson Samurai / Pertti H (RuKo) 17,8ke -- 01.19,3ke xx, 750v€ -> Finaaliin!
6. 3v t Rjazán Larísa / Jouni A (RuKo) 18,0ke -- 01.19,4ke, 400v€ -> Finaaliin!
7. 3v o AS' Dark Paradise / Frida U. (DS) 18,3aly -- 01.20,1ke x, 200v€

8. 3v t Cassandra Snilli / (SnRa) 21,0a -- 01.20,2ke
9. 3v t Amelia Ach / (ARO) 19,1a -- 01.20,2ke
10. 3v t Ivonne Snilli / (SnRa) 20,0a -- 01.20,5ke
11. 3v t OR'Blended Grace / (PoRa) 17,5aly -- 01.20,5ke
12. 3v t Gerbe d'Or / (KiRa) 01.17,2ake -- 01.20,6ke

Hylätty
3v o Ultimate Snilli / (PoRa) 17,3aly -- - k

Karsinta2 (huom. Ajettu tasoitusajona
1. 3v o Less Is More RC / (RDT) 16,2ake -- 01.16,5ke, 4 000v€ -> Finaaliin!
2. 3v o Sir Boléro / Ellu (Salta) 15,2aly -- 01.16,5ke, 3 000v€ -> Finaaliin!
3. 3v o Rjazán Galína / Pekka P (RuKo) 16,2ke -- 01.16,8ke, 1 750v€ -> Finaaliin!
4. 3v o OR'Knock Down / (KiRa) 01.16,6ake -- 01.16,9ke, 1 100v€ -> Finaaliin!
5. 3v t Fashion Snilli / (SnRa) 16,1 -- 01.16,9ke x, 750v€ -> Finaaliin!
6. 3v o Shérazade Rus / Ruusa K. (DS) 15,4aly -- 01.16,9ke, 400v€ -> Finaaliin!
7. 3v t Embrasse Moi / (KiRa) 16,5aly -- 01.17,0ke xx, 200v€

8. 3v o Akawain Duán / Billie (DS) 16,6aly -- 01.17,2ke
9. 3v t Lady Robinia / (PoRa) 16,5ake -- 01.17,3ke
10. 3v o Fortitude Vehka / (PoRa) 16,4aly -- 01.17,3ke
11. 3v t Cascadas Mermeid / (SnRa) 16,0a -- 01.17,5ke
12. 3v r Concorde / Joni (FTeam) 16,1a -- 01.17,5ke xx
13. 3v t Radical Like No Other / (RDT) 16,8aly -- 01.17,6ke

Hylätty
3v t OR'Blair Gold / (KiRa) 16,7ake -- - hml9

FINAALI
1. 3v o Rjazán Galína / Pekka P (RuKo) 16,2ke -- 01.16,2ake, 8 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 3v t She Bangs She Bangs / Shavo (NaSe) ilmkl. -- 01.17,1ake xx, 6 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 3v t Rjazán Larísa / Jouni A (RuKo) 18,0ke -- 01.17,1ake, 3 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 3v o Conrad Ach / (ARO) 18,2a -- 01.17,6ake, 2 200v€
5. 3v o Shérazade Rus / Ruusa K. (DS) 15,4aly -- 01.17,6ake, 1 500v€
6. 3v o Crimson Samurai / Pertti H (RuKo) 17,8ke -- 01.17,7ake, 800v€

7. 3v t Lyrique Duán / (ARO) 18,3a -- 01.18,0ake
8. 3v o Less Is More RC / (RDT) 16,2ake -- 01.18,4ake
9. 3v o Sir Boléro / Ellu (Salta) 15,2aly -- 01.18,5ake
10. 3v o OR'Knock Down / (KiRa) 01.16,6ake -- 01.18,6ake

Hylätty
3v o Rjazán Isidor / Markku R (RuKo) 18,0ke -- - hml5
3v t Fashion Snilli / (SnRa) 16,1 -- - hml7


Lähtö 3. "Future Hope 2017" Ryhmäajo lämminverisille 3100m 18,0aik. ja hitaammat.
6 000v€ - 4 000v€ - 2 000v€ - 1 500v€ - 900v€ - 450v€


Lähtö peruttu! Hevoset siirretty lähtöön 22!


Lähtö 4. "Basic Runner 2017" Ryhmäajo lämminverisille 3100m, 15,0-17,9 aikaiset.
8 000v€ - 6 000v€ - 3 500v€ - 2 200v€ - 1 500v€ - 800v€


Karsinta1 (huom. Ajettu tasoitusajona)
1. 4v o Oxford Rus / Markku S (RuKo) 16,6ke -- 01.18,1pi, 4 000v€ -> Finaaliin!
2. 4v t Pretty Sweet RC / (RDT) 16,3ake -- 01.18,2pi, 3 000v€ -> Finaaliin!
3. 5v t Demonitas Ach / (ARO) 16,5a -- 01.18,3pi, 1 750v€ -> Finaaliin!
4. 4v t Wildbird Rus / Pekka O (RuKo) 16,3ke -- 01.18,4pi xx, 1 100v€ -> Finaaliin!
5. 4v t Roxanne Duán / Reino U. (DS) 17,1ke -- 01.18,6pi x, 750v€ -> Finaaliin!
6. 5v t Cherryblossom Rus / (ARO) 16,3a -- 01.19,2pi x, 400v€ -> Finaaliin!
7. 4v o Brandon Snilli / (SnRa) 15,6a -- 01.19,2pi, 200v€

8. 7v o Fool's Cocktail / Kake (NaSe) 16,1 -- 01.19,3pi
9. 4v t Quantum Ximena / (ARO) 17,4a -- 01.20,4pi
10. 4v t Shakira Z / (PoRa) 16,3ake -- 01.20,4pi x
11. 4v o Theotitus / (ARO) 16,5a -- 01.20,4pi x
12. 4v o Archduke Foxy / (KiRa) 15,7aly -- 01.20,4pi

Hylätty
4v t Jekaterína BUG / Heli A. (DS) 16,2ke -- - hll

Karsinta2
1. 10v t Leonora Trollskog / Leena (NaSe) 15,0a -- 01.18,0api, 4 000v€ -> Finaaliin!
2. 4v t Polaris Ach / (PoRa) 15,4ake -- 01.18,2api, 3 000v€ -> Finaaliin!
3. 4v o Stereotyped Duán / Hensku (DS) 15,4ake -- 01.18,2api x, 1 750v€ -> Finaaliin!
4. 6v o Geordie Burn / Joakim (Team Ninitra) 15,2a -- 01.18,2api, 1 100v€ -> Finaaliin!
5. 4v o Emmett Burn / Anders (Team Ninitra) 15,4a -- 01.18,2api, 750v€ -> Finaaliin!
6. 10v o My Black Velvet / Harry (Team Ninitra) 15,0a -- 01.18,4api x, 400v€ -> Finaaliin!

7. 4v t Night Warrior / (KiRa) 15,5aly -- 01.18,4api
8. 4v t Chocoholic Cram! / (RDT) 15,3aly -- 01.18,4api
9. 4v t OR'Blood Moon / (KiRa) 15,0aly -- 01.18,5api
10. 4v o Rjazán Vjacheslav / Henna U. (DS) 15,4ke -- 01.18,5api x
11. 11v o Amos Snilli / Ida (Team Ninitra) 15,2a -- 01.18,5api
12. 4v t Rosamund Snilli / (SnRa) 15,5 -- 01.19,3api

FINAALI
1. 4v o Oxford Rus / Markku S (RuKo) 16,6ke -- 01.17,8api, 8 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 4v t Pretty Sweet RC / (RDT) 16,3ake -- 01.17,9api, 6 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 5v t Demonitas Ach / (ARO) 16,5a -- 01.18,0api, 3 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 4v o Stereotyped Duán / Hensku (DS) 15,4ake -- 01.18,4api, 2 200v€
5. 4v t Roxanne Duán / Reino U. (DS) 17,1ke -- 01.18,6api x, 1 500v€
6. 4v t Wildbird Rus / Pekka O (RuKo) 16,3ke -- 01.18,6api x 800v€

7. 5v t Cherryblossom Rus / (ARO) 16,3a -- 01.18,9api
8. 10v t Leonora Trollskog / Leena (NaSe) 15,0a -- 01.19,0api
9. 10v o My Black Velvet / Harry (Team Ninitra) 15,0a -- 01.19,1api
10. 4v o Emmett Burn / Anders (Team Ninitra) 15,4a -- 01.19,2api

Hylätty
4v t Polaris Ach / (PoRa) 15,4ake -- - k
6v o Geordie Burn / Joakim (Team Ninitra) 15,2a -- - k


Lähtö 5. "Quality Runner 2017 Ryhmäajo lämminverisille 3100m, 13,0-14,9 aikaiset.
9 000v€ - 7 000v€ - 4 500v€ - 3 200v€ - 2 500v€ - 1 000v€


Karsinta1
1. 4v t Imperial Ach / (RDT) 14,5ake -- 01.17,2api, 4 500v€ -> Finaaliin!
2. 6v o Svjatoslav / Seppo U (RuKo) 14,6ke -- 01.17,2api x, 3 500v€ -> Finaaliin!
3. 6v o Ivan Iostream / Riku H (RuKo) 14,9ke -- 01.17,5api, 2 250v€ -> Finaaliin!
4. 7v t Nighthawk RC / (ARO) 14,4a -- 01.18,1api, 1 600v€ -> Finaaliin!
5. 4v t Sunzoray Duán / Aave (DS) 14,4aly -- 01.18,1api x, 1 250v€
6. 7v t Firecharm Ach / (ARO) 14,6a -- 01.18,4api xx 550v€

7. 4v t Madame Casanova / Ellu (Salta) 14,5ake -- 01.19,2api
8. 6v o Supreme Xerxes / (ARO) 14,5a -- 01.19,4api

Hylätty
6v o Crownless Ach / (ARO) 14,9a -- - k
8v t Get Better Ace / Jemiina (Koo) 14,5ake -- - k
6v t Virinéja / Sami E (RuKo) 14,5ke -- - hml5

Karsinta2
1. 5v t Jelizavéta / Risto S (RuKo) 14,4ke -- 01.16,8api x, 4 500v€ -> Finaaliin!
2. 4v o Kickman Snilli / (SnRa) 14,4 -- 01.16,8api x, 3 500v€ -> Finaaliin!
3. 6v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 14,3a -- 01.16,9api, 2 250v€ -> Finaaliin!
4. 5v o Demonic Foxy / (RDT) 14,2ake -- 01.17,1api, 1 600v€ -> Finaaliin!
5. 4v o Clockwork Foxy / (KiRa) 14,3aly -- 01.17,1api x, 1 250v€
6. 6v t Wayfaerer 'If / Elias (Koo) 14,2ke -- 01.17,3api, 550v€

7. 5v o Radical Wailord / (RDT) 14,4ake -- 01.17,4api x
8. 6v o Sacré Yezekael / Ria R. (DS) 14,2aly -- 01.17,5api x
9. 5v o Winterfell's Victory / Eero (Team Lily) 01.14,2ake -- 01.18,1api
10. 6v t Fool's Abscond / Sinna (NaSe) 14,2a -- 01.18,4api
11. 4v t Olivia Snilli / (SnRa) 14,4 -- 01.18,6api xx

Karsinta3
1. 8v t Rosario Pomp / (PoRa) 13,9ake -- 01.16,4api, 4 500v€ -> Finaaliin!
2. 4v t OR'Evil Heroine / Lola (DS) 14,1aly -- 01.16,5api, 3 500v€ -> Finaaliin!
3. 4v o I'm Perfect Rus / Amelie (Salta) 14,1ake -- 01.17,2api, 2 250v€ -> Finaaliin!
4. 8v o Brooklyn Burn / Markus (Koo) 13,2ke -- 01.17,2api, 1 600v€ -> Finaaliin!
5. 6v t Honey Style / (KiRa) 13,0aly -- 01.17,2api, 1 250v€
6. 8v o Ben Bone Pomp / (PoRa) 13,6aly -- 01.17,2api x 550v€

7. 5v t Your Betrayal / (KiRa) 14,0aly -- 01.17,6api
8. 7v o Undecided Duán / Hevi (DS) 13,3aly -- 01.17,6api xx
9. 5v t OR'Britannic Desire / (PoRa) 13,3aly -- 01.18,4api
10. 4v o Prezioso Pomp / (PoRa) 13,4aly -- 01.18,5api xx

Hylätty
4v o Lancelot Snilli / (SnRa) 13,5a -- - k

FINAALI
1. 8v t Rosario Pomp / (PoRa) 13,9ake -- 01.16,2api x, 9 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 5v t Jelizavéta / Risto S (RuKo) 14,4ke -- 01.16,3api, 7 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 8v o Brooklyn Burn / Markus (Koo) 13,2ke -- 01.16,4api, 4 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 6v o Svjatoslav / Seppo U (RuKo) 14,6ke -- 01.16,5api xx, 3 200v€
5. 6v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 14,3a -- 01.16,5api, 2 500v€
6. 5v o Demonic Foxy / (RDT) 14,2ake -- 01.16,5api, 1 000v€

7. 4v t OR'Evil Heroine / Lola (DS) 14,1aly -- 01.16,6api
8. 4v o I'm Perfect Rus / Amelie (Salta) 14,1ake -- 01.17,2api x
9. 6v o Ivan Iostream / Riku H (RuKo) 14,9ke -- 01.17,3api
10. 4v o Kickman Snilli / (SnRa) 14,4 -- 01.17,5api
11. 4v t Imperial Ach / (RDT) 14,5ake -- 01.17,6api x
12. 7v t Nighthawk RC / (ARO) 14,4a -- 01.17,6api


Lähtö 6. "All Time Runner 2017 Ryhmäajo lämminverisille 3100m, 12,9aik. ja nopeammat.
10 000v€ - 8 000v€ - 5 500v€ - 4 200v€ - 3 500v€ - 2 000v€


Karsinta2 (huom. Ajettu tasoitusajona)
1. 7v o Foxpress Snilli / (RDT) 12,4aly -- 01.16,2pi, 5 000v€ -> Finaaliin!
2. 5v o Bennet Cram! / (RDT) 12,3ake -- 01.16,2pi x, 4 000v€ -> Finaaliin!
3. 6v o Bulletproof Snilli / (SnRa) 12,3a -- 01.16,2pi 2 750v€ -> Finaaliin!
4. 11v o Hyper Pomp / Ylva (Team Ninitra) 12,7a -- 01.16,2pi, 2 100v€ -> Finaaliin!
5. 5v o Restless Bones / Jukka P (RuKo) 12,8ke -- 01.16,3pi, 1 750v€ -> Finaaliin!
6. 8v o Experimental Duán / (PoRa) 12,2aly -- 01.16,3pi, 800v€ -> Finaaliin!
7. 12v o Simpleliesrbest / Valfrid (Team Ninitra) 12,1a -- 01.16,4pi, 400v€

8. 10v t El Camino Snilli / (ARO) 12,5a -- 01.16,5pi xx
9. 8v o Bluedust Speed / (Kira) 12,4aly -- 01.17,1pi x
10. 10v t Peony Burn / (ARO) 12,1a -- 01.17,2pi
11. 6v o Lee Péché / (SnRa) 12,5a -- 01.17,4pi
12. 6v o Ubiquitous / Helena (DS) 12,6aly -- 01.17,5pi xx

Hylätty
4v o Golden Spring Boy / Viveka (Team Lily) 01.12,6aly -- - hml7
8v o Deadlock V.R. / (PoRa) 12,2aly -- - hml10

Karsinta2 (huom. Ajettu tasoitusajona)
1. 7v o Varfolomei / (PoRa) 11,3aly -- 01.15,7pi, 5 000v€ -> Finaaliin!
2. 6v t Anziyan / Gustav (DS) 12,1ke -- 01.15,7pi, 4 000v€ -> Finaaliin!
3. 8v o Dance for Victory / (KiRa) 11,2ly -- 01.15,8pi x, 2 750v€ -> Finaaliin!
4. 11v o Fool's Arkhemakhos / Make (NaSe) 11,9a -- 01.15,9pi, 2 100v€ -> Finaaliin!
5. 5v o Sébastien Duán / Sebastian (DS) 11,6aly -- 01.15,9pi, 1 750v€ -> Finaaliin!
6. 8v o Yesterday Snilli / (SnRa) 10,6a -- 01.16,0pi x, 800v€ -> Finaaliin!
7. 12v o Star Of Legolas / (RDT) 10,4aly -- 01.16,1pi, 400v€

8. 8v o Vagabondo Snilli / (SnRa) 12,1a -- 01.16,2pi x
9. 11v o Grand Ginger / Ari (NaSe) 11,7a -- 01.16,2pi
10. 8v t Ksana Stesha / Heikki P (RuKo) 10,4aly -- 01.16,3pi
11. 7v o Radical Razorblade / (RDT) 12,0ake -- 01.16,4pi x
12. 5v o Big Game Foxy / (PoRa) 11,5aly -- 01.16,5pi
13. 8v t Lyubochka Duscha / Hannu (RuKo) 11,7aly -- 01.16,5pi xx
14. 9v t Fuchsia Snilli / Janne P (RuKo) 11,8ke -- 01.16,5pi

FINAALI
1. 8v o Experimental Duán / (PoRa) 12,2aly -- 01.14,6api, 10 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 11v o Hyper Pomp / Ylva (Team Ninitra) 12,7a -- 01.14,7api x, 8 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 5v o Restless Bones / Jukka P (RuKo) 12,8ke -- 01.14,7api x, 5 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 8v o Yesterday Snilli / (SnRa) 10,6a -- 01.14,9api x, 4 200v€
5. 6v t Anziyan / Gustav (DS) 12,1ke -- 01.14,9api x, 3 500v€
6. 5v o Bennet Cram! / (RDT) 12,3ake -- 01.15,0api, 2 000v€

7. 7v o Varfolomei / (PoRa) 11,3aly -- 01.15,3api
8. 7v o Foxpress Snilli / (RDT) 12,4aly -- 01.15,6api
9. 11v o Fool's Arkhemakhos / Make (NaSe) 11,9a -- 01.15,7api
10. 6v o Bulletproof Snilli / (SnRa) 12,3a -- 01.15,9api
11. 8v o Dance for Victory / (KiRa) 11,2ly -- 01.16,2api

Hylätty
5v o Sébastien Duán / Sebastian (DS) 11,6aly -- - hll


Lähtö 7. "Perfect Risk Memorial 2017" Ryhmäajo lämminveritammoille 1609m, 13,9aik. ja nopeammat.
15 000v€ - 10 000v€ - 8 000v€ - 5 500v€ - 4 200v€ - 3 500v€


HUOM. Ajettu tasoitusajona
1. 6v t Radical Perfection / (RDT) 12,3aly -- 01.11,9ly 15 000v€ +loimi, pokaali, kiertopalkintolaatta, ruusuke, kukkia
2. 8v t Penélope Rus / (ARO) 10,4a -- 01.11,9ly x, 10 000v€ +ruusuke, laatta, kukkia
3. 9v t Radical Perfect Love / Pauli H (RuKo) 12,1ake -- 01.12,0ly, 8 000v€ +ruusuke, laatta, kukkia
4. 5v t Désirée Snilli / (SnRa) 12,1a -- 01.12,0ly, 5 500v€
5. 9v t Gwendolyn Burn / Tommy (Team Ninitra) 13,1a -- 01.12,5ly x, 4 200v€
6. 7v t Salt n' Some Toxic Poison / (KiRa) 01.11,4alyx -- 01.12,5ly, 3 500v€
7. 5v t Tik Tik Boom RC / (RDT) 12,5ake -- 01.12,8ly, 2 800v€
8. 11v t Petra Loisto / (RDT) 11,4aly -- 01.12,9ly, 1 500v€

9. 7v t Mademoiselle Snilli / (SnRa) 12,3a -- 01.12,9ly x
10. 6v t Cinderella Snilli / (SnRa) 12,9 -- 01.13,0ly
11. 11v t Starway North / Jens (Team Ninitra) 13,3a -- 01.13,0ly
12. 7v t Zaria Ach / (ARO) 11,7a -- 01.13,3ly
13. 10v t Let's Play Lovegame RC / (RDT) 10,3aly -- 01.13,5ly
14. 6v t Red Queen Ach / (ARO) 13,4a -- 01.13,5ly x

Hylätty
8v t Graceful Snilli / (SnRa) 11,9a -- - hml4
8v t Firefly Ach / (ARO) 10,6a -- - k


Lähtö 8. "Monté Fast'n'Furious 2017 Tasoitusajo lämminverisille 2100m, 4+ avoin monté-ennätyksellisille.
7 500v€ - 5 500v€ - 2 800v€ - 1 500v€ - 900v€ - 450v€


Karsinta1 (huom. Ajettu ryhmäajona)
1. 5v o Izjaslav / Heikki T (RuKo) 14,4ke (16,4make) -- 01.17,3make, 3 750v€ -> Finaaliin!
2. 7v t Radical Momentum / Raisa (DS) 12,9aly (m18,4ake) -- 01.17,5make, 2 750v€ -> Finaaliin!
3. 8v o The Dancer Without Legs / (KiRa) 11,2ly (16,3maly) -- 01.17,5make x, 1 400v€ -> Finaaliin!
4. 7v o Czar Stanislov / Jouni (RuKo) 14,1ke (18,3make) -- 01.17,6make, 750v€ -> Finaaliin!
5. 9v o Pruie Duán / reiska (DS) 11,2aly (m17,4aly) -- 01.18,1make x, 450v€ -> Finaaliin!
6. 8v Dancing with the Devil / (KiRa) 01.10,2aly (m16,0aly) -- 01.18,2make x, 200v€ -> Finaaliin!

7. 8v o Fireking Ach / (ARO) 15,2a (17,5ma) -- 01.18,3make -> Finaaliin!
8. 9v t Sayonara Rus / Gregory (DS) 11,7aly (m17,3aly) -- 01.18,3make -> Finaaliin!
9. 7v o Arran Ach / (ARO) 13,7a (16,6ma) -- 01.18,6make

Hylätty
5v o Charmant Snilli / (SnRa) 13,6 (m18,4a) -- - hyl
7v t Velocity Foxy / (RDT) 12,2aly (16,4make) -- - hml7

Karsinta2 (huom. Ajettu ryhmäajona)
1. 12v o Archangel Ach / (ARO) 11,1a (12,2ma) -- 01.16,1make xx, 3 750v€ -> Finaaliin!
2. 10v o Camaro Foxy / (ARO) 12,8a (14,2ma) -- 01.16,2make, 2 750v€ -> Finaaliin!
3. 10v t Eurythmics / (SnRa) 11,0a (m14,0a) -- 01.16,3make x, 1 400v€ -> Finaaliin!
4. 11v o Little Rocke / (RDT) 11,3aly (15,1make) -- 01.16,3make, 750v€ -> Finaaliin!
5. 11v t Fashion Gone / Niklas (Team Ninitra) 13,1a (m14,4a) -- 01.16,3make, 450v€ -> Finaaliin!
6. 7v o Berengere / Igor (DS) 13,9aly (m14,2aly) -- 01.16,4make 200v€ -> Finaaliin!

7. 9v o My Brutus / Ellu (Salta) 10,7ake (14,3make) -- 01.16,4make -> Finaaliin!
8. 9v t Raging Speed / (SnRa) 12,2a (m15,2a) -- 01.16,5make -> Finaaliin!
9. 9v t Imperia Snilli / (SnRa) 12,3a (m15,5a) -- 01.16,6make
10. 12v t Zar Chil Yel / (RDT) 11,4aly (14,8make) -- 01.17,3make xx

Hylätty
12v t In My Mind / (RDT) 12,4ake (15,9make) -- - hyl

FINAALI
1. 11v o Little Rocke / (RDT) 11,3aly (15,1make) -- 01.16,2mke 7 500v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 9v o Pruie Duán / reiska (DS) 11,2aly (m17,4aly) -- 01.16,2mke, 5 500v€ +ruusuke, kukkia
3. 8v Dancing with the Devil / (KiRa) 01.10,2aly (m16,0aly) -- 01.16,3mke, 2 800v€ + ruusuke, kukkia
4. 9v t Sayonara Rus / Gregory (DS) 11,7aly (m17,3aly) -- 01.16,4mke, 1 500v€
5. 10v t Eurythmics / (SnRa) 11,0a (m14,0a) -- 01.16,6mke, 900v€
6. 5v o Izjaslav / Heikki T (RuKo) 14,4ke (16,4make) -- 01.16,6mke x, 450v€
7. 7v o Czar Stanislov / Jouni (RuKo) 14,1ke (18,3make) -- 01.17,1mke 200v€
8. 7v t Radical Momentum / Raisa (DS) 12,9aly (m18,4ake) -- 01.17,2mke xx 100v€

9. 11v t Fashion Gone / Niklas (Team Ninitra) 13,1a (m14,4a) -- 01.17,3mke xx
10. 8v o Fireking Ach / (ARO) 15,2a (17,5ma) -- 01.17,3mke x
11. 7v o Berengere / Igor (DS) 13,9aly (m14,2aly) -- 01.17,4mke
12. 10v o Camaro Foxy / (ARO) 12,8a (14,2ma) -- 01.17,4mke
13. 12v o Archangel Ach / (ARO) 11,1a (12,2ma) -- 01.17,4mke
14. 8v o The Dancer Without Legs / (KiRa) 11,2ly (16,3maly) -- 01.17,4mke
15. 9v o My Brutus / Ellu (Salta) 10,7ake (14,3make) -- 01.17,5mke
16. 9v t Raging Speed / (SnRa) 12,2a (m15,2a) -- 01.17,6mke


Lähtö 9. "Varsalupaus 2017" Ryhmäajo kylmäverisille 2100m, 3-vuotiaat.
7 000v€ - 5 000v€ - 2 500v€ - 1 200v€ - 800v€ - 400v€


Karsinta1 (huom. Ajettu tasoitusajona)
1. 3v o Kilimanjaro KAS / Janne (KADO) 1.43,3ke -- 01.40,1ke, 3 500v€ -> Finaaliin!
2. 3v t Sølv's Murheprinsessa / (KiRa) 38,5aly -- 01.40,2ke x, 2 500v€ -> Finaaliin!
3. 3v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 37,3 -- 01.40,3ke x, 1 750v€ -> Finaaliin!
4. 3v t Zimsalabim / (PoRa) 43,0ke -- 01.40,4ke, 600v€ -> Finaaliin!
5. 3v o Kuningasjätkä RC / (RDT) 37,4aly -- 01.40,5ke xx, 400v€ -> Finaaliin!
6. 3v o Ruskon Lumiukko / Juha S (RuKo) ei enn -- 01.40,6ke x, 200v€ -> Finaaliin!
7. 3v t Pompeji Villisti / (PoRa) 47,3ke -- 01.41,1ke x 100v€

8. 3v t Sinkkuvuosi / (PoRa) 37,3aly -- 01.41,3ke x
9. 3v o Drotsibojonsson / (SnRa) 43,2 -- 01.41,4ke x
10. 3v t Duanin Mielipidevanki / Miina (DS) ei enn -- 01.41,4ke x
11. 3v o Parmatti KAS / Jere (KADO) 1.42,6ke -- 01.41,5ke x
12. 3v t Wauhti-Mimmi / (PoRa) 46,5ke -- 01.41,5ke x
13. 3v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 37,3 -- 01.42,5ke xx

Hylätty
3v t AH Ettäsilleen / Laura (DS) 40,6aly -- - hyl

Karsinta2 (huom. Ajettu tasoitusajona)
1. 3v t AH Hallakuu / (ARO) 34,5a -- 01.34,1ke x 3 500v€ -> Finaaliin!
2. 3v t Saltan Ruustinna / Ellu (Salta) 36,2aly -- 01.34,3ke x, 2 500v€ -> Finaaliin!
3. 3v o AH Barbaari / (ARO) 34,3a -- 01.34,4ke xx, 1 750v€ -> Finaaliin!
4. 3v o Jonnet Ei Muista / Ronnie (NAM) 32,5aly -- 01.34,6ke, 600v€ -> Finaaliin!
5. 3v t Sølv's Legendaarinen Moka / (KiRa) 34,2aly -- 01.35,1ke, 400v€ -> Finaaliin!
6. 3v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 34,5a -- 01.35,3ke, 200v€ -> Finaaliin!
7. 3v o Arkajalka KAS / Niko (KADO) 1.35,7ke -- 01.35,4ke 100v€

8. 3v t Unian Josnella / Nella K. (DS) 35,1ly -- 01.35,5ke
9. 3v t Duanin Joviaali / Veera (KADO) 1.36,0ke -- 01.36,2ke
10. 3v t Aikakauden Kuolemanvalssi / (KiRa) 35,1aly -- 01.36,3ke
11. 3v o Duanin Noniin / (ARO) 34,4a -- 01.36,4ke

Hylätty
3v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 36,5a -- - hpl
3v t Radikalin Keruutar / (RDT) 34,2aly -- - hml10

FINAALI
1. 3v o Kilimanjaro KAS / Janne (KADO) 1.43,3ke -- 01.35,2ake xx, 7 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 3v t AH Hallakuu / (ARO) 34,5a -- 01.35,2ake x, 5 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 3v t Sølv's Legendaarinen Moka / (KiRa) 34,2aly -- 01.35,2ake, 2 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 3v o AH Barbaari / (ARO) 34,3a -- 01.35,4ake x, 1 200v€
5. 3v o Kuningasjätkä RC / (RDT) 37,4aly -- 01.35,4ake x, 800v€
6. 3v t Sølv's Murheprinsessa / (KiRa) 38,5aly -- 01.35,6ake, 400v€

7. 3v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 37,3 -- 01.36,1ake
8. 3v t Saltan Ruustinna / Ellu (Salta) 36,2aly -- 01.36,1ake
9. 3v o Jonnet Ei Muista / Ronnie (NAM) 32,5aly -- 01.36,3ake
10. 3v o Ruskon Lumiukko / Juha S (RuKo) ei enn -- 01.36,3ake xx
11. 3v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 34,5a -- 01.36,3ake

Hylätty
3v t Zimsalabim / (PoRa) 43,0ke -- - k


Lähtö 10. "Tähtinuorukainen 2017" Ryhmäajo kylmäverisille 2100m, 4-vuotiaat.
8 000v€ - 6 000v€ - 3 500v€ - 2 200v€ - 1 500v€ - 800v€


Karsinta1 (huom. Ajettu tasoitusajona)
1. 4v t Saltan Tuikea / (SnRa) 33,2a -- 01.31,5ke, 4 000v€ -> Finaaliin!
2. 4v t Suukon Novelle / (PoRa) 30,2ake -- 01.31,6ke x, 3 000v€ -> Finaaliin!
3. 4v o Ukkometso Kerpele! / Alaska (Ruuti) 30,3ke -- 01.31,6ke x, 1 750v€ -> Finaaliin!
4. 4v t Jokaradan Harmi / (KiRa) 32,6ke -- 01.31,7ke, 1 100v€ -> Finaaliin!
5. 4v o Manailla KAS / (RDT) 32,8ake -- 01.31,8ke, 750v€ -> Finaaliin!
6. 4v t AH Mintturae / (ARO) 30,3a -- 01.31,8ke, 400v€ -> Finaaliin!
7. 4v o Sølv's Voittolinja / (KiRa) 35,2aly -- 01.31,8ke, 200v€
8. 4v o Sølv's Nirvanan Sasu / (KiRa) 34,2aly -- 01.31,8ke, 100v€

9. 4v t Radikalin Villimimmi / (RDT) 31,2ake -- 01.31,9ke x
10. 4v o Thorstein Snilli / (SnRa) 29,9 -- 01.31,9ke xx
11. 4v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) 31,3a -- 01.31,9ke
12. 4v o AH Yövahti / (ARO) 31,4a -- 01.32,1ke
13. 4v t Snillin Topaasi / (SnRa) 36,2a -- 01.32,1ke xx
14. 4v t Arvuuttaja RC / (RDT) 34,1ake -- 01.32,5ke
15. 4v o Saltan Pinkeä / Ellu (Salta) 30,1aly -- 01.32,5ke
16. 4v o Sølv's Mielen Hairahdus / (KiRa) 33,9aly -- 01.33,3ke x

Karsinta2 (huom. Ajettu tasoitusajona)
1. 4v t Usvasuon Sinkki / Miro (KADO) 1.28,1ake -- 01.28,2ke, 4 000v€ -> Finaaliin!
2. 4v o Sävelen Felix / (PoRa) 28,1ake -- 01.28,3ke x, 3 000v€ -> Finaaliin!
3. 4v o Saltan Rovasti / Ronni (DS) 28,4ake -- 01.28,5ke x, 1 750v€ -> Finaaliin!
4. 4v t Snillin Timantti / (SnRa) 29,7 -- 01.28,5ke, 1 100v€ -> Finaaliin!
5. 4v o Kontrakka KAS / Julius (KADO) 1.26,5aly -- 01.28,5ke xx, 750v€ -> Finaaliin!
6. 4v o Duanin Keikarinkukka / (ARO) 29,2a -- 01.28,6ke x, 400v€ -> Finaaliin!
7. 4v t Purnin Pilaelma / Niko (DS) 29,4aly -- 01.29,1ke, 200v€
8. 4v o Pompeji Atria / (PoRa) 29,2ake -- 01.29,3ke x 100v€

9. 4v o Unian Viri-Kipinä / Jere S (RuKo) 28,7a -- 01.29,4ke xx
10. 4v t Tuiskulan Helmiisa / (PoRa) 29,2aly -- 01.29,5ke
11. 4v o Kismitti KAS / Jeevi (KADO) 1.26,5ake -- 01.30,3ke
12. 4v o Saltan Retkahdus / Pekko H (RuKo) 29,8a -- 01.30,4ke
13. 4v o Purnin Noitavaino / Make P (RuKo) 29,4ake -- 01.30,6ke

Hylätty
4v t EP Hopearuusu / Jouni H (RuKo) 28,8a -- - k
4v t Emali / Magnhild (Team Ninitra) 28,6a -- - hml1
4v o Latokartanon Eetos / Jami (KADO) 1.27,1aly -- - hll

FINAALI
1. 4v o Duanin Keikarinkukka / (ARO) 29,2a -- 01.27,9ake xx, 8 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 4v o Sävelen Felix / (PoRa) 28,1ake -- 01.28,0ake, 6 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 4v o Saltan Rovasti / Ronni (DS) 28,4ake -- 01.28,2ake, 3 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 4v t Saltan Tuikea / (SnRa) 33,2a -- 01.28,2ake x, 2 200v€
5. 4v o Manailla KAS / (RDT) 32,8ake -- 01.28,7ake xx, 1 500v€
6. 4v t Usvasuon Sinkki / Miro (KADO) 1.28,1ake -- 01.28,7ake, 800v€

7. 4v t Snillin Timantti / (SnRa) 29,7 -- 01.29,2ake
8. 4v o Ukkometso Kerpele! / Alaska (Ruuti) 30,3ke -- 01.29,4ake
9. 4v o Kontrakka KAS / Julius (KADO) 1.26,5aly -- 01.29,4ake
10. 4v t Jokaradan Harmi / (KiRa) 32,6ke -- 01.29,4ake

Hylätty
4v t Suukon Novelle / (PoRa) 30,2ake -- - k
4v t AH Mintturae / (ARO) 30,3a -- - k


Lähtö 11. "Tulevaisuuden Toivo 2017" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m, 29,0 aik. ja hitaammat.
6 000v€ - 4 000v€ - 2 000v€ - 1 500v€ - 900v€ - 450v€


HUOM. Ajettu tasoitusajona
1. 5v t AH Tiikerililja / (ARO) 30,3a -- 01.33,2pi x, 6 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 5v o Snillin Meteoriitti / (SnRa) 29,1a -- 01.33,5pi, 4 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 5v o Valtarian Vihtor / Irmeli K. (DS) 29,7aly -- 01.33,5pi, 2 000v€ +ruusuke, kukkia
4. 6v t AH Tulikuu / (ARO) 29,1a -- 01.34,2pi, 1 500v€
5. 5v o Taas Oon Radalla / (PoRa) 30,2aly -- 01.34,2pi x, 900v€
6. 8v t Mini-Marenki / Jasper (KADO) 1.30,4ake -- 01.34,2pi, 450v€
7. 6v t Tahvolan Veeruska / Jemiina (Koo) 29,2ake -- 01.34,3pi x 225v€
8. 5v t Savun Cancan / (ARO) 30,2a -- 01.35,1pi, 130v€

9. 9v o Lakean Liekki / Joonas (KADO) 1.31,3api -- 01.35,2pi x
10. 6v t AH Kuunlilja / (ARO) 29,4a -- 01.35,3pi x
11. 5v o Lännen Nopein / (PoRa) 29,2ake -- 01.35,3pi
12. 5v t Pettiön Punakulta / Jesper (KADO) 1.29,2aly -- 01.35,3pi
13. 6v t AH Lakuriina / (RDT) 29,2ake -- 01.35,4pi x
14. 5v o O.R. Magnus / Frida (DS) 31,1ly -- 01.35,5pi
15. 5v o AH Hurrikaani / Nika (DS) 30,8aly -- 01.35,6pi

Hylätty
6v t Repolan Ikiliikkuja / (RDT) 30,2aly -- - hyl


Lähtö 12. "Tavantallaaja 2017" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m, 26,0-28,9 aikaiset.
8 000v€ - 6 000v€ - 3 500v€ - 2 200v€ - 1 500v€ - 800v€


Karsinta1 (huom. Ajettu tasoitusajona)
1. 6v t Utuaatos / Harry (Team Ninitra) 27,2a -- 01.30,2pi, 4 000v€ -> Finaaliin!
2. 6v o AH Vintrig / (ARO) 28,4a -- 01.30,2pi, 3 000v€ -> Finaaliin!
3. 5v t Snillin Karpalo / (SnRa) 27,1 -- 01.30,2pi, 1 750v€ -> Finaaliin!
4. 5v t Saltan Aurinkousva / Ellu (Salta) 27,6ake -- 01.30,3pi x, 1 100v€ -> Finaaliin!
5. 12v t AH Salamatar / (ARO) 27,7a -- 01.30,3pi, 750v€
6. 6v o Ikikorven Taskunauris / Amelie (Salta) 27,1ly -- 01.30,4pi, 400v€
7. 5v o Snillin Vihtori / (SnRa) 27,3a -- 01.30,6pi 200v€

8. 5v t Duanin Ruhtinatar / Fredrik (DS) 27,5aly -- 01.31,2pi
9. 8v t Duanin Metsätähti / (ARO) 27,0a -- 01.31,4pi
10. 6v t Ikikorven Tinttaralla / Ida (Team Ninitra) 27,0a -- 01.32,1pi
11. 6v t Ruskon Sulotar / (ARO) 27,3a -- 01.32,3pi
12. 7v o Toisto-Taisto / (SnRa) 27,1a -- 01.33,2pi

Hylätty
8v o AH Vildvittra / (SnRa) 27,5 -- - hll

Karsinta2 (huom. Ajettu tasoitusajona)
1. 5v t Karman Arma / Jimi (KADO) 1.26,3aly -- 01.30,1pi x, 4 000v€ -> Finaaliin!
2. 7v t Saltan Hahtuva / Eve (Salta) 26,3aly -- 01.30,1pi x, 3 000v€ -> Finaaliin!
3. 9v t Narrilaivan Kantele / Kati (NaSe) 26,3 -- 01.30,2pi, 1 750v€ -> Finaaliin!
4. 7v t Metsänneito / Janne P (RuKo) 26,4a -- 01.30,5pi, 1 100v€ -> Finaaliin!
5. 5v o Encore / (RDT) 26,4ake -- 01.30,5pi xx, 750v€
6. 5v o Ruskon Hallasurma / Jonne R (RuKo) 26,6a -- 01.30,5pi, 400v€
7. 10v t Dii-Dii Daalia / (RDT) 27,0ake -- 01.31,1pi x 200v€

8. 6v o Purnin Asessori / Niklas (Team Ninitra) 26,5a -- 01.31,1pi
9. 10v o Nukkumatti Luned / Matti (NaSe) 27,0 -- 01.31,3pi x
10. 5v t Ruskon Helmiina / Onni U (RuKo) 26,4a -- 01.31,3pi
11. 9v o Narrilaivan Tuskantuoja / Turo (NaSe) 27,0 -- 01.32,4pi

Hylätty
5v o Duanin Haaveksija / Hans (DS) 26,3ly -- - k
5v t Pikku-Tina / Joonatan (KADO) 1.26,3aly -- - hll

Karsinta3 (huom. Ajettu tasoitusajona)
1. 6v t Adinan Aksiina / Jooni (KADO) 1.26,2aly -- 01.29,2pi, 4 000v€ -> Finaaliin!
2. 6v t Kalveen Kanesma / Jere (KADO) 1.26,1aly -- 01.29,2pi, 3 000v€ -> Finaaliin!
3. 7v o Duanin Johtotähti / (PoRa) 26,0aly -- 01.29,2pi, 1 750v€ -> Finaaliin!
4. 6v t Purnin Valveikas / Anders (Team Ninitra) 26,1a -- 01.29,2pi, 1 100v€ -> Finaaliin!
5. 5v o Pompeji Lieturo / (PoRa) 26,2ake -- 01.29,4pi, 750v€
6. 12v o Parfyymi Pate / (PoRa) 26,3ake -- 01.30,2pi 400v€
7. 7v t Duanin Johtosävel / Helena K (DS) 26,2aly -- 01.30,2pi, 200v€

8. 5v o Radikaali Weijari / (RDT) 26,3ake -- 01.30,2pi xx
9. 5v o Hiisin Hiski / (PoRa) 26,3aly -- 01.30,3pi xx
10. 7v t Rattosen Rassiina / Henna K. (DS) 26,2aly -- 01.30,4pi x
11. 5v t Ruskon Carelia / Harri P (RuKo) 26,1a -- 01.31,1pi
12. 10v t Kriden Synti / Krista (NaSe) 26,0 -- 01.31,4pi

Hylätty
6v t Snillin Aamutuima / (RDT) 26,2ake -- - hpl

FINAALI
1. 5v t Snillin Karpalo / (SnRa) 27,1 -- 01.29,2api, 8 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 6v t Kalveen Kanesma / Jere (KADO) 1.26,1aly -- 01.29,2api, 6 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 5v t Karman Arma / Jimi (KADO) 1.26,3aly -- 01.29,2api, 3 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 9v t Narrilaivan Kantele / Kati (NaSe) 26,3 -- 01.29,3api, 2 200v€
5. 7v t Saltan Hahtuva / Eve (Salta) 26,3aly -- 01.29,5api x, 1 500v€
6. 6v t Purnin Valveikas / Anders (Team Ninitra) 26,1a -- 01.30,1api x, 800v€

7. 6v t Utuaatos / Harry (Team Ninitra) 27,2a -- 01.30,2api x
8. 5v t Saltan Aurinkousva / Ellu (Salta) 27,6ake -- 01.30,2api
9. 7v t Metsänneito / Janne P (RuKo) 26,4a -- 01.30,2api
10. 6v t Adinan Aksiina / Jooni (KADO) 1.26,2aly -- 01.30,5api
11. 7v o Duanin Johtotähti / (PoRa) 26,0aly -- 01.30,5api

Hylätty
6v o AH Vintrig / (ARO) 28,4a -- - hyl


Lähtö 13. "Laatujuoksija 2017" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m. 23,0-25,9 aikaiset.
9 000v€ - 7 000v€ - 4 500v€ - 3 200v€ - 2 500v€ - 1 000v€


Karsinta1 (huom. Ajettu tasoitusajona)
1. 7v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,4a -- 01.28,1pi xx, 4 500v€ -> Finaaliin!
2. 7v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 25,2a -- 01.28,2pi, 3 500v€ -> Finaaliin!
3. 5v t Luotto-Osuma KAS / Jeri (KADO) 1.25,7aly -- 01.28,2pi, 2 250v€ -> Finaaliin!
4. 8v t AH Sadetanssi / (ARO) 25,4a -- 01.28,3pi, 1 600v€ -> Finaaliin!
5. 6v t Duanin Jessiina / (SnRa) 25,3a -- 01.28,5pi, 1 250v€
6. 8v t AH Minttukaakao / Vallu (DS) 25,1ake -- 01.29,5pi, 550v€
7. 5v t Aaja KAS / Piritta (KADO) 1.25,8aly -- 01.30,4pi xx, 250v€

8. 9v t Purnin Arpaonni / (RDT) 25,2ake -- 01.30,4pi x
9. 7v o Saltan Vääristymä / Ellu (Salta) 25,3ly -- 01.30,5pi
10. 10v o Pompeji Ville / Kalle (DS) 25,2aly -- 01.30,5pi
11. 9v o AH Zombie / (ARO) 25,2a -- 01.30,6pi

Hylätty
5v o Repolan Topias / (KiRa) 25,4ake -- - hll
5v t Repolan Vainotar / (KiRa) 25,2ake -- - hpl

Karsinta2 (huom. Ajettu tasoitusajona)
1. 6v t Duanin Johtoasema / Pia T. (DS) 24,9ke -- 01.27,3pi, 4 500v€ -> Finaaliin!
2. 7v o Snillin Aamos / (SnRa) 24,2a -- 01.27,3pi x, 3 500v€ -> Finaaliin!
3. 14v o Aavekuu / (ARO) 24,2a -- 01.27,4pi x, 2 250v€ -> Finaaliin!
4. 10v o Joona Luned / Joonas (NaSe) 24,7a -- 01.27,6pi xx, 1 600v€ -> Finaaliin!
5. 7v o O.R. Keisari / (RDT) 25,0ake -- 01.28,2pi, 1 250v€
6. 7v o Ruskon Tohveli / Eero (ARO) 25,0a -- 01.28,3pi xx, 550v€
7. 5v t Duanin Rikkidioksidi / (KiRa) 25,0aly -- 01.28,4pi 250v€

8. 10v t Savun Noidanvarjo / Shavo (NaSe) 24,7a -- 01.28,5pi x
9. 7v t Ruskon Jadessa / Pauli H (RuKo) 24,4a -- 01.29,1pi x
10. 5v o PII Savustus / Amelie (Salta) 24,6ake -- 01.29,2pi
11. 7v o Hulivei I.F. / (RDT) 24,4ake -- 01.29,3pi
12. 6v t Snillin Havina / (SnRa) 25,1 -- 01.29,5pi

Hylätty
5v t Repolan Varjosielu / (KiRa) 1.24,1ke -- - hml8

Karsinta3 (huom. Ajettu tasoitusajona)
1. 9v t O.R. Vokkeriakki / Ari (NaSe) 23,0a -- 01.27,2pi x, 4 500v€ -> Finaaliin!
2. 7v o Duanin Herrasmies / Kari (DS) 24,0ke -- 01.27,2pi, 3 500v€ -> Finaaliin!
3. 7v o O.R. Ferrari / Jane (RuKo) 24,1a -- 01.27,2pi, 2 250v€ -> Finaaliin!
4. 8v t Havitella / Janna (KADO) 1.24,1ke -- 01.27,4pi, 1 600v€ -> Finaaliin!
5. 6v t PII Sumutus / Jonas (KADO) 1.23,2aly -- 01.27,5pi, 1 250v€
6. 9v o Iki-Asko / (PoRa) 23,6aly -- 01.27,5pi x, 550v€
7. 7v t Snillin Matilda / (SnRa) 23,6 -- 01.28,1pi, 250v€

8. 6v t Kekan Jekutar / (RDT) 23,4ake -- 01.28,2pi
9. 9v o Valtarian Pikkujuttu / (PoRa) 23,2aly -- 01.28,2pi
10. 6v t O.R. Seireeni / (PoRa) 23,5ake -- 01.28,2pi x
11. 7v t Kelmeriina / (PoRa) 23,8ake -- 01.28,5pi

Hylätty
8v o Pompeji Taisto / Henri U (RuKo) 24,1a -- - hyl
8v t Saltan Sumuverho / Eve (Salta) 23,3ake -- - hml4

FINAALI
1. 9v t O.R. Vokkeriakki / Ari (NaSe) 23,0a -- 01.26,2api, 9 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 7v o O.R. Ferrari / Jane (RuKo) 24,1a -- 01.26,3api, 7 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 14v o Aavekuu / (ARO) 24,2a -- 01.26,4api, 4 500v€ +ruusuke, kukkia
4. 7v o Snillin Aamos / (SnRa) 24,2a -- 01.26,4api, 3 200v€
5. 6v t Duanin Johtoasema / Pia T. (DS) 24,9ke -- 01.27,2api, 2 500v€
6. 5v t Luotto-Osuma KAS / Jeri (KADO) 1.25,7aly -- 01.27,3api xx, 1 000v€

7. 8v t AH Sadetanssi / (ARO) 25,4a -- 01.27,3api
8. 10v o Joona Luned / Joonas (NaSe) 24,7a -- 01.27,4api
9. 7v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,4a -- 01.27,4api
10. 7v o Duanin Herrasmies / Kari (DS) 24,0ke -- 01.27,5api xx
11. 8v t Havitella / Janna (KADO) 1.24,1ke -- 01.27,5api

Hylätty
7v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 25,2a -- - hpl


Lähtö 14. "All Time Juoksija 2017" Ryhmäajo kylmäverisille 3100m. 22,9 aik. ja nopeammat.
10 000v€ - 8 000v€ - 5 500v€ - 4 200v€ - 3 500v€ - 2 000v€


Karsinta1 (huom. Ajettu tasoitusajona)
1. 7v o O.R. Hotrotti / (RDT) 21,6aly -- 01.26,2pi x, 5 000v€ -> Finaaliin!
2. 8v t Saltan Lankeemus / Ellu (Salta) 22,6aly -- 01.26,4pi, 4 000v€ -> Finaaliin!
3. 8v t Piinaava Hiljaisuus RC / (RDT) 22,6aly -- 01.26,4pi, 2 750v€ -> Finaaliin!
4. 8v t Duanin Leijonasielu / Mika (DS) 22,5ke -- 01.26,4pi, 2 100v€ -> Finaaliin!
5. 8v t Snillin Joperiina / (SnRa) 22,5a -- 01.26,6pi, 1 750v€ -> Finaaliin!
6. 14v t Savun Valkea / (ARO) 22,3a -- 01.27,2pi, 1 100v€ -> Finaaliin!
7. 9v o Savun Capina / Timo (DS) 22,9aly -- 01.27,4pi xx, 750v€
8. 10v t Snilin Helmiäinen / (KiRa) 21,4aly -- 01.27,5pi x, 400v€

9. 8v o AH Motivaatio / Hilla (DS) 22,0aly -- 01.28,2pi
10. 12v t Loisto-Vinha / (RDT) 22,9aly -- 01.28,2pi
11. 9v o Pompeji Brusi-Turo / (PoRa) 22,5aly -- 01.28,3pi
12. 11v o Amerikan Neilikka / (RDT) 22,6ake -- 01.28,3pi
13. 9v t Duanin Haavekuva / Pia (DS) 22,1aly -- 01.28,5pi
14. 11v o Kekan Valtias / (ARO) 22,7a -- 01.28,5pi

Hylätty
9v t AH Harhaleikki / (ARO) 22,7a -- - k

Karsinta2 (huom. Ajettu tasoitusajona)
1. 8v t Mini-Muskotti / Miko (KADO) 1.21,0aly -- 01.26,1pi, 5 000v€ -> Finaaliin!
2. 11v o Savun Timjami / Eve (Salta) 20,7ake -- 01.26,2pi, 4 000v€ -> Finaaliin!
3. 7v o Altto KAS / Joakim (KADO) 1.20,3aly -- 01.26,2pi, 2 750v€ -> Finaaliin!
4. 8v o Syysmyrskyn Voittaja / (KiRa) 01.20,5aly -- 01.26,4pi, 2 100v€ -> Finaaliin!
5. 8v o Snillin Viikari / (SnRa) 21,0a -- 01.26,5pi, 1 750v€ -> Finaaliin!
6. 6v o O.R. Turkinpippuri / Markku R (RuKo) 21,2aly -- 01.27,1pi, 1 100v€ -> Finaaliin!
7. 8v o Selväpäivä / Valtteri (KADO) 1.21,3aly -- 01.27,3pi, 750v€
8. 12v o Woimanpoika / Urmas (Team Ninitra) 21,2a -- 01.27,4pi, 400v€

9. 8v t Snillin Aamukaste / (SnRa) 21,1a -- 01.27,5pi
10. 11v t Koistilan Javina / Jonna (KADO) 1.20,5aly -- 01.27,6pi
11. 7v t Helmi Linja / (KiRa) 01.20,5ake -- 01.28,3pi xx
12. 11v o Savun Carmiva / (ARO) 20,2a -- 01.28,4pi x
13. 10v o Snillin Kulkuri / (SnRa) 21,4a -- 01.28,4pi x
14. 6v o Kekan Komendantti / (KiRa) 01.20,2ake xx -- 01.28,4pi

Hylätty
10v t Repolan Huurre / Amelie (Salta) 21,4aly -- - hpl

FINAALI
1. 8v t Mini-Muskotti / Miko (KADO) 1.21,0aly -- 01.25,2api, 10 000v€ + loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 8v t Saltan Lankeemus / Ellu (Salta) 22,6aly -- 01.25,2api, 8 000v€ +ruusuke, kukkia
3. 14v t Savun Valkea / (ARO) 22,3a -- 01.25,3api, 5 500v€ + ruusuke, kukkia
4. 8v o Snillin Viikari / (SnRa) 21,0a -- 01.25,3api x, 4 200v€
5. 7v o Altto KAS / Joakim (KADO) 1.20,3aly -- 01.25,4api, 3 500v€
6. 7v o O.R. Hotrotti / (RDT) 21,6aly -- 01.25,5api 2 000v€

7. 6v o O.R. Turkinpippuri / Markku R (RuKo) 21,2aly -- 01.26,1api x
8. 11v o Savun Timjami / Eve (Salta) 20,7ake -- 01.26,1api
9. 8v t Duanin Leijonasielu / Mika (DS) 22,5ke -- 01.26,2api
10. 8v t Snillin Joperiina / (SnRa) 22,5a -- 01.26,4api
11. 8v o Syysmyrskyn Voittaja / (KiRa) 01.20,5aly -- 01.26,4api

Hylätty
8v t Piinaava Hiljaisuus RC / (RDT) 22,6aly -- - hpl


Lähtö 15. "Montén Hurjapää 2017" Tasoitusajo kylmäverisille 2100m, 5+ avoin monté-ennätyksellisille.
7 500v€ - 5 500v€ - 2 800v€ - 1 500v€ - 900v€ - 450v€


Karsinta1
1. 9v o Ramunder Snilli / (SnRa) 23,1a (m32,4) -- 01.30,4mke, 3 750v€ -> Finaaliin!
2. 8v o AH Finlaggan / (ARO) 27,2 (29,3ma) -- 01.30,4mke x, 2 750v€ -> Finaaliin!
3. 5v t Rohkean Kiukkuiita / Tiia (NAM) 28,6ake (m34,3ke) -- 01.30,6mke xx, 1 400v€ -> Finaaliin!
4. 10v o Aika-Aatu I.F. / Pinja (RuKo) 25,3ake (29,3make) -- 01.31,1mke xx, 750v€ -> Finaaliin!
5. 5v t Varismäen Virvatuli / Tiia (NAM) 33,2ly (m33,3ake) -- 01.31,4mke, 450v€ -> Finaaliin!
6. 8v o AH Irokeesi / (ARO) 27,2a (29,7ma) -- 01.31,5mke xx 200v€ -> Finaaliin!
7. 7v t O.R. Wihutar / Eve (Salta) 24,3ake (28,4mke) -- 01.31,5mke, 100v€ -> Finaaliin!

8. 13v o Snillin Huumoriveikko / (SnRa) 22,4 (m27,6a) -- 01.32,3mke -> Finaaliin!
9. 8v t Kekan Herttuatar / Riina (DS) 23,1aly (m29,5aly) -- 01.32,5mke
10. 7v AH Höstblom / Ellu (Salta) 25,2ly (27,6make) -- 01.32,6mke

Hylätty
5v t EP Noidan Taika / silence (NAM) 25,5aly (m35,3ake) -- - hll
7v o Duanin Herrasmies / Kari (DS) 24,0ke (m28,3ake) -- - hpl
7v o Tulihurma I.F. / Maija (Salta) 23,2aly (28,3mke) -- - k

Karsinta2
1. 12v o Snillin Tupla-Balladi / (SnRa) 23,3a (m27,5a) -- 01.27,2mke x, 3 750v€ -> Finaaliin!
2. 11v o AH Pikku-Velmu / (ARO) 26,0a (26,4ma) -- 01.27,3mke x, 2 750v€ -> Finaaliin!
3. 11v o Raivokääpä / (RDT) 23,2ake (25,3maly) -- 01.27,3mke x, 1 400v€ -> Finaaliin!
4. 11v t Pompeji Villi-Monsteriina / (RDT) 22,2aly (25,6maly) -- 01.27,3mke, 750v€ -> Finaaliin!
5. 9v o Hämeen Vihuri / (RDT) 24,2ake (25,2make) -- 01.27,4mke xx, 450v€ -> Finaaliin!
6. 8v o Savun Ryyppyputki / Magnus (DS) 23,5aly (m27,5aly) -- 01.28,2mke x, 200v€ -> Finaaliin!
7. 7v o Rallivero / Bengt (Team Ninitra) 26,5a (m26,2a) -- 01.28,4mke 100v€ -> Finaaliin!

8. 12v o Pika-Ristikko / Sanna (RuKo) 21,1aly (23,4make) -- 01.28,5mke -> Finaaliin!
9. 13v o Renesanssi Ruhtinas / (KiRa) 01.22,3ake (01.26,4maly x) -- 01.29,1mke
10. 12v o Valtarian Humare / (SnRa) 23,0a (m27,2a) -- 01.29,2mke x
11. 9v t Kruunatar W.E.I. / (RDT) 23,4ake (25,5maly) -- 01.29,4mke
12. 7v o AH Sysi / (ARO) 25,2a (26,7ma) -- 01.29,4mke
13. 7v t Ruskon Lennotar / Amelie (Salta) 24,3ly (27,2mke) -- 01.29,6mke

Hylätty
9v t AH Väkkärä / Kukalie (DS) 23,9aly (m26,6aly) -- - hpl

FINAALI
1. 5v t Varismäen Virvatuli / Tiia (NAM) 33,2ly (m33,3ake) -- 01.27,1mke, 7 500v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 8v o Savun Ryyppyputki / Magnus (DS) 23,5aly (m27,5aly) -- 01.27,3mke xx, 5 500v€ +ruusuke, kukkia
3. 9v o Hämeen Vihuri / (RDT) 24,2ake (25,2make) -- 01.27,3mke xx, 2 800v€ +ruusuke, kukkia
4. 7v o Rallivero / Bengt (Team Ninitra) 26,5a (m26,2a) -- 01.27,4mke x, 1 500v€
5. 8v o AH Finlaggan / (ARO) 27,2 (29,3ma) -- 01.27,4mke, 900v€
6. 7v t O.R. Wihutar / Eve (Salta) 24,3ake (28,4mke) -- 01.27,4mke, 450v€
7. 11v o AH Pikku-Velmu / (ARO) 26,0a (26,4ma) -- 01.27,5mke x, 200v€
8. 11v t Pompeji Villi-Monsteriina / (RDT) 22,2aly (25,6maly) -- 01.27,6mke x, 100v€

9. 5v t Rohkean Kiukkuiita / Tiia (NAM) 28,6ake (m34,3ke) -- 01.27,6mke x
10. 13v o Snillin Huumoriveikko / (SnRa) 22,4 (m27,6a) -- 01.28,3mke
11. 10v o Aika-Aatu I.F. / Pinja (RuKo) 25,3ake (29,3make) -- 01.28,4mke x
12. 12v o Snillin Tupla-Balladi / (SnRa) 23,3a (m27,5a) -- 01.28,4mke
13. 8v o AH Irokeesi / (ARO) 27,2a (29,7ma) -- 01.28,5mke
14. 12v o Pika-Ristikko / Sanna (RuKo) 21,1aly (23,4make) -- 01.28,5mke

Hylätty
9v o Ramunder Snilli / (SnRa) 23,1a (m32,4) -- - hml7
11v o Raivokääpä / (RDT) 23,2ake (25,3maly) -- - hpl


Lähtö 16. "A-Pony Promise 2017" Tasoitusajo A-ponit 1100m, 3-4-vuotiaat ennätykselliset.
500v€ - 250v€ - 125v€ - 75v€ - 35v€ - 15v€


1. 3v o Sølv's Jupiter / (Kira) 03.16,5aly-- 03.08,1ly, 500v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 4v t Nessia Duán / (SnRa) 3.11,8 -- 03.08,1ly, 250v€ +ruusuke, kukkia
3. 3v o Aken Varric / (ARO) 3.12,3 -- 03.08,3ly, 125v€ +ruusuke, kukkia
4. 3v o Hot-Air Charm RC / (RDT) 3.05,4ly -- 03.08,4ly, 75v€
5. 3v t Radikalin Tiitinen / (RDT) 3.07,5ly -- 03.08,5ly, 35v€
6. 4v o Toy's Daniel / (RDT) 2.56,2aly -- 03.09,2ly, 15v€

7. 4v o Sølv's Peikko / (KiRa) 2.47,6ly -- 03.09,3ly
8. 4v t Narrilaivan Tiffany / (KiRa) 2.46,9ly -- 03.09,5ly
9. 3v o Toy's Rasmus / (SnRa) 3.08,2 -- 03.10,3ly
10. 4v t Radical Elysee / (RDT) 2.56,5aly -- 03.10,2ly

Hylätty
4v o Narrilaivan Ikiaika / (KiRa) 2.48,1ly -- - hll


Lähtö 17. "A-Pony Standard Racer 2017" Ryhmäajo A-ponit 1100m. 2.20,0-2.35,9 aikaiset.
700v€ - 350v€ - 175v€ - 85v€ - 45v€ - 25v€


Karsinta1
1. 7v t Daga Ida / Noora (DS) 2.35,3aly -- 02.33,7aly, 350v€ -> Finaaliin!
2. 18v o Aken Dalmore / (ARO) 2.26,0a -- 02.33,7aly, 175v€ -> Finaaliin!
3. 7v o Gunborg IV / Julle (DS) 2.32,4ly -- 02.33,8aly, 85v€ -> Finaaliin!
4. 18v o Y U No 5594 / Tiia (NAM) 02.33,5ly -- 02.33,8aly x, 45v€ -> Finaaliin!
5. 10v t Neiming Girl / (RDT) 2.34,1aly -- 02.33,9aly, 25v€ -> Finaaliin!
6. 7v t Vendla Lotten / Ronni (DS) 2.34,4aly -- 02.34,1aly, 12v€ -> Finaaliin!

7. 7v o Narrilaivan Giblin / (RDT) 2.31,3aly -- 02.35,3aly
8. 18v t Aken Bowmore / (ARO) 2.26,4a -- 02.35,5aly
9. 8v t Pompeji Suspiria / (RDT) 2.34,4aly -- 02.35,6aly xx

Hylätty
7v t Toy's Royal Empire / (SnRa) 2.34,3 -- - hll
7v o Dreamcatcher I.F. / (SnRa) 2.33,9 -- - hll

Karsinta2
1. 14v t Narrilaivan Leidina / Leena (NaSe) 2.21,4a -- 02.23,3aly, 350v€ -> Finaaliin!
2. 18v o Aken Kilkerran / (ARO) 2.25,3a -- 02.23,5aly, 175v€ -> Finaaliin!
3. 18v t Aken Kilbeggan / (ARO) 2.23,1a -- 02.23,5aly, 85v€ -> Finaaliin!
4. 12v o It's Coming Soon / (RDT) 2.24,0ly -- 02.23,6aly, 45v€ -> Finaaliin!
5. 6v t Sølv's Elsparkle / (SnRa) 2.23,6a -- 02.24,1aly, 25v€ -> Finaaliin!

6. 11v t Mintje v.d. Zanneshof / Minna (NaSe) 2.22,5a -- 02.24,1aly -> Finaaliin!
7. 8v o Mickey Go / Niina (DS) 2.25,8aly -- 02.24,3aly
8. 11v t Narrilaivan Magdalena / Martta (NaSe) 2.23,0a -- 02.25,3aly
9. 9v t Toy's Kajsalena / (SnRa) 2.23,1a -- 02.25,3aly

Hylätty
14v t Narrilaivan Aphrodite / Riitta (NaSe) 2.21,2a -- - hll

FINAALI
1. 10v t Neiming Girl / (RDT) 2.34,1aly -- 02.27,2aly x, 700v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 7v t Vendla Lotten / Ronni (DS) 2.34,4aly -- 02.27,2aly, 350v€ +ruusuke, kukkia
3. 11v t Mintje v.d. Zanneshof / Minna (NaSe) 2.22,5a -- 02.27,4aly, 175v€ +ruusuke, kukkia
4. 12v o It's Coming Soon / (RDT) 2.24,0ly -- 02.27,5aly, 85v€
5. 18v o Y U No 5594 / Tiia (NAM) 02.33,5ly -- 02.28,5aly, 45v€
6. 18v o Aken Kilkerran / (ARO) 2.25,3a -- 02.28,5aly x, 25v€

7. 6v t Sølv's Elsparkle / (SnRa) 2.23,6a -- 02.28,6aly
8. 18v t Aken Kilbeggan / (ARO) 2.23,1a -- 02.28,6aly
9. 18v o Aken Dalmore / (ARO) 2.26,0a -- 02.28,9aly

Hylätty
7v t Daga Ida / Noora (DS) 2.35,3aly -- - hml1
7v o Gunborg IV / Julle (DS) 2.32,4ly -- - k
14v t Narrilaivan Leidina / Leena (NaSe) 2.21,4a -- - hml7


Lähtö 18. "A-Pony Quality Racer 2017" Ryhmäajo A-ponit 1100m. 2.19,9 aik. ja nopeammat.
1 000v€ - 650v€ - 300v€ - 250v€ - 150v€ - 70v€


1. 16v o Narrilaivan Verneri / Niko (NaSe) 2.15,2a -- 02.13,2aly, 1 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 11v t Twinky I.F. / (RDT) 2.15,4ly -- 02.13,5aly, 650v€ +ruusuke, kukkia
3. 12v o Toy's Sigfinn / (SnRa) 2.10,2a -- 02.13,6aly, 300v€ +ruusuke, kukkia
4. 14v o Narrilaivan Metsänpeikko / (ARO) 2.19,4a -- 02.14,1aly, 250v€
5. 11v t Lorelei v.d. Zanneshof / Lori (NaSe) 2.17,1a -- 02.14,5aly x, 150v€
6. 11v t Toy's Jeanetta / (SnRa) 2.12,0 -- 02.14,6aly x, 70v€

7. 12v o From Dusk Till Dawn / (RDT) 2.13,1ly -- 02.14,8aly
8. 16v o Narrilaivan Darius / Ronja (NaSe) 2.15,7a -- 02.16,1aly
9. 12v t Pompeji Melody / (SnRa) 2.11,3a -- 02.16,5aly
10. 11v t Teresa Bond / (SnRa) 2.12,2a -- 02.16,5aly
11. 16v o Narrilaivan Peikkokuningas / Topi (NaSe) 2.15,4a -- 02.16,8aly
12. 15v o King Farling / (RDT) 2.13,7aly -- 02.16,9aly x


Lähtö 19. "B-Pony Promise 2017 Tasoitusajo B-ponit 1600m, 3-4-vuotiaat ennätykselliset.
500v€ - 250v€ - 125v€ - 75v€ - 35v€ - 15v€


1. 4v t Aken Arnóra / Anne R. (DS) 2.20,2aly -- 02.19,1ly, 500v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 3v t Aken Magi / (ARO) 2.21,8 -- 02.19,4ly, 250v€ +ruusuke, kukkia
3. 4v o Aken Arnfinnr / Jonna W. (DS) 2.16,4aly -- 02.19,5ly x, 125v€ +ruusuke, kukkia
4. 4v t Toy's Alissa / (SnRa) 2.19,3 -- 02.19,5ly x, 75v€
5. 4v t Toy's Fantazia / (SnRa) 2.26,3a -- 02.20,3ly x, 35v€
6. 4v o Brynolf Duán / Aino E. (DS) 2.19,4aly -- 02.20,3ly 15v€

7. 3v o Gillyweed RC / (RDT) 2.27,4aly -- 02.21,2ly x
8. 4v t Amorina Snilli / (SnRa) 2.19,4 -- 02.21,2ly x
9. 4v t Bettina Duán / Riina H. (DS) 2.17,5aly -- 02.21,2ly x
10. 4v o Iltamäen Argon / (SnRa) 2.20,5 -- 02.21,2ly
11. 3v t Alfhild Rys / (Kira) 02.20,2aly -- 02.21,2ly
12. 4v t Radical Shameless / (RDT) 2.12,2aly -- 02.21,2ly xx


Lähtö 20. "B-Pony Standard Racer 2017" Ryhmäajo B-ponit 1600m. 1.56,0-2.05,9 aikaiset.
700v€ - 350v€ - 175v€ - 85v€ - 45v€ - 25v€


Karsinta1
1. 7v o Neutron B / Nero (NaSe) 2.00,7a -- 02.00,2aly, 350v€ -> Finaaliin!
2. 6v t Barbarella RC / (RDT) 2.04,4aly -- 02.00,4aly, 175v€ -> Finaaliin!
3. 7v o Ready Set Go / Magnus (DS) 59,5ly -- 02.00,5aly x, 85v€ -> Finaaliin!
4. 6v t Stengårds Fia SWE / Jemiina (Koo) 2.00,4aly -- 02.01,6aly, 45v€ -> Finaaliin!
5. 17v o Gunnar Jarl / Jasu (NaSe) 1.59,7a -- 02.02,1aly 25v€ -> Finaaliin!

6. 8v o Valrus NRL / Vallu (NaSe) 2.02,1a -- 02.02,3aly -> Finaaliin!
7. 6v t Breathtaking RC / Sergei (DS) 2.01,9aly -- 02.02,6aly
8. 7v t Statuesque / reino (DS) 2.03,0aly -- 02.03,1aly
9. 8v t Eloveera NRL / Ellu (NaSe) 2.00,8a -- 02.03,5aly x

Hylätty
7v o Hampus NRL / (RDT) 2.01,2ly -- - hml10

Karsinta2
1. 7v o Ostergard Bosse / Alaska (Ruuti) 01.59,5ly -- 01.58,2aly, 350v€ -> Finaaliin!
2. 7v t Macchiato B / Raimo (DS) 59,1ly -- 01.58,4aly, 175v€ -> Finaaliin!
3. 14v t Aken Sigrun / (ARO) 57,3a -- 01.58,6aly, 85v€ -> Finaaliin!
4. 9v o Aken Mortlach / (ARO) 57,3a -- 01.59,1aly, 45v€ -> Finaaliin!
5. 7v o Kotopolun Picasso / (SnRa) 57,3 -- 02.00,1aly 25v€ -> Finaaliin!

6. 7v o Fire Heart / (KiRa) 57,6aly -- 02.00,2aly -> Finaaliin!
7. 7v t Vehkakorven Berit / (SnRa) 56,6a -- 02.00,3aly
8. 6v o Daredevil Duán / (SnRa) 56,1a -- 02.00,3aly
9. 7v t Toy's Liselotte / (SnRa) 56,0 -- 02.00,4aly
10. 16v t Aken Turid / (ARO) 57,2a -- 02.01,5aly

FINAALI
1. 7v o Ready Set Go / Magnus (DS) 59,5ly -- 01.57,3aly x, 700v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 7v t Macchiato B / Raimo (DS) 59,1ly -- 01.57,3aly, 350v€ +ruusuke, kukkia
3. 6v t Stengårds Fia SWE / Jemiina (Koo) 2.00,4aly -- 01.57,5aly, 175v€ +ruusuke, kukkia
4. 9v o Aken Mortlach / (ARO) 57,3a -- 01.57,5aly, 85v€
5. 7v o Neutron B / Nero (NaSe) 2.00,7a -- 01.57,7aly, 45v€
6. 8v o Valrus NRL / Vallu (NaSe) 2.02,1a -- 01.58,4aly x, 25v€

7. 7v o Kotopolun Picasso / (SnRa) 57,3 -- 01.58,5aly
8. 6v t Barbarella RC / (RDT) 2.04,4aly -- 01.58,6aly x
9. 14v t Aken Sigrun / (ARO) 57,3a -- 01.58,7aly
10. 7v o Fire Heart / (KiRa) 57,6aly -- 01.58,8aly
11. 7v o Ostergard Bosse / Alaska (Ruuti) 01.59,5ly -- 01.58,9aly

Hylätty
17v o Gunnar Jarl / Jasu (NaSe) 1.59,7a -- - hml3


Lähtö 21. "B-Pony Racer 2017 Ryhmäajo B-ponit 1600m, 1.55,9 aik. ja nopeammat.
1 000v€ - 650v€ - 300v€ - 250v€ - 150v€ - 70v€


Karsinta1
1. 15v o Freyr Odin / Freyja (NaSe) 55,4a -- 01.54,2aly, 500v€ -> Finaaliin!
2. 6v o Top Priority / (RDT) 1.54,4aly -- 01.54,2aly, 250v€ -> Finaaliin!
3. 14v o Ønsk Halldor / Halla (NaSe) 55,4a -- 01.54,6aly, 125v€ -> Finaaliin!
4. 14v t Ønsk Thyra / Tiia (NaSe) 54,2a -- 01.54,8aly, 60v€ -> Finaaliin!
5. 9v t Aken Scapa / (ARO) 55,2a -- 01.55,0aly, 30v€ -> Finaaliin!

6. 6v o Capoeira Warrior / (RDT) 1.54,3aly -- 01.55,2aly -> Finaaliin!
7. 6v o Radical Grimmer / (RDT) 1.54,5ly -- 01.55,2aly x
8. 7v t Bellaire RC / (RDT) 1.55,2aly -- 01.55,3aly

Hylätty
14v t Rhonda NRL / Ronja (NaSe) 54,3a -- - hyl

Karsinta2
1. 18v o Aken Mhor / (ARO) 43,3 -- 01.46,2aly, 500v€ -> Finaaliin!
2. 14v o Aken Agmundr / (ARO) 53,3a -- 01.47,3aly, 250v€ -> Finaaliin!
3. 18v t Aken Isle / (ARO) 45,1a -- 01.47,5aly, 125v€ -> Finaaliin!
4. 13v t Aletheia Snilli / (SnRa) 40,4a -- 01.47,5aly x, 60v€ -> Finaaliin!

5. 9v o Jaguar Go / (SnRa) 47,0a -- 01.48,4aly -> Finaaliin!
6. 7v t Norgaard Eva-Lotta / Alaska (Ruuti) 01.48,3aly -- 01.48,4aly -> Finaaliin!
7. 12v t Wargas Aphrodite II / (SnRa) 41,2 -- 01.48,4aly
8. 12v t Toy’s Britta / (SnRa) 42,7a -- 01.48,4aly

FINAALI
1. 14v t Ønsk Thyra / Tiia (NaSe) 54,2a -- 01.50,3aly, 1 000v€ +loimi, pokaali, ruusuke, kukkia
2. 9v o Jaguar Go / (SnRa) 47,0a -- 01.50,5aly x, 650v€ +ruusuke, kukkia
3. 13v t Aletheia Snilli / (SnRa) 40,4a -- 01.50,5aly xx, 300v€ +ruusuke, kukkia
4. 6v o Capoeira Warrior / (RDT) 1.54,3aly -- 01.51,4aly, 250v€
5. 15v o Freyr Odin / Freyja (NaSe) 55,4a -- 01.51,6aly, 150v€
6. 7v t Norgaard Eva-Lotta / Alaska (Ruuti) 01.48,3aly -- 01.51,8aly xx, 70v€

7. 6v o Top Priority / (RDT) 1.54,4aly -- 01.52,2aly
8. 14v o Ønsk Halldor / Halla (NaSe) 55,4a -- 01.52,2aly x
9. 18v t Aken Isle / (ARO) 45,1a -- 01.52,2aly
10. 18v o Aken Mhor / (ARO) 43,3 -- 01.52,3aly

Hylätty
9v t Aken Scapa / (ARO) 55,2a -- - hml5
14v o Aken Agmundr / (ARO) 53,3a -- - k


Lähtö 22. Ryhmäajo lämminveriset 2100m, avoin
3 500v€ - 1 700€ - 800v€ - 400v€ - 200v€ - 100v€


Sarja1
1. 2v t Just A Ghost Pomp / (PoRa) 25,8ke -- 01.21,1ake, 3 500v€
2. 2v o Leslie Cliff / (PoRa) 22,4ke -- 01.21,2ake, 1 700v€
3. 2v t Little Risky Pomp / (PoRa) 22,9ke -- 01.21,2ake, 800v€

4. 2v t Crazy But Worthy / (PoRa) 22,6ke -- 01.21,5ake
5. 2v o Speedy Pride / (PoRa) 22,4ke -- 01.23,4ake xx

Hylätty
2v o Flash Warning / (PoRa) 22,2ke -- - hll

Sarja2
1. 7v t Zephyrine Luned / Shavo (NaSe) 18,9a -- 01.16,3ake xx, 3 500v€
2. 4v t Marquisse Duán / (ARO) 16,4 -- 01.16,3ake, 1 700v€
3. 4v o Wayward Ach / (ARO) 17,1a -- 01.16,3ake, 800v€
4. 4v t My Caramel / Jemiina (Koo) 18,4ke -- 01.16,4ake x, 400v€
5. 4v o Firestorm Ach / (ARO) 16,5a -- 01.16,5ake x, 200v€

6. 5v t Wolfsbane Ach / (ARO) 16,1a -- 01.16,6ake xx
7. 4v t Awamori Duán / (ARO) 16,7a -- 01.17,1ake x
8. 4v t Ironborn Ach / (ARO) 17,3a -- 01.17,3ake xx
9. 5v t White Witch Ach / (ARO) 16,2a -- 01.17,3ake

Hylätty
5v o Killyloch Ach / (ARO) 16,2a -- - hll

Sarja3
1. 4v o Constantine Ach / (ARO) 15,6a -- 01.15,2ake 3 500v€
2. 6v t Winterheart Ach / (ARO) 15,3a -- 01.15,5ake 1 700v€
3. 4v o Jungleroar Pomp / (PoRa) 14,1ke -- 01.15,6ake, 800v€
4. 6v o Firelord Ach / (ARO) 13,7a -- 01.15,6ake 400v€
5. 7v t Gwendoline / (ARO) 13,2a -- 01.15,7ake 200v€

6. 8v t Jillaroox / (RDT) 13,6aly -- 01.15,9ake
7. 4v t Radical Perfectly Random / (PoRa) 14,1ake -- 01.15,9ake
8. 7v o Brimstone Ach / (ARO) 15,2a -- 01.16,0ake
9. 7v o Maksimilien / (ARO) 13,0a -- 01.16,1ake

Hylätty
9v o Penguin Ach / (ARO) 14,0a -- - hml7

Sarja4
1. 8v o OR'Aspirin Damage / (RDT) 12,9ake -- 01.13,2ake 3 500v€
2. 11v t Cream Coffee / (SnRa) 12,8a -- 01.13,2ake 1 700v€
3. 6v o Commander Snilli / (SnRa) 12,2a -- 01.13,3ake 800v€
4. 10v t The Lucky Number 1 RC / (RDT) 12,1aly -- 01.13,3ake 400v€

5. 6v o Grant Snilli / (SnRa) 12,5a -- 01.14,1ake
6. 8v o Éclair Rus / (SnRa) 12,9a -- 01.14,2ake
7. 11v o Demongrin / (RDT) 12,1aly -- 01.14,5ake x

Hylätty
4v t Flourish Snilli / (SnRa) 12,5a -- - hml6

Sarja5
1. 7v o Copyright / (SnRa) 11,2a -- 01.12,2ake x 3 500v€
2. 12v o Random Smoke / (RDT) 10,2aly -- 01.12,2ake 1 700v€
3. 12v t Radical Perfect Lie / (RDT) 11,6aly -- 01.12,5ake xx 800v€
4. 12v o Advocate Majority / (RDT) 11,3aly -- 01.12,5ake xx 400v€

5. 6v o Benjamin Snilli / (SnRa) 11,3a -- 01.12,5ake

Hylätty
11v t Nightbird Loisto / (RDT) 11,5aly -- - hll
7v o Radical Insomnia / (RDT) 11,4aly -- - hyl


Lähtö 23. Ryhmäajo kylmäveriset 2100m, avoin
3 500v€ - 1 700€ - 800v€ - 400v€ - 200v€ - 100v€


Sarja1
1. 4v o Snillin Otello / (PoRa) 32,6aly -- 01.30,2ake xx 3 500v€
2. 5v o Purnin Jännitelmä / (ARO) 30,2a -- 01.30,5ake 1 700v€
3. 4v o Pompeji Kaasupoljin / (PoRa) 35,6aly -- 01.30,5ake xx 800v€
4. 10v t AH Varjoleikki / (ARO) 30,0a -- 01.31,2ake 400v€
5. 6v t AH Valkokulta / (ARO) 29,9a -- 01.31,3ake x 200v€

6. 4v t Rohdon Vilma / (PoRa) 31,4ake -- 01.31,5ake
7. 4v t Duanin Okariina / (ARO) 30,1a -- 01.31,5ake
8. 4v t Duanin Vierasesine / (PoRa) 33,5ake -- 01.32,1ake

Hylätty
4v t Pompeji Ilikee / (PoRa) 31,3aly -- - hml2

Sarja2
1. 6v t EP Lakiina / (PoRa) 26,4ake -- 01.27,2ake 3 500v€
2. 8v t Kekan Satiiri / (ARO) 28,3a -- 01.27,3ake x 1 700v€
3. 5v o AH Cetan / (ARO) 26,1a -- 01.27,3ake xx 800v€
4. 5v o O.R. Varjoruhtinas / (PoRa) 28,4ake -- 01.27,4ake x 400v€
5. 5v o Pompeji Alvaro / (PoRa) 28,2ake -- 01.27,5ake 200v€
6. 5v t Radikaali Morsiusneito / (PoRa) 27,5ke -- 01.27,5ake 100v€

7. 7v t AH Chione / (ARO) 29,3a -- 01.28,1ake
8. 7v o AH Vääpeli / (ARO) 27,4a -- 01.28,4ake
9. 5v t Pompeji Viipotin / (PoRa) 26,6aly -- 01.28,5ake x

Hylätty
6v r Duanin Pataässä / Lilja (ARO) 29,1a -- - hml2
8v t AH Furstinna / (ARO) 28,2a -- - hml1

Sarja3
1. 14v t Iki-Fiina / (ARO) 25,9a -- 01.25,2ake 3 500v€
2. 13v o AH Kronos / (ARO) 25,1a -- 01.25,2ake x 1 700v€
3. 7v t Ragnarök / (SnRa) 23,6a -- 01.25,3ake x 800v€
4. 14v t Liian Hopee / (ARO) 23,8a -- 01.25,4ake 400v€
5. 8v o Snillin Taikaviitta / (SnRa) 23,7 -- 01.25,5ake 200v€
6. 6v t Repolan Pikku-Tähti / (PoRa) 24,3ake -- 01.25,5ake 100v€

7. 14v o Kullantakoja / (ARO) 23,8a -- 01.25,7ake
8. 9v o Snillin Jopojantteri / (RDT) 23,9ake -- 01.25,7ake
9. 11v t AH Caolila / (ARO) 25,2a -- 01.25,8ake xx

Hylätty
9v t Pompeji Senja / (PoRa) 25,2ake -- - hyl
9v t Snillin Kipsakka / (SnRa) 24,4a -- - hpl

Sarja4
1. 9v o Radikaali Mielipaha / (RDT) 23,1aly -- 01.22,6ake 3 500v€
2. 12v o Loisto-Welmu / (RDT) 23,3ake -- 01.22,6ake 1 700v€
3. 10v o Fini Kokoro / (SnRa) 23,2a -- 01.22,6ake 800v€
4. 9v t Savun Justiina / (SnRa) 22,5a -- 01.22,7ake xx 400v€
5. 14v t Nydelig og Grov / (SnRa) 22,3a -- 01.22,7ake x 200v€
6. 11v t Pimeyden Morsian / (RDT) 22,5aly -- 01.23,0ake xx 100v€

7. 12v o Snillin Aapeli / (SnRa) 20,6a -- 01.23,2ake
8. 14v o Nordsvensk / (SnRa) 22,1a -- 01.23,2ake
9. - 9v t Snillin Hopeakutri / (SnRa) 22,4a -- 01.23,4ake
10. 7v o O.R. Hölyke / (SnRa) 22,0 -- 01.23,5ake x
11. 6v t Snillin Tulppaani / (SnRa) 22,5a -- 01.23,5ake

Hylätty
13v o Mielenpahoitin / (RDT) 21,3aly -- - hml4


Lähtö 24. Ryhmäajo A-ponit 1100m, avoin
300v€ - 150€ - 70v€ - 35v€ - 15v€ - 10v€


Sarja1 (huom. Ajettu tasoitusajona)
1. 4v o Narrilaivan Dynamit / Shavo (NaSe) 3.11,3 -- 03.11,6ly, 300v€
2. 3v o Narrilaivan Daryl / Tatu (NaSe) ei enn. -- 03.14,4ly 150v€
3. 3v t Narrilaivan Two Hearts / Helli (NaSe) ei enn. -- 03.14,5ly 70v€
4. 3v t Narrilaivan Lappoonia / Nanna (NaSe) ei enn. -- 03.14,6ly x 35v€
5. 3v t Aken Lace / (ARO) ei enn -- 03.14,6ly 15v€
6. 3v t Narrilaivan Leona / Oona (NaSe) ei enn. -- 03.15,2ly 10v€
7. 3v o Narrilaivan Veikeä Vekara / Valle (NaSe) ei enn. -- 03.15,5ly 5v€
8. 3v t Toy's Gloria / (SnRa) ei enn. -- 03.16,3ly x 5v€

9. 3v t Narrilaivan Charmadonna / Donna (NaSe) ei enn. -- 03.16,5ly xx
10. 3v t Toy's Monique / (SnRa) ei enn. -- 03.16,6ly x
11. 3v o Narrilaivan Peikkoprinssi / Peetu (NaSe) ei enn. -- 03.17,2ly
12. 3v o Radical Beware / (RDT) 3.14,5ly -- 03.18,4ly

Hylätty
3v t Narrilaivan Evanna / Sanna (NaSe) ei enn. -- - hpl
3v t Narrilaivan Larissa / Laura (NaSe) ei enn. -- - hpl
3v o Narrilaivan Gordon / Ulla (NaSe) ei enn. -- - k

Sarja2
1. 5v t Radikaali Romanssi / (RDT) 2.51,3ly -- 02.51,2aly 300v€
2. 10v t A.D. Dash's Dandelion / (SnRa) 2.50,1 -- 02.51,2aly 150v€
3. 4v o Jaws Bond / (RDT) 2.56,5ly -- 02.53,3aly 70v€
4. 8v o Radikaali Floppaaja / (ARO) 2.56,3a -- 02.53,5aly 35v€
5. 9v o Aken Longmorn / (ARO) 2.59,5a -- 02.54,3aly xx 15v€
6. 5v o Narrilaivan Metsähinen / (ARO) 2.59,5a -- 02.54,4aly xx 10v€

7. 6v o Wild Wizard / (SnRa) 2.50,2a -- 02.54,5aly x
8. 14v o A.D. Dance for Beat / (KiRa) 2.54,5 -- 02.54,6aly
9. 10v o A.D. Double Shades / (SnRa) 2.53,0 -- 02.54,8aly
10. 5v o Fool's Snickerdoodle / (ARO) 2.57,2a -- 02.55,4aly
11. 12v o A.D. Taateli / (KiRa) 3.04,7ly x -- 02.56,5aly

Sarja3
1. 5v o Sailin' Light / (SnRa) 2.46,4 -- 02.42,9aly 400v€
2. 4v t Narrilaivan Friendly / (KiRa) 2.44,7ly -- 02.42,9aly 150v€
3. 6v t Sølv's Shocked / Jenni (Salta) 2.33,2aly -- 02.43,0aly 70v€
4. 7v o Juniper I.F. / Janna (Salta) 2.33,3aly -- 02.43,2aly 35v€
5. 7v o Narrilaivan Matias / Matti (NaSe) 2.40,6a -- 02.43,3aly 15v€

6. 6v o Radical Gotcha! / (RDT) 2.33,2ly -- 02.43,3aly x
7. 13v o A.D. Essin Eevertti / (KiRa) 2.46,3 -- 02.44,1aly
8. 7v t Radical Distress / (RDT) 2.31,6aly -- 02.44,2aly
9. 8v o Taikatatti RC / (ARO) 2.48,8a -- 02.44,5aly x
10. 9v o Aken Tormore / (ARO) 2.46,2a -- 02.44,5aly

Sarja4
1. 10v t Toy's Demina / (RDT) 2.25,8aly -- 02.23,1aly x 300v€
2. 15v t Riesa / (RDT) 2.26,2ly -- 02.23,2aly 150v€
3. 10v o Smooth Criminal RC / (RDT) 2.25,4aly -- 02.23,4aly 70v€
4. 13v t Narrilaivan Elise / (RDT) 2.25,5aly -- 02.23,5aly 35v€
5. 13v o Wilmer CRE / Shavo (NaSe) 2.23,5a -- 02.23,6aly 15v€

6. 14v t Narrilaivan Suvituli / Tuuli (NaSe) 2.23,3 -- 02.24,1aly
7. 10v t Radical Redberry / (RDT) 2.23,2aly -- 02.24,3aly
8. 11v o Gizmo v.d. Zanneshof / Ismo (NaSe) 2.25,0a -- 02.24,3aly
9. 14v o Narrilaivan Vilhelmo / Vili (NaSe) 2.24,4a -- 02.24,3aly xx

Sarja5
1. 13v t Narrilaivan Tilda / (RDT) 2.21,2aly -- 02.18,1aly 300v€
2. 10v o Toy’s Hemming / (SnRa) 2.20,3a -- 02.18,4aly xx 150v€
3. 12v o Toy's Värne / (SnRa) 2.17,8a -- 02.18,5aly 70v€
4. 11v o North Hemp / (SnRa) 2.12,0 -- 02.18,6aly 35v€

5. 12v t Toy's Chrissy / (SnRa) 2.10,1 -- 02.18,7aly
6. 12v o Toy's Hägvid / (SnRa) 2.11,8 -- 02.18,8aly
7. 13v o Toy's Mårten / (SnRa) 2.18,1a -- 02.18,8aly
8. 10v Margarita I.F. / Eve (Salta) 2.10,3aly -- 02.18,8aly


Lähtö 25. Ryhmäajo B-ponit 1600m, avoin
300v€ - 150€ - 70v€ - 35v€ - 15v€ - 10v€


Sarja1
1. 3v o Thydor NRL / Jaska (NaSe) ei enn. -- 02.23,1aly 300v€
2. 4v o Rune NRL / Ronja (NaSe) 2.20,8a -- 02.23,3aly 150v€
3. 3v o Samuraj NRL / Samu (NaSe) ei enn. -- 02.23,6aly 70v€
4. 3v o Aken Tvinnig / (ARO) ei enn -- 02.24,1aly 35v€
5. 3v t Toy's Saga / (SnRa) ei enn. -- 02.24,3aly 15v€

6. 3v t Hugging NRL / Shavo (NaSe) ei enn. -- 02.24,4aly
7. 4v t Snaragan NRL / Sinna (NaSe) 2.23,8a -- 02.25,4aly x
8. 4v t Kalypso Duán / Kalle (NaSe) 2.20,2a -- 02.25,4aly

Hylätty
4v t Miftare Go / Milla (NaSe) 2.24,4a -- - k

Sarja2
1. 7v t Fool's Eleonor / Sonja (NaSe) 2.06,0a -- 02.08,6aly 300v€
2. 6v t Love To Bits / (RDT) 2.10,7ly -- 02.09,1aly 150v€
3. 5v t Toy's Jennifer / (SnRa) 2.13,6 -- 02.10,2aly 70v€
4. 5v o Toy's Rudolf / (SnRa) 2.18,1 -- 02.14,9aly 35v€
5. 5v o Bentley I.F. / Daniel (Koo) 02.17,2aly -- 02.15,0aly 15v€

6. 5v t Shiniqua I.F. / Adeliina (Koo) 02.14,3aly -- 02.15,4aly
7. 5v o Iltamäen Leonardo / (SnRa) 2.14,6 -- 02.15,6aly
8. 7v o Fool's Dominion / Shavo (NaSe) 2.06,8a -- 02.15,7aly
9. 5v t Drilla NRL / Janna (Salta) 2.11,0ake -- 02.15,8aly

Sarja3
1. 7v t Fool's Divinity / Senja (NaSe) 2.05,7a -- 01.59,2aly xx 300v€
2. 7v o PP's Rattles And Tattles / Eve (Salta) 53,1aly -- 01.59,3aly xx 150v€
3. 10v o Hevioso RC / (RDT) 1.50,2aly -- 01.59,3aly 70v€
4. 7v o Fire Heart / (KiRa) 57,6aly -- 01.59,6aly 35v€
5. 8v t Bernilla NRL / Minni (NaSe) 2.03,0a -- 02.00,4aly 15v€
6. 18v t Aken Brackla / (ARO) 54,7a -- 02.00,5aly x 10v€

7. 10v t Aken Surra / (ARO) 54,1a -- 02.00,6aly
8. 11v t DD Dvorah / Doora (NaSe) 50,0a -- 02.00,7aly xx

Hylätty
7v o Fool's Sprywir / Salli (NaSe) 2.04,8a -- - hyl
7v o Einherjar I.F. / Jenni (Salta) 2.00,5aly -- - k
16v t Friida Narr / Riia (NaSe) 51,2 -- - k

Sarja4
1. 14v t Veronika Narr / Veera (NaSe) 48,3a -- 01.46,7aly 300v€
2. 11v o Nappula Speed / (SnRa) 48,2a -- 01.46,8aly 150v€
3. 14v t Cresendo's Heija / Hellu (NaSe) 47,4a -- 01.46,8aly xx 70v€
4. 14v o Ønsk Snorre / Simo (NaSe) 47,5a -- 01.47,4aly xx 35v€
5. 16v t Tundra Narr / Tiina (NaSe) 47,8a -- 01.47,5aly 15v€

6. 12v t Kvinna / (SnRa) 49,3a -- 01.48,1aly
7. 8v t JK Jasna / (SnRa) 47,9a -- 01.48,4aly
8. 12v o Headline / (RDT) 1.48,4aly -- 01.48,4aly

Hylätty
17v o Nasrin Roshan / Ronja (NaSe) 48,5 -- - hll
16v o Fracture NRL / Reetta (NaSe) 48,1a -- - hml5

Sarja5
1. 16v t Eowyn Narr / Oona (NaSe) 45,1 -- 01.45,0aly x 300v€
2. 9v o Toy's Gilbert / (SnRa) 45,2a -- 01.45,1aly 150v€
3. 14v t Ønsk Magda / Mallu (NaSe) 46,2a -- 01.45,3aly 70v€
4. 14v t Bella Ciao / (RDT) 1.45,2aly -- 01.46,2aly 35v€
5. 16v o Edgar Narr / Esko (NaSe) 45,5a -- 01.46,2aly 15v€
6. 14v t Britt Astrid / Aada (NaSe) 46,4a -- 01.46,3aly x 10v€

7. 10v o Oppkvikket Nestory / (SnRa) 47,0 -- 01.46,5aly
8. 9v t Toy’s Elsemarie / (SnRa) 47,3a -- 01.46,5aly
9. 11v o Lykkelig Sprø / (SnRa) 47,2a -- 01.46,5aly

Hylätty
10v t Bellatix RC / (RDT) 1.46,5aly -- - k
9v o Toy's Bjarte / (SnRa) 45,2a -- - k

Sarja6
1. 11v t Shamandalie SWE / (RDT) 1.44,5aly -- 01.44,5aly 300v€
2. 15v t Aicha Narr / Anni (NaSe) 44,4a -- 01.44,6aly 150v€
3. 17v t Nasrin Ghaliya / Kalle (NaSe) 42,3a -- 01.44,6aly 70v€
4. 16v t Nasrin Soraka / Sonja (NaSe) 44,5a -- 01.44,8aly 35v€
5. 14v o Svante Snilli / (SnRa) 40,2 -- 01.44,8aly 15v€

6. 16v o Vó Cremlinss / Reija (Nase) 40,4a -- 01.44,9aly
7. 10v o Toy’s Magnus / (SnRa) 41,5a -- 01.45,1aly x
8. 14v t Anastasia Narr / Stella (NaSe) 44,1a -- 01.45,3aly

Hylätty
14v o Toy’s Bjorn / (SnRa) 44,4a -- - hll

Tekijänoikeudet

Ulkoasu © K.K.
Ulkoasun kuvat © Ravikuva Jean Pierre Belot (CC BY-NC 2.0)
Kaikki muu ellei toisin mainita © Radical Trotters

Virtuaalista / SIM-Game

Tämä on virtuaalinen ravitalli
Talli ja sen hevoset ovat virtuaalisia, eikä mitään tapahdu oikeasti

My Site